Skocz do zawartości

"Złote myśli" forum ;)


Recommended Posts

Ok. Oświecam cię ;)

 

przykład pierwszy z brzegu

 

Biostar Hi-Fi Z87X 3D

 

3x PCI-E w tym 8x/8x/4x i brak obsługi SLI 

 

a prawdy nie oszukasz PCI-E 3.0 4x to odpowiednik 2.0 8x, gdyby to było 2.0 4x to wtedy bym się z tobą zgodził, że ma to wpływ na wydajność Crossa

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

To jest jedna płyta, niezbyt popularnego producenta, która wyleciała mi z głowy, ale nawet o niej czytałem podczas wybierania mobo pod 4770K.

 

 

 

Jest wiele płyt 8x/8x Crossfire które nie obsłużą SLI bo nie posiadają certyfikatu

 

Wiele to nie jest jedna ;) O ile mi wiadomo, to żaden z dużych producentów nie ma w ofercie takich płyt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 

Testowałem CF z 7970 na swoim Z77-G43 i na G55 u znajomego, z którym pożyczaliśmy sobie karty. Różnica w wydajności faktycznie znikoma. Wrażenia z gry - zupełnie różne. Stuttering przy x16; x4 to tragedia i osobiście nikomu nie życzyłbym takiej konfiguracji na stałe. 

 

No więc moje słowa się potwierdzają bo od czasu jak przeglądam forum to siedziałeś na płycie z77-g43 z procem Sandy Bridge i5-2500 który to ograniczał twoją szynę do pcie 2.0 4x. W takim wypadku nie dziwię się, że CF źle u ciebie pracował. Jak byś włożył Ivy bridge to by była inna rozmowa.

 

 

 

Wiele to nie jest jedna ;) O ile mi wiadomo, to żaden z dużych producentów nie ma w ofercie takich płyt.

 

Tutaj zgoda, przyznaję że to anomalia na płytach 8x/8x i specjalnie wynalazłem tego Biostara żeby udowodnić, że nie do końca masz jednak rację. Nie mniej takiej płyty istnieją i ten z87 jest tego przykładem.

 

Pozdrawiam  :evil:  ;)

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

Co tym bardziej potwierdza, że twoja wypowiedź o wydajności crossfire 8x/4x jest błędna bo tyczy się pci-e 2.0 4x co czyni kolosalną różnicę. CF 8x/4x przy 3.0 jest jak najbardziej ok i nie rzutuje na wydajność. Pozdrawiam

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

Więc czemu posługujesz się od początku przykładem swojej płyty, żeby na końcu dodać że drugie gniazdo pracuje na szynie PCI-E 2.0 ? Kiedy rozmawiamy o płytach 2x PCI-E 3.0 8x/4x ?

 

@walker

rozumiem, że jak tracimy argumenty to wyzywamy innych od konsolowców ?

 

Staram się być w porządku, z ekspertem jakim jest niewątpliwie Nowaj jedynie dyskutuję, używając (moim zdaniem rzeczowych ) argumentów a jestem traktowany z góry jak idiota i pieniacz albo laik. Nikomu nic nie chce udowodnić, nikogo ośmieszyć ani nie podważam autorytetów tylko dyskutuje więc o co tutaj chodzi.

 

siedzę w sprzęcie komputerowym od czasów 286 i windowsa 3.11 a kolega który nawet nie próbuje zrozumieć mojej wypowiedzi nazywa mnie "console peasant". Litości. Sorry, za taki wpis w dziale na luzie.

 

mimo wszystko pozdrawiam

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc czemu posługujesz się od początku przykładem swojej płyty, żeby na końcu dodać że drugie gniazdo pracuje na szynie PCI-E 2.0 ?

 

A musiałem to dodawać ? Skoro doskonale wiedziałeś, jakiego miałem wcześniej cepa to wydawało mi się oczywiste, że znasz specyfikację tej, jakby nie patrzeć, szalenie popularnej płyty. 

