Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Planuje zakup całego PC, w zestawie będzie taki monitor BenQ XL2411Z, czyli 144hz FHD bo głównie na tym mi zależy żeby w fpsach mieć te 144klatki. Myślicie że warto czekać na 1070 i ta karta nie będzie się nudzić przy FHD? Za niedługo też wychodzą takie gry jak Escape from Tarkov oraz Battlefield 1 i z wymaganiami może być różnie, a tam też fajnie by było zagrać w tych 144 klatkach.

Link to post
Share on other sites
Planuje zakup całego PC, w zestawie będzie taki monitor BenQ XL2411Z, czyli 144hz FHD bo głównie na tym mi zależy żeby w fpsach mieć te 144klatki. Myślicie że warto czekać na 1070 i ta karta nie będzie się nudzić przy FHD? Za niedługo też wychodzą takie gry jak Escape from Tarkov oraz Battlefield 1 i z wymaganiami może być różnie, a tam też fajnie by było zagrać w tych 144 klatkach.

 

Kup dwie GTX 1070 to wystarczy zeby w nowych FPS-ach miec te 144 klatki w FHD. Chyba ze chcesz ciac detale to ok.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Skup się na 120hz. Nie ma jakiejś wielkiej różnicy w porównaniu 120-144hz. Poza tym, i tak nastaw się na 1080 lub wizję 1070SLI za dwa lata (lub wymiany karty na nowy, aktualny model, dwa lata wprzód).

 

Ja mam takie same plany, więc już trochę nad tym główkowałem. I oczywiście, za trzy miesiące zaczniesz zjeżdżać z suwakami, nie mówiąc o tym, że ustawienie wszystkiego na ultra to rzecz niemożliwa i zasadniczo bezsensowna (1/5 opcji tylko żre zasoby karty a nic nie daje).

Link to post
Share on other sites

Pojawiły się GeForce 368.39 WHQL driver naprawiające między innymi błąd z wentylatorem na kartach serii 10xx. Do ściągnięcia np TU.

 

 

New Features
NVIDIA published the OpenGL extensions that expose the Pascal GPU architecture’s new hardware features. The extensions are available on GeForce GTX 1070 and GeForce GTX 1080 GPUs starting with the Release 367 drivers. For more information, see here.
- Single Pass Stereo: GL_NV_stereo_view_rendering
- Lens Matched Shading: GL_NV_clip_space_w_scaling
- Improved Conservative Rasterization: GL_NV_conservative_raster_pre_snap_triangles
- Double Precision Atomic Operations: GL_NV_shader_atomic_float64

Application SLI Profiles 
Added or updated the following SLI profiles: 
- Everybody's Gone to the Rapture - updated
- Homefront: The Revolution - added
- Mirror's Edge: Catalyst - updated
- The Witcher 3 - updated
- Total War: WARHAMMER - added

3D Vision Profiles 
Added or updated the following 3DV profiles: 
- Mirror's Edge: Catalyst - Not recommended
- Total War: WARHAMMER - Not recommended
- Virtual Battlespace 3 - Not recommended

Software Module Versions
- NView - 147.00 
- HD Audio Driver - 1.3.34.14
- NVIDIA PhysX System Software - 9.16.0318
- GeForce Experience - 2.11.3.5

 

 

 

Edytowane przez marek.murarz
Link to post
Share on other sites

EVGA GTX 1070 Superclocked będzie miał swoją premierę wraz z premierą wersji Founders Edition - czyli 10 czerwca.

 

 

 

http://i.imgur.com/1rEsAKb.png

 

Jak jednak wynika z mojej rozmowy z przedstawicielem komputronik.pl nie wiemy kiedy ukaże się ona na rynku polskim.

 

http://i.imgur.com/fF3rHsk.png

 

Ponadto wersja G1 Gaming GTX 1080 powinna być dostępna w Polsce jeszcze w tym tygodniu a G1 Gaming GTX 1070 powinna zadebiutować na polskim rynku w ciągu 2 tygodni. Dostępność jednak będzie mocno ograniczona.

