Skocz do zawartości

HD6850 czy GTX460


Recommended Posts

Przesiadłem się właśnie z HD5850 na GTX460

Przesiadka roku :)

 

A i owszem , dla pewnych systemów tylko nVidia posiada wsparcie...!

 

Może miał walniętą sztukę i mu wymienili.Albo lubi Physix :)

 

Nie!! Karta była jak najbardziej sprawna! PhysX mnie akurat nie interesował.

Link to post
Share on other sites

To podaj 1 słownie JEDEN racjonalny argument? Rodziców naciągnąłeś? Nie miałeś co z kasą zrobić? ( to daj komuś na forum, przynajmniej laurkę odeśle w podzięce :) ), Dziewczyny nie ma żeby inwestować ?! Po prostu nie rozumiem sensu tej zmiany.

Ja się wahałem między 6850 a 460 w końcu przyszedł styczeń = zaliczenia zakup odłożony teraz sesja więc kupię za 10 dni coś najwcześniej. Tylko teraz zapaliłem się na nowego 6870 3X od Gigabyta.

Link to post
Share on other sites

To podaj 1 słownie JEDEN racjonalny argument? Rodziców naciągnąłeś? Nie miałeś co z kasą zrobić? ( to daj komuś na forum, przynajmniej laurkę odeśle w podzięce :) ), Dziewczyny nie ma żeby inwestować ?! Po prostu nie rozumiem sensu tej zmiany.

Ja się wahałem między 6850 a 460 w końcu przyszedł styczeń = zaliczenia zakup odłożony teraz sesja więc kupię za 10 dni coś najwcześniej. Tylko teraz zapaliłem się na nowego 6870 3X od Gigabyta.

 

Tak się składa "kolego" że trochę więcej wiosen za mną i nie muszę już "zaliczać"...! Więc oszczędź sobie wysiłku i wstydu pisząc komentarze typu "Rodziców naciągnąłeś? Nie miałeś co z kasą zrobić? ( to daj komuś na forum, przynajmniej laurkę odeśle w podzięce :) ), Dziewczyny nie ma żeby inwestować ?"

 

Co do zamiany była uzasadniona ze względu na chu*owe (niedopracowane)sterowniki ze strony AMD i masa micro przycięć podczas rozgrywki a posiadałem ta kartę od wersji sterów 10.3 do 10.9( nic nie zmieniły), fakt była dużo cichsza i i łykała mniej prądu ale bardziej zależało mi na płynności i 3D Vision którego używam do oglądania filmów. To dość istotny argument!

Link to post
Share on other sites

17193 3D mark 06...coś licho w porównaniu do kolegi pigrima...ale CPU-z już przynajmniej mi pokazuje jak należy po updacie biosu Asusa Crosshair III Formula :)

 

Takie coś miałem po teście:

Graphics driver is not approved

 

This message is displayed if your benchmark result was obtained using a set of graphics card drivers that are not (yet) approved by Futuremark.

 

CO tzn? Dodam że stery miałem z cd

link do rezultatu:

http://3dmark.com/3dm06/15368702

 

...chyba upgrade zrobie do 11.1..czo?

 

http://3dmark.com/3dm06/15368946 ... chyba coś nie tak jednak...

Link to post
Share on other sites

Chodź jeden który umie czytać ze zrozumieniem i mowa polska nie sprawia mu bólu...!

Możesz im tłumaczyć ale i tak swoje wiedzą!

 

Czy dobrze zrozumiałem posta... GTX 460 np. SOC od Gigusia pobije 6870 ? Na powietrzu? To chyba trochę bezsens bo GTX460 przebije 5850/6870/6850 ale nie będziemy mieli żadnej fizyki.

Chodź jeden który umie czytać ze zrozumieniem i mowa polska nie sprawia mu bólu...!

Możesz im tłumaczyć ale i tak swoje wiedzą!

 

W każdych testach skręcony GTX460 jedzie po 6850 jak po burej suce...!

 

Dodatkowo wersje 1Gb (nówkę) można dostać już za 550zł.http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx4 ... 22846.html

W tej chwili dalej jest to najbardziej opłacalny zakup w kategorii Cena/Wydajność!

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze kilka pytań...

1. Jaki w końcu GTX460 jest najlepszy pod OC? SOC do GB czy Cyclone od MSI? Chodzi mi o wersje 1GB.

2. Czy GTX 460 po OC pobije 5850? Czy GTX OC wygra z 5850 np. Toxic po OC?

3. CZy jakiś GTX460 zostanie w pełni wykorzystany z moimi częściami? Mam Phenoma X2 550(będzie OC) 2*2GB DDR3 1333 Goodram, M3A770de.

