Skocz do zawartości

Antec TwelveHundred Opinie


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Nadszedl czas zeby wywalic, zezlomowac, spalic pociac zniszczyc zgwalcic zakopac odkopac zabic i znowu zgwalcic moja Thermaltake Tsunami Dream - juz naprawde mnie denerwuje.

 

Zamierzam sie wiec do zakupu nowej obudowy, w zasadzie limit pieniezny nie ograniczony, jednakze w granicach rozsadku chcialbym cos dobrac pod moj sprzecik - w oko mi wpadla Antec TwelveHundred (Nie kupie CM690, mam dosc tej obudowy jak na razie).

 

Czy bedzie to dobry zakup? Jak z przenoszeniem wibracji z dyskow, temp w srodku?

 

Prosze o jakies opinie, ew. zaproponowanie jakichs innych modeli :/

Link to post
Share on other sites

Takie coś nie może być złe :/ Nawet jak na taką "wybajerzoną" mi się podoba.

No wlasnie nie do konca jestem pewien, jak kupowalem Tsunami Dream to tez byla wybajerzona, a okazalo sie za przeproszeniem ze to wielkie g.. jest.

 

Dlatego pytam, moze sa jakies male "niesmaczki" dotyczace tej obudowy :D

Link to post
Share on other sites

Mi by okrutnie przeszkadzało umiejscowienie frontowych portów (USB, micro) z boku obudowy - kto to wymyślił?!? No i kompletny brak zewnętrznych kieszeni 3,5 cala.

 

AeroCool ZerDegree w podobnej cenie WYDAJE SIĘ być ciekawą propozycją...

Link to post
Share on other sites

Mi by okrutnie przeszkadzało umiejscowienie frontowych portów (USB, micro) z boku obudowy - kto to wymyślił?!? No i kompletny brak zewnętrznych kieszeni 3,5 cala.

 

AeroCool ZerDegree w podobnej cenie WYDAJE SIĘ być ciekawą propozycją...

Jakas taka "brzydka" mi sie wydaje. A cene ma 3 razy nizsza prawie :/

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję Ci taką :

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Aplus_CS_Twin_Engine_BB_czarna/pelny,id,51207,s,1/

 

sam jestem jej posiadaczem i jestem z niej bardzo zadowolony jest w niej tyle miejsca że wszystko się zmieści, 2 wentylatory 250mm z czego jeden chłodzi dyski a drugi wieje prosto na płytę, a z tyłu masz miejsce do zamontowania wentyla max 120mm który wyciągnie gorące powietrze (szkoda że nie ma owego w zestawie) Na prawdę obudowa godna polecenia ;]

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję Ci taką :

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Aplus_CS_Twin_Engine_BB_czarna/pelny,id,51207,s,1/

 

sam jestem jej posiadaczem i jestem z niej bardzo zadowolony jest w niej tyle miejsca że wszystko się zmieści, 2 wentylatory 250mm z czego jeden chłodzi dyski a drugi wieje prosto na płytę, a z tyłu masz miejsce do zamontowania wentyla max 120mm który wyciągnie gorące powietrze (szkoda że nie ma owego w zestawie) Na prawdę obudowa godna polecenia ;]

Dzieki za propozycje ale niestety odpada ze wzgledu na umiejscowienie zasilacza (preferowalbym zasilacz u dolu). :)

Link to post
Share on other sites

A ja polecę tobie Zalmana Gs1000. Może nie ta klasa co antec, ale też sporo tańsza, a do tego również full tower.

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,61622/

Fajna, ale jak to koles podsumowal: "It lacks good air circulation", nie ma wiatrakow z przodu, ani na sciankach :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... NZXT obmacam ja moze w poniedzialek.

 

Zastanawialem sie juz nad tym HAF-932 ale po jakosci zamontowanych wiatrakow w CM690 nie chce sie pakowac w nic co ma wiatraki Coolermastera (Dlatego faworytem jest Antec, wszystkie sloty wiatrakow ma zajete, poza 120 na panelu bocznym - nie chce mi sie oddzielnie wiatrakow dokupowac). Z kwesti szczegolow to chcialbym okno miec z boku :)

Link to post
Share on other sites

Przeciez ja mam Anteca 1200 co Ci sie w nim nie podoba ? :-P mialem Anteca 900 i byl za maly do CF w 1200 POEZJA ! kupa miejsca , 3 wentyle z przodu mozna bez trudu dac za nie chlodnice :-) itp itd

 

Jest duzo miejsca miedzy zasilaczem a ostatnim slotem w plycie glownej w Antecu 900 mialem 1cm Luzu jak zamykalem obudowe przy chlodzeniu (Noctua) i nie moglem przez to dac w oknie wentyla 12x12

 

Mialem ten sam problem : jaka kupic wieksza bude ? :) bylem bardzo bardzo zadowolony z 900 wiec postanowilem kupic 1200 i jestem zadowolony :-)

 

Huragan w budzie ! 4C mniej na procku w porownaniu do 900

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem o co ci chodzi z ta jakoscia zamontowania wiatrakow posiadam HAF932 z coolerami coolermastera i nie moge sie ich czepnac sa ciche mrozace a na dodatek latwo sie je odkurza bo sa duze ;);):)

Nie jakosc zamontowania, tylko jakosc zamontowanych wiatrakow - strasznie hucza. Jakby mialy lozyska spieprzone.

