Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

1) Monitor Dell ST2210. Niby fajny, duzy i FullHD, ale wyswietla czarne ramki podczas POSTa, w BIOSie i podczas bootowania. Robi sie dobry po zaladowaniu sterownikow. Kicha to straszna. Poza tym monitor moze byc, bez rewelacji, ale i bez niedociagniec - fajna obudowa, wyglad, zlacza itd etc.

Wczoraj podlaczylem starego lapka do tego monitora i nie da sie na nim uzyskac FullHD. Znalazlem tweaka, ktory to umozliwil wielu osobom, ale ten moj p****y monitorek wyswietla tez tu swoje du*ne ramki. Rece opadaja, jak ktos mogl spartolic tak sprawe u Della, chyba za duzo pozatrudniali tam panow obibokow z tytulami inzyniera... Zawiodlem sie wiec troche.

 

2) Creative Audigy Xtreme Audio. Coz.. grac, to gra, nawet fajnie w grach... Ale mikrofonu sie juz do niej nie podepnie bez pierdzenia na Windows 7 x64 i 4 GB RAMu i wiecej, poza tym Creative odwala numery ze swoimi sterownikami do starszych kart.. jak jeszcze okazalo sie, ze nie ma sterow na linucha, to wydalem dziada na wieczne blakanie po ebayowych zakamarkach ;-)

 

3) To juz bylo: Sidewinder X6 - najwiesze zastrzezenia po dlugim uzytkowaniu mam tylko do "antighostingu", ktory nie zawsze jest. Sa pewne kombinacje klawiszy, ktore dzialaja na byle tracerach za 5 zlotych na krzyz, a na X6 za Chiny nie chce... to mnie zawiodlo najbardziej. Kij tam z wygoda klawiszy ;-)

 

Wiem, ze cos jeszcze mialem opisac, ale zapomnialem. Jak mi sie przypomni, to wyedytuje :)

Aa... chyba mi chodzilo o Arctic Silver 5 - paste termoprzewodzaca. Jaka to franca... uwazajcie, kto lapuje procesory. Nie wiem, czy to wszystkie modele, czy to tylko moj konkretny egzemplarz pasty, ale chyba byla niedokladnie sprasowana. Kupilem ja specjalnie pod Q8400, ktorego zeszlifowalem i polozylem AC5 dla sprawdzenia, jak sie spisze. Nie zdazylem sprawdzic, bo kupilem kolejny CPU, ale po zdjeciu radiatora w procesorze ukazala sie... dziura. Potem zlapowalem Q9550, na ktorego polozylem tez AC5 - i wyobrazcie sobie, ze po zdjeciu chlodzenia.. to samo - DZIURA. Ta pasta rzezbi dziury w lapowanych procesorach ;-) Mialem jeszcze niezlapowany 9400, ktoremu pasta dziury nie zrobila - wiadomo, ze miedz znacznie bardziej miekka od niklu. Dziura wygladala, jakby ktos polozyl ziarenko piasku i mocno wgniotl je w IHSa, a potem ziarenko wyrzucil :) Na szczescie dziur sie pozbylem szlifujac CPU po raz kolejny.. moje palce... ale cos mi sie wydaje, ze ten AC5 jakos nie zbijal w ogole temperatur. Moze jakas chinska podroba ? Przeciez te zoltki nawet fake-CPU sprzedawali kiedys, afera byla, jak 150...

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Nagrywarka DVD LG GSA-4103B : Po 2-3 miesiącach BIOS jej czasami nie znajdował jeśli w środku była płyta (szczególnie tłoczone oryginały). Po 12 miesiącach (po gwarancji) tacka nie wysuwała się jeśli w środku nie było płyty (jedynie przy użyciu siły). Po 15 miesiącach padł silnik, więc nagrywarka była do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites

Sound Blaster Live!, ktarta niby ok. Grać to gra dobrze ale jak przyjdzie zainstalować stery to masakra. Trzeba instalować co najmniej ze 3 razy bo wygląda na to że instaloator "gubi" po drodze pliki. Później jak chce się coś uruchomić to wywala błędy :/

Link to post
Share on other sites

1.Karta Geforce GT 220 1Gb produkcji Asusa, sprzedawca zapewniał, że to świetna i wydajna karta, połowa nowszych gier cieła się niemiłosiernie, poza tym grafa grzała się strasznie, ogólnie niewydajny szrot, który nie nadaje się do jakiejkolwiek gry...