 

 

No i ostatnia sprawa... Moja obecna grafa to 9800GT 1GB DDr3 Gainward Golden Sample - zimna i wydajna, podatna na OC ale... ZA GŁOŚNA!! i to jest główny powód mojej zmiany. Postanowiłem, że moja nowa karta nie będzie Gainwardem... A tu - Gainward ma 2 bardzo ciekawe pozycje. Ale po kolei.

1. O co chodzi z tym Gainwardem za 550zł? Dlaczego on jest taki tani? Jest głośny? Awaryjny? Słabo się kręci? No i powiedzcie mi czy np. między nim jest aż taka ogromna różnica w porównianiu do IMO najlepszej czyli GTX460 SOC?

2. Co to za wersja Gainwarda z 2GB pamięci? JAko jedyny GTX460 ma tyle... To dlaczego nikt jej nie kupuje np. z tego tematu? Przecież to 2x więcej pamięci!!

Gainward lubi się popisywać dodatkową pamięcia... Jak kilka lat temu kupowałem moją 9800GT to też były chyba ze 3 wersje tej karty. Ja oczywiście wybrałem najdroższą z najdroższych i z perspektywy czasu widzę,że zrobiłem ogromny błąd - dlaczego? Bogatsza wersja nie miała 512mb pamięci tylko 1GB - z tego co się orientuję to mało ta pamieć daje z zabuliłem sporo więcej. No i druga sprawa to Golden Sample w bogatszej wersji - dzięki temu moja karta huczy !! :[ Ajć.

 

Jeszcze coś... Czy GTX460 ogólnie rzecz biorą mi wystarczy? Mam monitor 24cale(w planach 27 LED) no i rozdzielczość Full HD - w takiej też chciałbym grać.

 

Jak się wyłączy Physix w GTXach to wcale fizyki nie ma? CZyli jest gorzej niż na Radkach bez PH?

 

PS. O co Ci chodzi z tym moim pisaniem?

Link to post
Share on other sites

1.Chłodzenie przemawia za Gigabyte chodź Cyclone od MSI w OC sprawuje się naprawdę nieźle(Jedyny minus to brak chłodzonej sekcji zasilania). Za MSI przemawia też pełne wsparcie przez program MSI Afterburner który moim skromnym zdaniem jest najlepszym z dostępnych autorskich programów do OC.

2.Tak po OC możesz uzyskać wydajność sporo większą od HD5850

3. Szału nie będzie ale nie będzie źle...!

 

Nie! po prostu jest tak tani...! To niezłe karty! Nie sugeruj się firmą nie jest co prawda wykonany jak te ze stajni EVGA, MSI, ASUS czy Gigabyte(poprawił się ostatnio z wykonaniem)

Nie jest też głośny jeśli chodzi o OC to nie mam pojęcia jak się kręci ale 460 ogólnie kręci się wyśmienicie...!

Link to post
Share on other sites

Under5: GTX 460 to bardzo udana kosntrukcja, jest jednak troche slabsza od 5850. 460 po OC przebija 5850 na stockowych ustawieniach, ale taka wersje toxic juz nie.

Gainward to to samo co Palit, robia dobre karty, minimalnie bardizej awaryjne od innych producentow ale nie maja doswiadczenia z jakimis mega dobrymi ukladami chlodzacymi, a jezlei juz taki wypuszczaja to jest on bardzo drogi :[.

Na 24 calowym monitorze w Full hd mozna grac bez problemu, sam na takim gram i jestem zadowolony, ale co bedziena 27? ;] Sam nie wiem pewnie nieweiel gorsza jakosc, ten 1 GB pamieci bedzie w tedy maksymlanie wykorzystywany. Pytanie teraz ile mozna wylozyc piniedzy na takiego GTX'a? obecnie jego cena troche spadla i spokojnie mozna brac model SOC, bardzo podniesione zegary, do tego o wiele lepsze chlodzenie w modelu od gigusia, bardzo polecam ten model :)

Link to post
Share on other sites

2.Tak po OC możesz uzyskać wydajność sporo większą od HD5850

Nie opowiadaj bzdetów, tylko dlatego, że sam masz taką kartę.

http://nvision.pl/media/gals/2010/186/ranking_dx10_1680.png

5850/6850/460 zostały podkręcone tak samo, czyli średnio-mocno.

Link to post
Share on other sites

Znowu przejrzałem oferty GTXów... Jestem już o krok dalej w wyborze - wiem, patrząc po cenach, że chcę GTX460 a nie 6850/5850 bo GF to GF - dużo bardziej wszechstronna IMO.

 

Co do cen GTXów - to prawda są ogromne różnice.

 

Najtańsza to Gainward - za 550zł można ją nabyć.

Najlepsza to SOC - droższa o 200zł!!! Za co? Za jajco płacimy?! ODPADA!!!

