Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

Vega64 wydajnościowo wypada nieźle pod warunkiem, że nie korzystam z mocnych trybów antyaliasingu, które nie wiedzieć czemu mocno ubijają wydajność nowego układu. Bez AA Vega 64 radzi sobie całkiem przyzwoicie i w wielu grach wypada lepiej od GTX1080. Po włączeniu AA np MSAA lub SMAA Vega już praktycznie wszędzie przegrywa. Wina układu czy niedopracowanych sterowników? Moim zdanie sterowników i tutaj trzeba wyczekiwać poprawek ale znając AMD można czekać w nieskończoność. 

AMD na całej linii dało d... z ceną. Pare tygodni temu podali oficjalną cenę Vegi 64 ustaloną na 499$ a tutaj okazuje się, że ta cena to po rabacie dla konkretnej ilości egzemplarzy a normalna cena to 599$. Karta przy takiej cenie staje się całkowicie nieopłacalna bo za kilkadziesiąt dolarów więcej zaczynają się już GTX1080Ti, które robią z Vegi64 masło maślane. 

Pomimo, że Veg56 nie ma jeszcze na rynku to z pierwszych testów i recenzji już wiadomo, że karta wypada lepiej od GTX1070 i tutaj AMD ma szanse mocno namieszać pod warunkiem, że nie powtórzy się cenowa zagrywa jak w przypadku Vegi64. 

Przy cenie 399$ Vega56 będzie dobrą alternatywą dla GTX1070. Niestety jeśli cena znowu skoczy na 499$ to w podobnej pułce cenowej mamy GTX1080, który jest wydajniejszy. 

Moim zdaniem po takich ruchach jakie wykonuje AMD  ich wizerunek został mocno nadszarpnięty. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Ja mimo wszystko czekam na niereferencyjne V56, bo jeśli AMD ma coś ugrać na Vedze to chyba tylko dzięki V56 o ile nie dadzą ciała z ceną. Bo jeśli faktycznie zamiast 399$ będzie 499$ to mogą zapomnieć o jakiejkolwiek walce/rywalizacji.

 

Czemu ostatnio każda premiera kart od AMD musi być taka "huczna" i dawać powód do kpin i śmiechów? Czy oni nie mogą jak dawniej np za czasów HD7970 wypuścić czegoś co zrobi na potencjalnych nabywcach wow i zacznie na serio rywalizować z konkurencją?

 

To wygląda tak jakby tam w AMD nikt nie sprawdzał tych kart przed premierą albo inaczej są świadomi że karta ma problemy a mimo wszystko wypuszczają taki niedopracowany półprodukt na rynek bo w końcu ile można przekładać premierę a ewentualne niedoskonałości w mniejszej lub większej części poprawi się w sterownikach... Tylko jeszcze żeby cena była adekwatna do osiągów a tu zawsze wysadzą cenę z kosmosu jak ostatnio w przypadku Fury a sama karta była wydajnościowo gorsza niż w podobnej cenie topowce od konkurencji.

 

Ryzeny im się udały, szkoda że karty kuleją...

Link to post
Share on other sites

Ryzeny im się udały, szkoda że karty kuleją...

 

Właśnie nie kuleją do końca tu same karty, tylko głupi marketing AMD. Bez hype'u, wielomiesięcznych slajdów bez konkretów, "śmiesznych" tekstów typu "poor volta" i niejasnej polityki cenowej, nawet prądożerność nowej Vegi ludzie by przełknęli. A tak dostaliśmy kampanię reklamową specjalnej troski, która pogrąża markę.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale podałeś wyłącznie takie gry w których ogólnie Radki sobie radzą. Spójrz np. na RX580 - zbliżał się do GTX1070 w BF1, a to jednak jest konkurent 1060. Doom i technologia Vulkan  dla Radonów ;) To samo Hitman też promowany przez czerwonych. 

Link to post
Share on other sites

Niech mi ktoś doradzi :/ czyli rx64 nieoplacalny a rx56? Cholera już nie wiem sądziłem że gdy wejdą Vega na rynek to będzie więcej możliwości a tu du*a :/ co do ryzena 1700? Gtx 1070? Czy czekać na vege 56 i sprawdzić jakie ceny?

Z tego co wiadomo po testach to Vega 56 jest trochę wydajniejsza w grach. Także ja bym poczekał. Ale też nie wiadomo jaka będzie jest cena ;p

Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...