 

2. Zasilacz Powertec 420 Watt, szrot, który po 11 miesiącach działania, zaczął mi restartować kompa, powodował zwiechy i chwilowe zgony... cud, że komp nie poszedł z dymem :)

Edytowane przez piotrek1500
Link to post
Share on other sites

hp pavilion dv6000, na gwarancji był 3 razy, wymieniony na nowy, podziałał niecały rok, padł gpu. Wymiana płyty głównej i po pół roku to samo (okazało się że wadliwa seria, jednak nie podlega wymianie przez producenta). Reflow i do ludzi :) Potem na długi czas zniechęciłem się do hp.

Jednak zaryzykowałem, kupiłem tx1000 (mój bład). Temperatura cpu/gpu w spoczynku 65/88.

Po przerobieniu chłodzenia mojego autorstwa 40/50-55 (ale w stresie już do 100 nie dobijało). Po roku artefakty nawet na pulpicie. Wymiana gpu i do ludzi.

Później jeszcze miałem jednego takiego tx1000, nabytego za grosze. Do tej pory służy komuś po przeróbce chłodzenia.

Od tamtej pory nie miałem żadnego notebooka od hp w posiadaniu i nie zanosi się.

Oczywiście, żeby nie było, nigdy nie sprzedawałem czegoś bez opisu co się z tym działo, przez co zwykle sprzedawałem dość promocyjnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gigabyte 770t-ud3p - Było ok do czasu, bo po 4 miesiącach od zakupu, padała jak mucha, 3 razy na gwarancji, aż w końcu oddali kasę i kupiłem ASRocka, z którego jestem bardzo zadowolony. Nigdy więcej badziewia od Gigabyte, chyba, że coś z wyższej półki, bo tam chyba tak nie padają.
Link to post
Share on other sites

Nawet, jeśli jakaś pro firma ma odsetek wadliwych produktów na poziomie 0,0000000001%, to zawsze ten wadliwy egzemplarz może trafić na Ciebie :P

 

Dlatego nie oceniam nigdy firmy po jednostkowych przypadkach, a tym bardziej jeśli egzemplarz miał awarię - to jest skrajny idiotyzm w czystej postaci :D

Link to post
Share on other sites

Naprawdę oceniasz wszystkie nasze produkty po awarii jednego egzemplarza? Wszystko ma prawo się zepsuć, nic nie jest idealne.

 

 

Sorry, zapomniałem jeszcze o płytach na Socket A i AM2 też były od Gigabyte i padały jak muchy, choć nigdy nie podkręcałem i zawsze używałem z dobrymi zasilaczami. Może w waszych wypasionych płytach tak nie jest, ale w budżetówkach trzeba ciąć koszty i potem tak padają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ECS K7S5A - Jakość wykonania i zajefajny SIS

ECS K7S6A - j.w

Gigabyte K8NE - temperatury mobo powodowały że zimą nie musiałem włączać ogrzewania.

Gigabyte Ati 9550 - nie nadawała się do OC, 10Mhz wyżej i bsod.

Gigabyte TNT2 M64 - grzała się niemiłosiernie w idle, w grach też.

Radeon 9500 64MB - nie dał się zmodować na 8 potoków. :|

Intel 740 - a koleś mówił na giełdzie że quake w OpenGl będzie szalał :(

Vodoo Rush 6MB - Lepiej do swojego starego S3 Virge trzeba było osobny akcelerator dokupić. Problemy ze sterownikami.

Banshe 16MB - padła.

Asrock K7S41 - budżetowa konstrukcja nie nadająca się do biura nawet.

Link to post
Share on other sites

Sprzedawałem jako nastolatek komputery, szrot i jeszcze wcześniej gry na DOKP w Katowicach w 1993 roku :P starość nie radość :)

Edytowane przez system
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

@System Ile ty masz lat, bo tylko najstarsi wiedzą co to Banshe i S3 Virge.

LOL, to skoro najstarsi to wiedza, to pewnie juz tylko dinozaury pamietaja Merlina 2 MB (sam mialem) i podobne karty na Zorro-II, czy modemy 300 bps wielkosci pudelka zapalek na RSie, ze o zlaczu Centronics, czy Final Cartridge nie wspomne ;-)

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...