Chcę kręcić i kręcić... Za Gainwarda chyba podziękuję...

Optymalnym rozwiązaniem wydaje się zakup GTX 460 za ok 650zł... drożej od Gainwarda ale lepsze części i chłodzenie/ taniej od SOC.

Gigabyte ta prawie najdroższa wersja czyli OC - ciut gorsza od SOC ale tańsza... może i warto. SOC kręci się pięknie więc ten nie powinien być dużo gorszy.

2.MSI HAWK - trochę drogi w sumie bo ok 695zł z wysyłką ale porównywalny do SOCA(tak?) tanszy o 60zł... a na dodatek mamy ten program do OC

 

Coś dziwnego... MSI CYCLONE 1GB... 574zł - taniocha... a ludzi chwalą, OC bardzo dobre... tylko sekcja zasilania lekko kuleje ( czy jest na to jakiś tani sposób?) Gdzie jest haczyk?

Link to post
Share on other sites

Waxyl,

Co to do licha jest to fabryczne pokręcenie? Przecież tutaj nie ma za co płacić.

Produkt A ma 700 mocy a produkt B ma 750 fabrycznie pokręconej mocy. Obydwa kręcą się na 850 mocy. Więc po co przepłacać? To tylko przykład taki wymyślony.

Fanboystow fanboystwem ale... ja jako Fan Radków prawie już kupiłem GTXa bo podoba mi się większa wszechstronność tej firmy - CUDA, Physix, 3dvision...

 

Torture, strzał w 10 - ta wersja to SE.

 

 

A jak wg. Was wyszło by porównanie GTX SOC vs. MSI Cyclone 460GTX vs. OC od Gigusia.

Moje zdanie jest takie, że SOC bije wszystkie inne na łeb ale swoje kosztuje... a ten OC i Cyclone mają jedną wspólną wadę - sekcję zasilania, która ogranicza kręcenie. Sekcję zasilania można jakoś schłodzić nie tracąc gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Osoby niedoświadczone - kupią wersje referencyjną fabrycznie podkręconą

Osoby conieco wiedzące - kupią wersje referencyjną i sami sobie podkręcą

Tak samo -

Albo kupisz AMD Athlona X2 240 i podkręcisz do 3 GHz (który bez problemu idzie na 3,5GHz)

Albo AMD Athlona X2 250 i nie podkręcisz bo nie potrafisz (który również idzie bez problemu na 3,5GHz)

Różnice? O 1x większy mnożnik...

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze,żę nie mam pojęcia o podkręcaniu. Podkręcałem mojego 9800GT takim programem od Gainwarda. MSI ma coś podobnego więc dałbym radę. Poza tym... tak trudno jest się nauczyć Overclockingu?

Co do procesorów to też nie wolno uogólniać ponieważ są procesory BE - gdzie wystarczy przestawić mnożnik i zyskujemy duużo a są wersje nie BE z którymi bardzo trudno jest początkującym zaczynać OC (wiem bo jestem początkującym i mam x2 550 z zablokowanym mnożnikiem)

Link to post
Share on other sites

2.Tak po OC możesz uzyskać wydajność sporo większą od HD5850

Nie opowiadaj bzdetów, tylko dlatego, że sam masz taką kartę.

http://nvision.pl/media/gals/2010/186/ranking_dx10_1680.png

5850/6850/460 zostały podkręcone tak samo, czyli średnio-mocno.

Posiadałem także 5850 więc miałem z czym porównać. Wykresami to możesz sypać na zajęciach w szkole, Sam jestem w stanie stwierdzić, że po skręceniu 460-tki mam sporo większą wydajność niż w 5850 (i to przy 850Mhz na rdzeniu) użytkowałem obie karty i wiem jak się sprawują i nie mówię że 5850 jest złą kartą - Ba! Jest bardzo dobra kartą ale nie spełniła moich oczekiwań a właściwie wsparcie dla układu i wszechobecne micro-przycięcia. GTX460 też ich nie spełnia bo jest ku*****o głośny (po OC już wogóle) i pobiera więcej z sieci, kiedy to 5850 był bezszelestny przy pełnym obciążeniu i ciągnął sporo mniej.

 

Mało tego zerknij na wykres wydajności w stosunku do 6850 który jest średnio o te 150zł droższy...!

Link to post
Share on other sites

Twój GTX jest głośny po OC... ciekawe czy tylko Asusy są głośne... A jak sprawa wygląda z innymi modelami - Gigusia, MSI, Gainwarda?

 

Powiedzcie mi jako znawcy rynku czy można w najbliższym czasie spodziewać się obniżek cen nowych sztuki GTX460? No i Czy będzie "wysyp" używek?

