Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Maniuox to się chłopie rozczarujesz z tymi cenami i dostępnością. ^^ 

Powiedz mi to czemu jest taka lipa z 1070 i 1080,jeśli chodzi o cenę,modeli też jeszcze nie ma za dużo dostępnych?

Czemu nagle w przypadku gtx 1060 ma być inaczej?

RX 480 będzie się miał dobrze zobaczysz,bo to karta z innego segmentu.

Z info jakie dostałem to 19.07 czyli w dniu premiery w sklepach będą już dostępne prawie wszystkie modele niereferencyjne GTX1060 i w dużych ilościach ;)

W przypadku GTX1060 nVidia obrała inną strategię i wersja 1060 Founders Edition będzie możliwa do zakupienia jedynie przez stronę NV! Może w późniejszym czasie się to zmieni ale początkowo tak to będzie wyglądać.

Premiera została przesunięta z 7 na 19 aby w sklepach pojawiły się wersje niereferencyjne 1060 bo tylko takie będziesz mógł kupić oczywiście w sklepach. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolejny przykład, żę NV wie lepiej od użytkownika, cytuję: "Model nie będzie niestety obsługiwał technologii SLI, co spowodowane jest przekonaniem, iż użytkownicy decydujący się na tego typu rozwiązania korzystają na ogół z silniejszych modeli." :D

 

Jasne po co robić SLI z kart za 300$, zdecydowanie lepiej z tych za 600 :D

Link to post
Share on other sites
Jeśli jeszcze będzie można to troche podkręcić to nam jeszcze podejdzie po stock-ową gtx 980 ti.

 

Dobre to chyba post miesiąca :) GTX 1070 wyprzedza nie dużo 980Ti po OC karty są niemal identyczne ( wiadomo z czasem 1070 w nowych grach odskoczy od 980Ti ) a ty chcesz by GTX 1060 po OC doganiał stockową 980Ti ? za kwote 249/299 dolarów gdzie GTX 1070 kosztuje MSRP 379 dolarów a tak naprawde +-500 dolarów ... BRAWO!

 

obstawiam że 1060 6GB będzie u nas kosztował +- 1500zł

 

 

 

Dzisiaj zmieniłem Gtx580 Windforcex3 na Gtx1070FE i w końcu nastała cisza,a do tego nie zieje ogniem jak poprzednik.

GIGABYTE i wszystko jasne

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

dwa 1060 były by tańsze i szybsze od 1080.

Widać, że nie korzystałeś z CF/SLI

Jak by to mało było. Poza tym w DX12 pamieć się sumuje.

Masz już parę gier z DX12 i co sumuje się?

Mało tego w praktycznie każdej grze nie działa SLI/CF!

Wyjątkiem jest Ashes of The Singularity i od wczoraj Rise of The Tomb Raider

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to SLI robią ludzie, którzy tego faktycznie potrzebują i/lub nie mają co robić z kasą + tylko do konkretnych gier lub zastosowań  (4K, kilka monitorów, nagrywanie gameplayów, rendering itd.). Jeden gość mówił ostatnio tutaj, że na 8 gier w które gra, w 6 z nich SLI nie działa lub działa bardzo kiepsko.

 

SLI to ogólnie więcej problemów niż pożytku, dlatego lepiej wziąć jedną mocniejszą kartę.

 

 

Co do tego sumowania się pamięci w DX12, to nie warto się tak napalać, bo szybkość pamięci na drugiej karcie będzie ograniczona magistralą PCI-E, a więc nawet 20-krotnie wolniej niż w GTX 1080 i prawie jeszcze dwukrotnie wolniej niż słynne 0,5 GB VRam w GTX 970. Czyli w najlepszym wypadku pamięć drugiej karty będzie poprostu robiła za cache (coś czym aktualnie zajmuje się Ram), i nadal nie wiemy jak będzie wyglądało zachowanie się obrazu w przypadku gdy realne użycie VRam w jakiejś grze przekroczy ilość na jednej karcie...

 

 

Co do ceny, to również się nie nastawiam na to "lepiej i taniej", bo wiadomo jak było z RX480, a za dużo już w tym roku zawodów było. No i słynny "lepiej i taniej" GTX 970 do dzisiaj siedzi mi jak cierń w kompie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Nvidia co do DX12 wydaje się być spokojna, (trochę teoretyzuję ale) może się okazać że te całe "ale amd w DX12 radzi sobie lepiej" tak naprawdę może okazać się że będzie jak zwykle  czyli: w grach pod amd w dx12 amd chodzi lepiej, a w grach DX12 pod NV geforce będzie chodził lepiej. Ludzie też chyba zapominają że Async compute to nie DX12. NV może i nie ma async compute, ale DX12 też na nich działa i napewno gry pod NV będą napisane tak by brak AC nie był problemem.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Async Compute to pieśń przyszłości, która faktycznie może mieć spore benefity w grach. Ale IMO najpierw programiści muszą się nauczyć to ogarniać i trzeba też przystosowywać już istniejące i rozwijane parę dobrych lat silniki gier do tego, a to nie taka prosta sprawa. Napewno zaczną to robić stopniowo, a faktyczny postęp zacznie się dopiero jak producenci uznają, że DirectX 12 jest już na większosci kompów i sprzętu graczy dostępny, i że taka optymalizacja im się opłaca. NVidia chyba nie wybiega myślą aż tak w przyszłość jak AMD, oni chyba raczej skupiają się bardziej na tym co aktualnie jest standardem, i pewnie dlatego nadal aktualnie rządzą jeśli chodzi o sprzęt dla entuzjastów w DX11, ale to tylko moje spekulacje. Podejście AMD jest nieco inne.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dobre to chyba post miesiąca :) GTX 1070 wyprzedza nie dużo 980Ti po OC karty są niemal identyczne ( wiadomo z czasem 1070 w nowych grach odskoczy od 980Ti ) a ty chcesz by GTX 1060 po OC doganiał stockową 980Ti ?

