Skocz do zawartości

HD6850 czy GTX460


Recommended Posts

Ja po wizycie w serwisie GB już nie zyskuję takich świetnych wyników. Wymienili mi rdzeń, bo tamten nie wiem czemu padł i dziwnie pracował. Obecnie po podniesieniu napięcia maksymalnie na ile pozwala bios moge uzyskać najwyzej 875 na rdzeniu, bo przy 880 już się gry sypią chociaż artów nie ma. Obecnie z OC tej karty to może być róznie, bo pierwsze GTX'y z sierpnia 2010 na pewno pochodzą prawie ze środka wafla, a dzisiejsze to duży rozrzut. Ale zazwyczaj kręci się tak do 900. Jak wcześniej chyba wspomniałem kupiłem 460 i straciłem kasę przy zmianie z 5830, którego dopiero co wtedy kupiłem, ale było warto. Zreszta fermini było jedyną rzeczą na jaką było mnie stać(wtedy 5850 podchodził do 1300zł). Windforce jest cichy i nie ma co narzekać. Mi po OC grzeje się w grach różnie, raz 70*C. Najczęściej 63*C-65*C. Karcioszka bardzo dobra. Bierz bez zastanowienia.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ja po wizycie w serwisie GB już nie zyskuję takich świetnych wyników. Wymienili mi rdzeń, bo tamten nie wiem czemu padł i dziwnie pracował. Obecnie po podniesieniu napięcia maksymalnie na ile pozwala bios moge uzyskać najwyzej 875 na rdzeniu, bo przy 880 już się gry sypią chociaż artów nie ma.

Wiesz, po prostu nowy rdzeń na karcie jest z innej części wafla krzemowego. A rdzenie z wafla, które pierwotnie były bliżej jego środka są lepsze. Dlatego też np na karcie GTX460 1GB SOC rdzenie sa selekcjonowane ze środkowej części wafla, inne karty od GBTE mogą już mieć "gorsze" rdzenie. Niestety, tak wygląda technologia. Dlatego też różne egzemplarze tej samej karty kręcą się różnie.

Link to post
Share on other sites

Nie zamykać!

 

jest wielu ludzi którzy mają problem: HD6850 vs GTX460.

Po co zakładać nowy wątek?

 

Jóż lepiej ten przypiąć u góry (przynajmniej na jakiś czas).

Podsumowując: 6850 jest nieopłacalny w stosunku do GTX460 , jeśli watek byłby treści 6870 vs. GTX460 można było by dyskutować nad celowością zakupu, w tym przypadku nie ma co dyskutować. Jeśli Ocnięty GTX460 potrafi zjeść na śniadanie 5850 to porównanie w stosunku do 6850 jest tymbardziej nie na miejscu.

 

dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz GTX460 to grzech go nie skręcić.6850 w stocku jest mocniejsza tymbardziej 5850. Nie wiem tylko czy jest sens dopłacać za te kilkanaście procent więcej mocy jeśli można za niższą kwotę i ciutke twojego czasu zyskać sporo więcej.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jeśli kupujesz GTX460 to grzech go nie skręcić.6850 w stocku jest mocniejsza tymbardziej 5850. Nie wiem tylko czy jest sens dopłacać za te kilkanaście procent więcej mocy jeśli można za niższą kwotę i ciutke twojego czasu zyskać sporo więcej.

 

I wracamy do punktu wyjścia...

 

Biorąc pod uwagę Stock, czyli produkty referencyjne zależność w wydajności jest taka:

GTX460 1GB=HD6850

 

Po podkręceniu tych kart zależność zaś jest taka:

GTX460 1GB OC=HD6850 OC<=HD6870 OC<=HD5850 OC.

 

Zatem nie masz racji.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz GTX460 to grzech go nie skręcić.6850 w stocku jest mocniejsza tymbardziej 5850. Nie wiem tylko czy jest sens dopłacać za te kilkanaście procent więcej mocy jeśli można za niższą kwotę i ciutke twojego czasu zyskać sporo więcej.

 

I wracamy do punktu wyjścia...

 

Biorąc pod uwagę Stock, czyli produkty referencyjne zależność w wydajności jest taka:

GTX460 1GB=HD6850

 

Po podkręceniu tych kart zależność zaś jest taka:

GTX460 1GB OC=HD6850 OC<=HD6870 OC<=HD5850 OC.

 

Zatem nie masz racji.

 

 

Chłopie naucz się czytać ze zrozumieniem potem mów ,że ktoś niema racji...!

 

Nie ślij mi tylko wykresów jak torture...! Dla mnie nie są miarodajne.

 

Tak na marginesie nie wiem skąd wytrzasnąłeś to stwierdzenie , że wydajność 6850 jest równa GTX460. Może miałem do dyspozycji podrasowany model 6850...!(Fakt poniekąd są to subtelne różnice ale jednak).

 

Jeśli chodzi o moje stwierdzenie "Nie wiem tylko czy jest sens dopłacać za te kilkanaście procent więcej mocy jeśli można za niższą kwotę i ciutke twojego czasu zyskać sporo więcej." Tyczyło się to 5850. Po skręceniu GTX460 zjada stockowego 5850 ze sporą nadwyżką.

 

 

Z postu który napisałeś wyżej wynika że podkręcony 6850 jest prawie równy podkręconemu 6870 , który jest równy podkręconemu 5850...?