Na rynku pojawił się GTX 560 - droższy ale za to ma WSZYSTKO - można grać z Physix itp. ale mniejsza oto. Wydaje mi się, że to może spowodować obniżki cen.

Link to post
Share on other sites

Twój GTX jest głośny po OC... ciekawe czy tylko Asusy są głośne... A jak sprawa wygląda z innymi modelami - Gigusia, MSI, Gainwarda?

 

Powiedzcie mi jako znawcy rynku czy można w najbliższym czasie spodziewać się obniżek cen nowych sztuki GTX460? No i Czy będzie "wysyp" używek?

Na rynku pojawił się GTX 560 - droższy ale za to ma WSZYSTKO - można grać z Physix itp. ale mniejsza oto. Wydaje mi się, że to może spowodować obniżki cen.

Przy zakupie GTX560 Ti zrobiłbyś większą głupotę niż przy zakupie 6850 zamiast GTX460.

 

 

W kwocie którą trzeba wybulić za 560-tke kupisz spokojnie 6950 2Gb i możliwe że uda ci się go zmodować do 6970.

 

Co do GTX460 innych firm , wiem że MSI Cyclone jest sporo cichsza tak jak i Gigabyte, Ja kupiłem Asusa ze względu na niebywałą okazje kiedy to zakupiłem go około 3 miesiące temu za 620zł (nówka 1Gb na 3 letniej gwarancji)oraz chłodzoną sekcję zasilania.

Link to post
Share on other sites

Nie, ja nie kupię 560tki bo jest dla mnie za droga.

Skoro w cenie GTX560 jest tyle ciekawszych ofert to cena GTX460 raczej nie spadnie :[ szkoda.

 

Jak i czy trudno podkręca się GTX460 do Gigabyte'a?

 

Czy można jakoś schłodzić sekcję chłodzenia w MSI Cyclone nie tracąc gwary?

Link to post
Share on other sites

Sam mam Windforce'a. Kupiłem go w wakacje zaraz po premierze. I mimo moich ciekawych przygód z tą kartą przestałem już psioczyć. 460 był i jest naprawdę udana konstrukcją. Co do 560Ti, to sam w życiu bym go nie kupił, bo taką samą wydajność to ja mam jak zrobię OC 460. Zegar w zegar/460 vs 560 = 2% wydajności więcej dla 560. Czy warto wydawać tyle kasy? NIE.

Link to post
Share on other sites

no właśnie o to chodzi... wszyscy czekali na 560 a tutaj taka kupa...za 700 można by ta kartę ewentualnie wziąć ale za 900?? śmiech na sali :):P:P

nie wiem na co oni liczą no ale są osoby które już pobiegły do sklepu się cieszą bo mają nowość, ale kto bogatemu zabroni:P są i tacy co chcieli robić z tych kart SLI przy bieżących cenach :[

swoją doga kiedyś to "Ti" przy karcie graficznej było jeszcze bardziej pożądane ale tam akurat i i przy serii 3 i przy 4 szła za tym znakomita wydajność jak na tamte czasy a teraz? lipa lipa lipa

"Jak i czy trudno podkręca się GTX460 do Gigabyte'a?

Czy można jakoś schłodzić sekcję chłodzenia w MSI Cyclone nie tracąc gwary?"

podkręcanie jest proste wystarczy trochę poczytać, rozsądnie się zachowywać (nie szaleć na początek) a zyskasz nawet ok 20% za free

karta na rdzeniu bez podnoszenia napięcia idzie z 725 na 855 temp przy wentylatorze na 50 % (wtedy jest niesłyszalny) w furmarku 65 stopni

w grach o te 5 stopni mniej

mam msi cyclone i nie wiem co ludzie mają z ta sekcja zasilania? jakąś manie czy co?? ta karta jest chłodna nawet jak ja ostro podkręcisz jakby trzeba było tam jakieś chłodzenie to chyba by tam coś dali...

chyba nie sądzicie że tam pracują goście którzy nie wiedzą że karty graficzne są podkręcane i zapewniam was że oni ta kartę sprawdzili po 100 razy na sporym OC zanim wypuścili ją na rynek

ponadto karta świetnie obniża zegary w idle (na rdzeniu bodajże na 1 na pamięciach na 100) cały mój zestaw w 2d (siedzenie w necie,winamp) bierze 90 W (procek phenom w tym momencie 2x800MHz) ta karta to najbardziej opłacalny zakup, i chyba druga tak udana seria po 8800 (biorąc pod uwagę wszystkie problemy z fermi 480,470,465) to 460 naprawdę im się udała i jako fan amd/ati cieszę się że nvidia w końcu wypuściła porządny produkt a nie chłam żerujący na marce i naiwności klientów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...