Skocz do zawartości

HD6850 czy GTX460


Recommended Posts

OK!Zakupiłem Sapphire'a z allegro! We wtorek powinien zawitać u mnie w domu:)

Teraz pytanie...mam w chwili obecnej GF 8600GT i mam oczywiście inne sterowniki.

Po ich odinstalowaniu wgrywam całego packa ATI Catalyst czy jak?:)

Może lepiej formata zrobić ? Daaawno nie miałem "ATI"...

Pozdro i czekam na odp.:)))

Już nie mogę się karty doczekać .... :):) :D:]^^:P:)

Link to post
Share on other sites

"A według mnie w tej cenie lepiej kupic GTX460 1GB OC2."

no dokładnie i tylko tak ;):)

a argumenty że bierze mniej prądu są dla mnie śmieszne

u mnie komp z gtx 460 (zegary obniżają się w 2D)i phenom II (włączone c'n'q procek leci 2x800MHz) w idle gdy mam tylko neta zestaw bierze 90W

gdy gram np w two worlds bez OC zestaw bierze 180W ZMIERZONE WATOMIERZEM

dajmy na to że 4 h dziennie grasz i 4 siedzisz na necie

(4hx0,09kw+4*0,18kW)x 30 dni x 50gr/kWh=całe 16,2 zł na miesiąc ile zaoszczędzisz na 6850 3zł?

sąsiada oszukasz, żonę oszukasz, teściową oszukasz ale MATEMATYKI nie oszukasz ;);)

nawet jak wrzucimy jakąś lepszą gierkę do tego odblokowane rdznie i OC karty i procka dajmy na to 330W na zestaw

to masz 4x(0,09+0,33)x30x0,5=25 zł na miesiąc wypijesz 1-2 piwa mniej i sens kupowania 6850 spada na łeb na szyje:)

no już doczytałem zestaw 6850 po OC względem gtx 460 po OC bierze 40 W mniej

0,04*4*30*0,5=2,40zł!!! jedno piwo ;)

Link to post
Share on other sites

a dlaczego?

W grach Radeon 6850 jest znacznie wydajniejszy od GeForce GTX 460 1GB, a różnice cenowe są bardzo małe :) Jeśli nie masz zamiaru bawić się z obróbką filmów to tylko Radeon 6850 :D

http://www.pixmania.pl/pl/pl/7594804/ar ... ePromo=oui

http://komputer.com.pl/product_info.php ... _id/160680

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap ... 18594.html

Sam wybierz sklep :)

 

Chłopie coty za bajki opowiadasz...? "Znacznie wydajniejszy"? 6850 jest mniej wydajny od 5850 który jest naprawde niewiele wydajniejszy niż GTX460(Przesiadłem się właśnie z HD5850 na GTX460) zarazem 6850 jest mniej podatny na kręcenie niż 5850 a tym bardziej GTX460, istotna rzeczą która przemawia za HD6850 to nowsza technologia, cisza, mniejszy pobór prądu, natomiast jeśli chce zwodować kartę i kręcić to zakup gtx460 za około 600zł będzie już bardzo opłacalnym rozwiązaniem, spokojnie skręci ją do poziomu 6870 czy nawet 5870.

 

GTX na powietrzu mam skręconego na 850/950 i zjadam na śniadanie 5850, chodź sporo tracę przy tym na ciszy i poborze,

 

 

Jeśli natomiast chce coś wydajniejszego to najlepszym rozwiązaniem jest HD6950 2Gb i odblokowanie jej na 6970.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie niech niektórzy przestaną farmazony pieprzyć, jak tak ci szkoda na prąd to kup sobie ION'a.tej różnicy na rachunku prawie nie widać, przecież komp nie chodzi 24 godziny na dobę, a jak jest włączony to także pracuje w IDLE gdzie pobiera tyle samo prądu.

 

A co do 6850 to kolego radzę się obudzić, najszybsze wersje 460 przebijają nawet 6870, poczytaj trochę testów a potem wciskaj kit. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...