 

Gdzie w tym logika?!

Link to post
Share on other sites

Nie ślij mi tylko wykresów jak torture...! Dla mnie nie są miarodajne.

 

czyli w takim razie czym się kierować jak nie wykresami?

 

chociaż poza samą wydajnością liczy się też chyba ilość wydzielanego ciepła i pobór W z gniazdka.Tutaj wygrywa 6850.

 

Nie jestem jakiś zamożny, i dla kogoś i 2k to mało za kartę graficzną, ale jak dla mnie, to nie po to płace 650zł żeby jeszcze dokładać chłodzenie za 150zł żeby gtx`a kręcić na 900mhz i pożegnać się z nim za rok może 2. Tak że jak dla mnie jest do ścierpienia te max. 5kl/s w 6850 dla mniejszego poboru prądu i niższej temperatury. Tym bardziej że gram może 2-3 razy w tygodniu po jakieś 1-2h,ale komp i tak jest odpalony po 12-16h i myślę że w raz z moim nowym sprzętem nie zmieni się to zbytnio.

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze są sugestie użytkowników którzy takowy sprzęt posiadali lub posiadają a nie jakieś słupki które i tak się różnią na praktycznie każdym portalu, O chłodzenie się nie martw, skręcone MSI czy Gigabyte nie są gorące, chodź Niestety mój Asus nie posiada zbyt dobrego chłodzenia. Pozatym do tego czasu aż karta ci się sypnie od wysokich temperatur to zmienisz ją na nową. Byłem użytkownikiem przez 1,5 roku GTX295 od EVGA na 2uch płytkach PCB podczas grania miałem wrażenie jakbym włączał suszarkę do włosów , przy czym grzała się w obciążeniu do 97-99st.C grałem sporo potem kartę sprzedałem dla jakiegoś maniaka ostrej rozgrywki i z tego co wiem chodzi już rok poza moimi rękami bez żadnych problemów. 2,5 roku przy temp. w grach ponad 95st. więc nie martw się że zajeździsz tego GTX-a. Pobór w GTX jest wiekszy to prawda, kultura pracy MSI/GB jest nienaganna. Co najważniejsze mniej micro przycięć które w radku doprowadzały mnie do szewskiej pasji oraz porządnie dopracowane sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Nie ślij mi tylko wykresów jak torture...! Dla mnie nie są miarodajne.

 

czyli w takim razie czym się kierować jak nie wykresami?

 

chociaż poza samą wydajnością liczy się też chyba ilość wydzielanego ciepła i pobór W z gniazdka.Tutaj wygrywa 6850.

 

Nie jestem jakiś zamożny, i dla kogoś i 2k to mało za kartę graficzną, ale jak dla mnie, to nie po to płace 650zł żeby jeszcze dokładać chłodzenie za 150zł żeby gtx`a kręcić na 900mhz i pożegnać się z nim za rok może 2. Tak że jak dla mnie jest do ścierpienia te max. 5kl/s w 6850 dla mniejszego poboru prądu i niższej temperatury. Tym bardziej że gram może 2-3 razy w tygodniu po jakieś 1-2h,ale komp i tak jest odpalony po 12-16h i myślę że w raz z moim nowym sprzętem nie zmieni się to zbytnio.

Za 650 zł masz już GTX 460 z bardzo fajnym chłodzeniem Cyclone od MSI.

Bierz to, co bardziej lubisz/bardziej Ci się podoba. Miałem Radka i zero problemów. Teraz mam GTX-a i też bez kłopotów. :menda:

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin, skoro miałeś obydwie, to osobiście którą bardziej byś polecił, zakładając że Gtx 460 1gb Cyclone jest w tej samej cenie co XFX 6850? :menda: Bo kurcze tan XFX bardzo fajny jest, ale nie chce potem żałować że mogłem wziąć tego gtx`a. Chodziłoby mi głownie już nawet nie o pobór prądu, ale o niskie temperatury i żeby można było popykać od święta w jakieś fajne tytuły na tv 42" FHD

Link to post
Share on other sites

Nie miałem 6850, tylko 4890. ;) Chodziło mi raczej o to, że marka nie gra roli. A z chłodzenia Cyclone jestem bardzo, bardzo zadowolony. Temperatury nawet po OC nie przekraczają 65 stopni pod obciążeniem, a nadal jest bardzo cicho. :menda:

Prawdę rzecze. Miałem styczność z Cyclonem od MSI i faktycznie mój Asus DirectCU może mu pozazdrościć temperatur i kultury pracy.

Link to post
Share on other sites

na ja mam cyclone i potwierdzam karta skręcona na 890 na rdzeniu i wiatrak na 50 % w kompie cisza a temp 65 stopni w furmarku:):menda: nie wiem jak oni to zrobili ale ten radiator plus ten wentyl świetnie sobie radzą biorąc pod uwagę że w gigusiu mają rurki miedziane plus 2 (dwa!!!) wentylatory i porównywalne wyniki OC,temperatur i ciszy wg mnie wielkie brawa dla msi za ten system chłodzenia

Link to post
Share on other sites

Wiem, że cyclone lata wyżej, a moim gigusiem obecnie się już nie da, bo dostał gó*****y rdzeń :]

 

Przynajmniej działa, ale myślę że przy 870 x2 GF'y to już będzie najs SLI. Ciekawe czy ta zasiłka CM'a 700W mi padnie ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...