 

To to są akurat moje marzenia i wiem dobrze ze byloby tak jak ty mówisz. Jakby doganial gtx 980 ti w cenie 1400 - 1500 zl to nikt by nie kupowal 1070. Nawet jak to będzie taki gtx 980 to będzie bardzo ok. W końcu to jest nastepca 960 a nie 970. Jeszcze żeby dobrze ja wcenili

Link to post
Share on other sites

Nie mówię też że Async compute jest nie potrzebny. Napewno jest, ale tak jak mówisz może jeszcze nie teraz.
Ja ten cały AC traktuję jako np. wspomagającą technologię w kartach AMD, coś jak NV ma swoje physx, cuda itp.
Jak się ten cały AotS z AC włączy na NV to się zdławi i AMD będzie lepsze, tylko że AMD straszy że AC jest całym DX12.
Kota można odwrócić w drugą stronę, nie wiem czy ktoś próbował ale ja miałem R9 290 i odpaliłem na nim benchmark w Mafii2 na ustawieniach wszystko full ultra i full hd jak sie da. Był włączony w opcjach Nvidia Physx i jakie było moje zdziwienie jak odpaliłem benchmark a taki koks jak R9 290 ma klatek w benchmarku 60, 10 jakieś sekund później 50... 40... 30... 20... 10... i coraz wolniej.
Wyłączyłem tylko Physx i już cały benchmark stałe 60 FPS, ale ze gra była pod nv i miałem jakąś wczesną wersję gry to ranga jak działała mi gra ze średnim FPS 60? Rank C -  bo miałeś wyłączony PhysX :P
Na GTX 560 OC TF II wszystko full ultra tyle że w 1440x900 jaki Rank? B- bo miałeś włączony Physix i średnio 47-50 FPS.
I też sobie tak można śpiewać (trochę to przekolorowuję dla przykładu) że AMD nie obsługuje DX 10 czy tam 11 bo PhysiX to ważna i podstawowa funkcja. (choć wcale nie jest taka najważniejsza)

Także Myślę że NV ma swoje rozwiązania do DX12 aby przepaści między AMD a NV nie było.

Link to post
Share on other sites
W końcu to jest nastepca 960 a nie 970. Jeszcze żeby dobrze ja wcenili

Sztuczka marketingowa nV, 960 nie ma następcy, tak jak 1080 nie jest następcą 980, nV zatrzymała się w nazewnictwie bo to jest dla niej korzystne, jednak różnice wydajności i cenie pokazują wyraźnie że następcą 980 bardziej wydaje się 1070 niż 1080, dlatego też 1060 będzie bardziej następcą właśnie 970

 

 

 

Także Myślę że NV ma swoje rozwiązania do DX12 aby przepaści między AMD a NV nie było.

Patrząc na testy, dx 12 w nvidi niewiele daje, ale nie pogarsza przecież, a AMD jest tak w tle że nawet przewaga dx 12 mu nie pomaga, przynajmniej na razie

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego kto w co gra, na mojej liście gier nie ma kart które nie obsługują sli/cf, tak wiec patrząc na ceny w Polsce to lepiej dać 2600 na CF niż 3600 na jedną kartę. W moim przypadku oczywiście.

codbo3_1920_1080.png

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Najtańszy RX 480 8 GB = 1280 zł
x2 = 2560 zł
Średni przyrost wydajności w CF wg wykresu - liczmy średnio optymistycznie, zakładając że w każdej grze CF działa (a nie w każdej działa ani nie w każdej dobrze) - 1.65x
Współczynnik cena/wydajność wychodzi na poziomie 2112 zł (dopłacenie 448 zł daje gratisowo większe: pobór mocy (300-320 W?), temperatury, głośność, wymagania zasilacza i problemy o których nigdy wcześniej się nie słyszało, jak np. frametime, profile...)

Za tą kwotę wydaje mi się lepiej kupić jednego GTX 1070 i mieć spokój... przyrost wydajności na poziomie średnio 1.5x.
A za zaoszczędzone pieniążki można zrobić upgrade czegoś innego, np. szybsze Ramy o niskim CL, dysk SSD, kupić jakieś gry.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

no to chyba normalne GTX 1070 to obecnie najbardziej "opłacalna" karta w zakupie myśle że do końca miesiąca zawita u mnie :) cały czas zastanawiam się której frimy wybrać najbardziej uniwersalny ( temp, wydajność, dB ) wydaje się obecnie MSI.

 

I pomyśleć że kiedyś mówiłem że nigdy nie kupie karty za 2000zł..... ech czasy się zmieniają i by pograć teraz na wysokich ustawieniach trzeba wydawać tyle kasy gdzie kiedyś można było tak grać do 1000zł....

Link to post
Share on other sites

 

 

I pomyśleć że kiedyś mówiłem że nigdy nie kupie karty za 2000zł..... ech czasy się zmieniają i by pograć teraz na wysokich ustawieniach trzeba wydawać tyle kasy gdzie kiedyś można było tak grać do 1000zł....

Jak AMD nic nie zrobi to za parę lat to i dwa razy tyle będzie trzeba płacić, smutne ale prawdziwe...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...