 

Przeciez ja mam Anteca 1200 co Ci sie w nim nie podoba ? :-P mialem Anteca 900 i byl za maly do CF w 1200 POEZJA ! kupa miejsca , 3 wentyle z przodu mozna bez trudu dac za nie chlodnice :-) itp itd

 

Jest duzo miejsca miedzy zasilaczem a ostatnim slotem w plycie glownej w Antecu 900 mialem 1cm Luzu jak zamykalem obudowe przy chlodzeniu (Noctua) i nie moglem przez to dac w oknie wentyla 12x12

 

Mialem ten sam problem : jaka kupic wieksza bude ? ;) bylem bardzo bardzo zadowolony z 900 wiec postanowilem kupic 1200 i jestem zadowolony :-)

 

Huragan w budzie ! 4C mniej na procku w porownaniu do 900

No wlasnie czytalem itd. o tej budzie, ale zastanawialem sie czy moze jest jeszcze jakas inna ciekawa propozycja zebym mial jakis wybor ;)

Link to post
Share on other sites

(Nie kupie CM690, mam dosc tej obudowy jak na razie).

Sorry za mały offtop, ale przymierzam się do kupna większej budy, a jednocześnie nie chciałbym angażować w to przedsięwzięcie zbyt wysokich środków.

Po przeczytaniu kilku recenzji miałem na oku CM 690, gdyż wydawało mi się, że uwzględniając wykonanie/cena/przewiewność/nowoczesność rozwiązań wygrywa w swoim przedziale cenowym.

Dlatego pozwól, że spytam, co Cię wnerwiło w tej budzie? Poza głośną pracą wentyli, bo z tym sobie radę dam :), ale może przegapiłem jakąś istotną wadę...

 

Edit:

Aha, a co do HAF-a to uważam, że ma tę przewagę nad 1200, iż pod zasilaczem jest perforowana blacha z filtrem przeciwkurzowym, co umożliwia umieszczenie PSU wentylatorem do dołu, wyłączając go z obiegu powietrza, a jednocześnie zapewniając mu, IMHO, bardzo dobrą wentylację = cicha praca. W sumie nie wiem czemu Antec nie zastosował tego rozwiązania w swoich obudowach.

Link to post
Share on other sites

(Nie kupie CM690, mam dosc tej obudowy jak na razie).

Sorry za mały offtop, ale przymierzam się do kupna większej budy, a jednocześnie nie chciałbym angażować w to przedsięwzięcie zbyt wysokich środków.

Po przeczytaniu kilku recenzji miałem na oku CM 690, gdyż wydawało mi się, że uwzględniając wykonanie/cena/przewiewność/nowoczesność rozwiązań wygrywa w swoim przedziale cenowym.

Dlatego pozwól, że spytam, co Cię wnerwiło w tej budzie? Poza głośną pracą wentyli, bo z tym sobie radę dam :), ale może przegapiłem jakąś istotną wadę...

No tak jak juz powiedziales wentyle, chodza tak jakby mialy lozyska spieprzone. Zobacz sobie zestaw moj Server w moim profilu, mam tam 6 dyskow. Podczas pracy wprowadzaja cala obudowe w wibracje, bardzo ale to bardzo nie przyjemne dla ucha (Moze przy normalnym uzytkowaniu by to nie przeszkadzalo, ale jezeli to dziala 24/7 i spi sie od tego glowa w odleglosci 20cm to mocno przeszkadza). W sumie wiecej uwag to nie posiadam, no moze to ze guziki Power i Reset ciezko chodza, moze nie tyle ciezko co trzeba sie przyzwyczaic ;)

Link to post
Share on other sites

@prosiaczek: jeśli szukasz dużej budy za ok. 300 zł to będziesz z CM690 zadowolony, oferuje dużo miejsca w środku, dobrą wentylację i niezłą jakość wykończenia (poza paroma elementami z tandetnego plastiku - np. przyciski power i reset). Co do głośności wentyli to w moim egzemplarzu hałasował tylko ten zamontowany na tylnej ściance, ale wystarczy go skręcić jakąś przelotką i jest ok. Natomiast nie wiem jak to możliwe żeby ta buda wibrowała od pracy dysków, są zamontowane w koszyczkach a poza tym ta obudowa jest w pizdu ciężka i wykonana z solidnej blachy. Przy normalnym zastosowaniu, tzn. 1 czy 2 dyskach nie masz się co martwić o wibracje przenoszone na elementy obudowy.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o głośną pracę wentyli w CM 690 to podejrzewam że zależy jak je podłączysz, ten z przodu i na lewym boku mam podłączone do molexów przeznaczonych specjalnie dla wentyli (obroty są chyba w takim przypadku regulowane automatycznie) natomiast wiatrak zamontowany na tylnej ścianie miałem podłączony 3-pinową wtyczką bezpośrednio do płyty głównej i chodził głośno, dopiero po obniżeniu obrotów do chyba 600 był cichy.

Link to post
Share on other sites

wentylatory mam podłączone do kontrolera obrotów i właściwie nie słychać różnicy między min a max, więc może to wina pojedynczych sztuk?

A masz jakies inne wentyle do porownania? Np. jakies scythe albo noctua

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...