Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Opłaca się brać 1060 do Wiedźmina 3?

Chcę w końcu zmienić grafę by cieszyć się tą grą na full ustawieniach w 1080p.

Co do karty, to i tak zmienię chłodzenie na Moprhausa, więc ori chłodzenie może być słabe. Ważne, by dało radę podciągnąć kartę mocno w oc.

Edytowane przez Yuntall
Link to post
Share on other sites

@Up

Ja miałem 1060 G1 Gaming i z moim procesorem Wiedźmin śmigał w fhd na praktycznie maksymalnych ustawieniach(oczywiście HW off i zjechałem na ~60% dorysowywanie roślinności,reszta na max) i nie schodziło mi poniżej 60 fpsów.

Czasem wystarczy zmienić 2-3 opcje z ultra na high,np.antyaliasing nie dawać x8 tylko x4 lub 2,można w taki sposób dorzucić sporo fpsów praktycznie nie zauważając różnicy w grafice...(tak samo z cieniami,lub właśnie dorysowywanie mapy świata.

Mam nadzieję że wystarczy... ;)

Podaj jeszcze jaki masz budżet.

Ps.ja sobie przeskoczyłem z 1060 na 1070 bo miałem okazję na dobrą cenę 1070 a przy okazji sprzedałem 1060 dobremu znajomemu również w dobrej cenie :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko wydaje się w porządku...

Lecz ja sam brałbym...https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774580/


@2xup uber bez hw i z cieniami na high wszystko śmiga i poniżej 60fps nie spada :) Cienie na uber bardzo dużo obciążają, a z porównaniem do high praktycznie nie ma różnicy.

Dzięki że napisałeś to co ja,tylko że w skrócie... ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie stoję przed wyborem karty 1060 i zastanawiam się co brać. warto dołożyć 100,- i wziąć Palita 6GB SJS niż twoją propozycje?

Jeżeli zależy ci na czasie jak mi to bierz SJS. Na morele.net cały czas zmieniają cenę tego palita i obecnie za SJS masz 1349 zł a za SJ masz 1319 zł. Różnica(oprócz ceny) to jest w czasie dostawy, SJS możesz już dostać w ten piątek, a SJ dopiero w środę w następnym tygodniu. Więc wybór należy do ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Nv ładnie sobie poleciała z uzytkowników Pascali.

Nowy GPU Boost 3.0 w Pascalach nie tylko zmniejsza napięcie wraz ze wzrostem temperatury GPU ale również zmniejsza napięcie gdy temperatura jest za niska!  :roll:  :roll:  :roll:

Zmieniłem chłodzenie na referencie 1070 i przy temperaturach ~44C jakie notuje w stresie karta wbija 1.020V.

Przy 43C karta wbija 1.030V

Przy 47C karta wbija 1.050V

Przy 50C karta wbija 1.063V

Przy 54C karta wbija 1.075V

Powyżej 55c napięcie spada co 5C w dół.

 

Najlepsze jest w tym to, że gdy uruchamiam grę zaraz po uruchomieniu PC gdzie temperatura GPU jest w granicach 25-27C to karta wbija 1.02V i wywala sterownik bo taktowanie po oc jest za wysokie dla tego napięcia. Muszę ją trochę podgrzać tak do 40C i można gry odpalać :rotfl:

 

Wychodzi na to, że najlepiej trzymać temperaturę w granicy 50-55C bo przy napięciu 1.063V karta wbija 2228Mhz :D

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, że najlepiej trzymać temperaturę w granicy 50-55C bo przy napięciu 1.063V karta wbija 2228Mhz :D

A można np. wymusić stałe napięcie albo regulować je na wykresie razem z zegarem?

skoro wiadomo, że w grach i tak idzie na maksa :D

Coś ty. Nie w każdej grze i nie w każdej sytuacji. Jest to chyba zależne od aktualnego obciążenia karty - a raczej aktualnych zapotrzebowań danej gry na określoną szybkość karty (nie zawsze maksymalny zegar jest wymagany).

Link to post
Share on other sites

Warto spróbować ją podkręcić? Załóżmy że wykręciłbym na 2100 i pamięci też ileś tam to jest jakiś odczuwalny wzrost? I jak zrobię to MSI Afterburnerem i zapiszę to wtedy będzie to na stałe na maksymalnych taktach śmigać czy to będzie to cop karta sama by ustawiła + te moje dodatkowe MHz?

 

I jakieś szybkie porady? Wyłączyć limit temperatury? Bo jak ustawie większe napięcie to chyba od razu takty polecą za temperaturę?

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...