 

Problem z multi-gpu w takiej konfiguracji nie wynika z braku przepustowości złącza, tylko z tego, że karty, mówiąc kolokwialnie, nie pracują dokładnie równo, tak jak przy x8;x8, co powoduje przycięcia.

Link to post
Share on other sites
"console peasant"

 

SSSSSSSSS Plural.

 

Mnie też z tego wynika. Ale fakt trza mieć tupet. 

 

nie pracują dokładnie równo

 

 

A jaki problem uruchomić 2 razy po x4? Żaden. I mieć te "tylko" minimum 96% wydajności. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

@ Nowaj

Myślę, że mogłeś to dodać bo dyskusję śledzi wielu forumowiczów a nie tylko nas dwóch a ty od początku na mnie najechałeś tylko ze względu na to, że wdałem się z tobą w polemikę. Jeśli miałeś płytę z pci-e 2.0 x4 to nie możesz wiedzieć jak pracuje 8x/4x w trybie 3.0 a zapewniam że różnica jest. Naprawdę zakończmy to albo przenieśmy na PW bo to chyba nie jest miejsce na dyskusję o sprzęcie. Nie czuję się lepszy/gorszy od nikogo tylko mam spore doświadczenie w sprzęcie i staram się nim dzielić i dyskutować z innymi userami a nie fajnie od razu kogoś traktować z góry (to akurat nie jest do ciebie skierowane). Pozdro

Edytowane przez ripjaw
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Walker a) zwraca się do ogółu/nadaje przynależność ripjawowi do pewnej grupy peasantów - mnoga - ok; b) zwraca się do samego ripjaw'a - pojedyncza - gdzie w takim wypadku będzie w błędzie.
Cytat/wypowiedź ripjawa jest poprawny/a gdyż pisze on w odniesieniu do siebie, czyli pojedyncza, więc jesteś w błędzie sugerując tam mnogą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc proponuje Panowie, aby zakończyć  temat mojej osoby,  niektórym życzę trochę więcej otwartości na dyskusje oraz wymianę argumentów oraz trochę więcej dystansu do siebie. Ze swojej strony nie mogę się powstrzymać żeby dodać jedną rzecz, z komputerami mam do czynienia od 1994/95, konsolę (Xbox)  miałem raptem kilka dni i więcej nie chce mieć z nią do czynienia więc porównywanie  mnie do "console peasants"  jest trochę nie na miejscu :D. Jeszcze raz pozdrawiam.

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

Mistrz nadal w formie
 
 

Czy ciągłe minimalizowanie gry ( np z 20 razy z rzędu ) do windowsa może uszkodzić czy np przegrzać karte graf.?


 

 

A jeśli chodzi o zwiększenie dystansu - się nie rozdwoję :menda:  Avatar Nowaja zapewne nic ci nie mówi, ale z brakiem argumentacji to chybiłeś o dobre 12,451 miliona mil :->

Edytowane przez walker15130
Link to post
Share on other sites

 

 

Także, jak ktoś ma złe, a wręcz niemożliwe temperatury to nie musi być od razu wina zepsutych czujników (jak twierdziło kilku specuf w tamtym temacie), a po prostu błąd programu. Dziwne jest też to, że OCCT też pokazywał złe temperatury. Ale to jest informatyka, tutaj się mogą takie cuda dziać. Pozdrawiam i uszanowanko.
Link to post
Share on other sites

W aukcji na allegro pewnego forumowicza "Zasilacz 500Watt LOGIC, nie jest to jakiś no-name (który sie spali po miesiącu) jest to dobry, solidny zasilacz" "Ogólnie cały zestaw jest więcej wart niż 1000zł, ale potrzeba mi szybko pieniędzy na prawo jazdy, dlatego taka "okazyjna cena", czy ja wiem czy taka okazja (AMD A6 3670K, MSI A55M-P33, 8GB RAM GeIL Dragon Ram 1600MHZ CL11, ATI Radeon HD4850 HIS 512MB GDDR3 , do tego obudowa i zasilacz no name, i dwa dyski 80gb i 160.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...