 

 

http://i.imgur.com/jcOt2xu.png

 

 

W związku z powyższym - czy wiecie może w którym sklepie internetowym w Polsce jest największa szansa na szybkie "dorwanie" niereferenta?

/ następnym razem wrzucaj takie rzeczy w spoiler / worm
 

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

A co na to lekarz pierwszego kontaktu...... :)

Łoo kurde, ale niektórzy się tu jarają.... Dzieci, to tylko karty graficzne... Nie dziwota że ceny są jakie są, skoro taki hype nakręcili.

Rozumiem, że chęć pomocy to teraz choroba... ok. Poza tym napisanie takich wiadomości to góra 5 minut a zawsze jakieś info jest. I tu nie chodzi o hype, tylko o to, że np. ja sprzedałem swoją 970tkę (VRAM) a chciałbym ograć chociażby Krew i Wino a na HD 530 tak trochę średnio :D. Więc zależy mi na kupnie niereferenta zanim go wyprzedadzą i będę musiał czekać nie wiadomo ile na dostawę, więc pytam :)

Link to post
Share on other sites

oglądając zagraniczne filmy na YT z testów FE 1080 vs 1070  widać że średnia różnica kaltek w 2k  to 10-20 hmm... a patrząc na niektóre testy z zestawieniem 980TI  to głowa zaczyna boleć w kwestii zakupu .... na co zmienić GTX660 .... :D 

Link to post
Share on other sites

Skup się na 120hz. Nie ma jakiejś wielkiej różnicy w porównaniu 120-144hz. Poza tym, i tak nastaw się na 1080 lub wizję 1070SLI za dwa lata (lub wymiany karty na nowy, aktualny model, dwa lata wprzód).

 

Ja mam takie same plany, więc już trochę nad tym główkowałem. I oczywiście, za trzy miesiące zaczniesz zjeżdżać z suwakami, nie mówiąc o tym, że ustawienie wszystkiego na ultra to rzecz niemożliwa i zasadniczo bezsensowna (1/5 opcji tylko żre zasoby karty a nic nie daje).

Raczej się nastawię na 1070 SLI, bo nie mam na tyle kasy teraz żeby 1080 kupić, a sprzedaż w późniejszym czasie 1070 raczej mija się z celem

Link to post
Share on other sites

Widać, że do 10-tego blisko. Wczoraj poszedł referent 980Ti za 1800zł a przed chwilą 980tka za 1200zł. Obie karty na gwarancjach.

 

MSI zaprezentowało swoje 3 niereferencyjne 1070tki:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_geforce_gtx_1070_beda_trzy_niereferencyjne_wersje

 

Ciekawe, czy ta ostatnia będzie do wyrwania poniżej 2k.

Link to post
Share on other sites

Oczy to akurat mam słabe, obie gały na minusie :P Czaje się na dobrą ofertę 980Ti stąd też zwykłe 980tki się przewijają. A staniał bo pewnie się dogadali mailowo i sprzedający cenę zmienił :)

 

Zobaczymy jak będzie z dostępnością niereferentów 1070tek w piątek. Czy będzie tak samo kiepsko jak z 1080tkami czy jednak brak gddr5x i dłuższy czas oczekiwania w stosunku do mocniejszej wersji zadziała na korzyść potencjalnych nabywców.

Link to post
Share on other sites

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X review

 

 

Update:

 


Hey guys, the MSI GeForce GTX 1070 Gaming X review we had this morning is offline until Friday. There has been a bit of confusion regarding embargo times and dates, this morning when we posted the review we did contact Nvidia who have us the thumbs up. As it turns out AIB 1070 reviews are still embargoed until Friday. So we have taken the article offline and will obviously re-post it upcoming Friday.

 

ups :menda:

Edytowane przez marek.murarz
Link to post
Share on other sites

Rozumiem cię i nie obrażaj się ale skąd my,tacy użytkownicy jak i ty ,mamy znać informacje,jakie ,kiedy,ile ? Wszelkie zasłyszane i przeczytane informacje są tak pewne,jak złoto Polski na Euro.... :)

Jak zdobędą złoto to stawiasz wszystkim piwo :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...