Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega

Recommended Posts

• Odpowiedzi 518
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi użytkownicy w tym temacie

Najaktywniejsi użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Vega64 wydajnościowo wypada nieźle pod warunkiem, że nie korzystam z mocnych trybów antyaliasingu, które nie wiedzieć czemu mocno ubijają wydajność nowego układu. Bez AA Vega 64 radzi sobie całkiem pr

To jeszcze nie czas na RT. AMD wypuści coś jak już technologia zacznie być bardziej wspierana.   Mimo wszystko szacunek dla nich za to że odbili się w kwestii CPU. Może teraz Intel bardziej się pos

Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze  i noce gwiaździstsze, i ranki jaśniejsze,  być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń  i ptaki w gałęziach śpiewają weselej.  Być może, gdzie indziej...

@kOzik Vega 64 zawiodła (nawet wyżyłowana wersja LC), dlatego faktycznie sobie ją daruj, nawet dla freesync'a.

@HAKELBERY 56tka będzie pewnie za 2200/2300 niereferent (przynajmniej na premierę). Stawiam na zero w kwestii

Wydajność/opłacalność.

Edytowane przez markovfreeman

Coś mi się wydaje, że vega jak i volta to będą nic nie wnoszące generację, których nie warto kupować...

Miałem pozbyć się swojej 390x ale chyba jednak się wstrzymam...przecież i tak wszystko praktycznie na max detalach w FHD śmiga...

Volta to bedzie killer wydajosci a nie ze nie warto ..........

Zupełnie nowa architektura + 50/60% IPC i pewnie z poczatku tylko na tytanach wiec po 7k +

• Upvote 1

Coś mi się wydaje, że vega jak i volta to będą nic nie wnoszące generację, których nie warto kupować...

Co jak co, ale podwójnie odgrzany kotlet o nazwie Vega, będzie rozniesiony przez Voltę. Zapomniałeś jaki był przeskok między gtx'em 970 a 1070? Nvidia przez parę miesięcy siedziała sobie cicho, śmiejąc się z januszowego marketingu AMD, czyli slajdy i ZERO konkretów. I na koniec gó**o opakowane w szczotkowane aluminium Ja doceniam AMD, że coś tam dłubią i mają monopol na konsolki, ale nic poza tym. Jak Volta wypręży muskuły, to nie będzie co zbierać. Edytowane przez markovfreeman

Mi chodziło o czystą wydajność, która jest ~40% większa. Jeśli Volta przyniesie do tego nową architekturę, to będzie deklasacja (dla portfela też). Chyba właśnie % wydajności nas najbardziej interesuje i jara a nie np ilość tranzystorów, nieprawdaż? :)

To może tak porównajmy to przedziałami cenowymi ? czyli 1060 -> 970 1070->980 etc. bo jeżeli nagle porównamy kartę która na starcie kosztowała ~500pln do karty która ma taki sam numerek ale kosztuje 1000pln to wiesz.