Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siedzę parę godzin z nowymi padami, raczej są nikłe szanse że wrócę do fabrycznych  padów. Nowe pady są bardzo wygodne, nie czuję słuchawek na głowię  :D

 

Dziwne, bas jak by powrócił. Może mi się wydaje, bo przyzwyczaiłem się już. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem Edfier x3, ale jestem zmuszony odesłać ponieważ najniższy poziom głośnosci jest zbyt wysoki. Na ulice itp jak najbardziej ok,przy czym sporo korzystam ze słuchawek  wieczorem w ciszy i tutaj jest trochę przy głośno. Kiedy próbuję sciszyć przyciskiem o jeden poziom, dzwięk się wycisza. Kiedy robię to płynnie za pomocą paska nic to nie zmienia bo miedzy tym najniższym poziomem a wyciszeniem nic się nie dzieje. Tak jakby słuchawki nie mogły grać ciszej. Miał ktoś podobną sytuację? Czy może słuchawki bluetooth tak mają?

Link to post
Share on other sites

Do czego podłączasz Edifiery X3? Sprawdziłem jak to wygląda i zachowują się zupełnie normalnie po podłączeniu do telefonu. Głośność w całej skali zachowuje się zupełnie normalnie i nie ma takich dziwnych przeskoków.

Link to post
Share on other sites

Samsung S8plus

Podłączając zwykłe na kablu mogę płynnie zejsć do samego dołu, do poziomu który ledwo słyszę.

W ediferach nie dałem rady zejść poniżej pewnego poziomu.

Poziom który na ulicy będzie pewnie nawet za cichy, ale ja osobiscie wieczorem lubie słuchać cicho i tu  jest za głośno.

Jak u ciebie jest ok, to albo ja trafiłem na inna serię/wadliwą sztukę, może nie polubiły się z urządzeniem, albo mam za wrażliwy słuch.

 

Inne pytanie czy w słuchawkach bluetooth lekki szum, delikatne dzwięki jakby łączenia i rozłaczania kiedy nic nie jest odtwarzane to domena tańszych modeli czy łączności bezprzewodowej? 

Link to post
Share on other sites
Samsung S8plus
Podłączając zwykłe na kablu mogę płynnie zejsć do samego dołu, do poziomu który ledwo słyszę.
W ediferach nie dałem rady zejść poniżej pewnego poziomu.
Poziom który na ulicy będzie pewnie nawet za cichy, ale ja osobiscie wieczorem lubie słuchać cicho i tu  jest za głośno.
Jak u ciebie jest ok, to albo ja trafiłem na inna serię/wadliwą sztukę, może nie polubiły się z urządzeniem, albo mam za wrażliwy słuch.
 
Inne pytanie czy w słuchawkach bluetooth lekki szum, delikatne dzwięki jakby łączenia i rozłaczania kiedy nic nie jest odtwarzane to domena tańszych modeli czy łączności bezprzewodowej? 
Kazde bt mają szumy własne im tańsze tym gorsze. Weź sobie opcje programisty włącz i zobacz co tam masz odnośnie by. Spróbuj kodek na początek zmienić

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Ja łączę się aptX. Na najniższym poziomie głośności nadal choćby wokale są w pełni zrozumiałe, ale to głośność, która jest cichsza niż mój głębszy oddech, więc dziwi mnie taka sytuacja u Ciebie. Niemniej ciężko mi coś powiedzieć, bo wrażliwość słuchu to indywidualna sprawa.

 

Szumu w Edifierach X3 nie mam, ale w słuchawkach BT jest to czasem spotykane, choć najnowsze BT już mają coraz mniejszy problem z tym.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie kodeku sprawdzę przy jakiejs okazji.

 

Póki co wstrzymam się z zakupem. Nie była to nagląca potrzeba, a raczej chęć spróbowania.

Co do słuchu to racja, sprawa bardzo indywidualna. Zdarza się że to co mnie denerwuje, dla innych jest pomijalne, albo słyszalne po wsłuchaniu.

Dzięki za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Może wróćmy do problemu? Jakiego programu używasz do odtwarzania? O jakim dokładnie pasku mówisz?

Jeżeli nie masz tego problemu z przewodowymi to nie będzie to raczej kwestia słuchu.

 

Mały research. Sprawdź co zmieni się po odpaleniu Media Volume Sync. Edifier X3 nie mają kontroli głośności, więc tutaj mam wrażenie, może być jakieś powiązanie.

1. Open Settings.
2. Tap Connections.
3. Tap Bluetooth.
4. Tap the three-dot menu icon in the top right corner of the screen.
5. Tap Media Volume Sync.
6. Tap the toggle switch in the top right corner of the screen to turn Media Volume Sync on and off as desired.

Link to post
Share on other sites

Dopiero zobaczyłem twoja odpowiedź.

Za słuchawki dostałem już zwrot, więc cięzko będzie teraz sprawdzić. Nie za bardzo miałem czas wgłębić się w temat i postanowiłem odesłać.

Postaram się przy okazji zobaczyć jak sprawa wygląda w przypadku słuchawek żony, czy w przypadku innego modelu też występuje ten efekt.

Instrukcję postaram się zachować i wykorzystać jak zamówię coś nowego.

 

Aplikacja Spotify, Youtube.

Pasek głośności telefonu, ten którym podgłaśnia się media.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam takie pytanie bo posiadam słuchawki sony mdr-1a i zostałem zmuszony wymienić w nich głośniki a nie znam sie na tym za bardzo i chciałbym poprosić o poradę jak szukać lub jakieś propozycje propo głośników. Chciałbym wymienić na cos podobnego lub lepszego. głośniki to 40mm( typ stożkowy( uzwojenie z drutu miedzianego platerowanego miedzią). moc maksymalna 1500mW. impedancja 48OM przy 1kHz. czułość 105dB/mW. Pasmo przenoszenia 3-100 000Hz. 

Z góry dziękuję za odpowiedz   

Link to post
Share on other sites

3-100kHz :wariat:

 

Według mnie nie pozostaje nic innego, jak kupić taki sam model z uszkodzeniem mechanicznym pałąka, muszli czy czegokolwiek co nie będzie miało wpływu na sprawność przetworników i je podmienić. To jedyna opcja żeby wyszło coś z tego, bo inaczej to będziesz błądził po omacku szukając innych przetworników, które po pierwsze mogą słabo zagrać, a po drugie może być problem z ich wpasowaniem do muszli.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, FeX napisał:

Zmienili kolor emoji28.png Ten sam DAC, nieco inny OPAMP, ale poza tym to wygląda na lifting, ale minimalny. Pewnie cena będzie wyższa...

 

Bardziej przywrócili ;) bo przed Blackiem Cube był srebrny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...