Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

11 godzin temu, raiders napisał:

Zupełnie odwrotnie, ten co ma niby pieniądze wywyższa się i stawianie się za lepszego względem tych mniej majetnych.

Na zasadzie ja mam a ty nie...

 

Chyba raczej kwestia interpretacji, wszakże jeżeli ktoś ma ochotę "żyć na kredyt" i szpanować dorobkiem banku, to czemu nie?

Jego życie, jego zoo, jego małpy

 

Brak szacunku do drugiego człowieka poprzez stan posiadania to kwestia całkowicie odrębna i nie stawiałbym jej tu na równi

4 godziny temu, Karister napisał:

100m2 na nowym osiedlu to jest jakiś cud

 

No, nie przesadzajmy, 100m2 na nowym osiedlu w naszych skromnych Polskich warunkach, to już nie lada wyczyn.

Chyba że mówimy o mniejszych miejscowościach.

Taka Warszawa i okolice potrafi tak trzasnąć ceną nieruchomości, że taki właśnie "cud" to circa 2-3 mln. PLN, a to już nie mało, czy to w kredycie czy bez. :)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, GreQonE napisał:

No, nie przesadzajmy, 100m2 na nowym osiedlu w naszych skromnych Polskich warunkach, to już nie lada wyczyn.

Chyba że mówimy o mniejszych miejscowościach.

Taka Warszawa i okolice potrafi tak trzasnąć ceną nieruchomości, że taki właśnie "cud" to circa 2-3 mln. PLN, a to już nie mało, czy to w kredycie czy bez. :)

 

Dokładnie to miałem na myśli. Polska jest skromna/biedna, o co masa ludzi się na mnie obrusza, gdy tak twierdzę. 100m2 ogólnie to nie jest jakiś szał. Przy rodzinie 2+2 wychodzi raptem 25m2 na głowę, czyli ciasno. Osoby, które już się dorobią tych nieco lepszych warunków, często mają to na kredyt pod korek, odmawiają sobie tego i owego, więc tak naprawdę nadal jest biednie i trzeba sobie humor jakoś podreperować, obnosząc się tym "bogactwem" wśród znajomych. Koledzy, co zarabiają 10, 20, czy 30k ciągle sobie wysyłają foty, kto co kupił i gdzie pojechał. Kumpel, co zarabia niemal 100k nic nie wysyła, póki się go to nie poprosi. Gdy pieniądze są, znika potrzeba chwalenia się nimi. No chyba, że jakaś hermetyczna grupa kumpli, co faktycznie szuka źródeł inspiracji, na co wydawać. Pokazywanie Kowalskiemu i Nowakowi z sąsiedztwa, że kupiło się graty za jego roczne zarobki to tak trochę iks de.

Edytowane przez Karister
  • Lubię to 3
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Może i tak, może i nie

Ja tam nie oceniam z tym co komu pokazuje
Sam kiedyś tu coś wrzuciłem droższego i było jakieś obruszenie "że szpanuje"

Wszystko też zależy od tego jak ktoś postrzega rzeczywistość
Dla człowieka zarabiającego jak wspomniałeś wrzucenie zdjęcia nowego g-schocka z górnej półki to może być drobną rozpusta a dla pobocznego obserwującego może być to element "szpanu" I chwalenia nieroztropności

Ja z zasady nie oceniam, jak ktoś chce chwalić się zakupem szczoteczki do zębów to śmiało, tak samo nowym rolexem
Byleby sprawiało przyjemność , po coś w tym życiu się pracuje :))

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak, jak się wywiązała jakakolwiek dyskusja, to najlepiej ją uciąć i spłycić wątek znowu do spamowania fotami. XD W końcu forum dyskusyjne w wątku zakupowym nie służy do rozmowy o zakupach i finansach z nimi związanymi. No to wedle życzenia szpanuję zakupem sprzed tygodnia, bo przecież to jest takie wartościowe i rozwojowe dla forum. XD

Screenshot-2023-09-30-at-20-02-28.jpg

Edytowane przez Karister
  • Lubię to 2
  • Haha 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dyskusja przeszła w rozmową o finansach ludzi z dosyć absurdalnymi wnioskami np. mało zarabiają osoby tylko leniwe i słabo wykształcone czy mieszkanie 100 m2 jest za małe. Skoro jesteś inteligentny by dużo zarabiać to możesz też założyć wątek na ten temat.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Karister napisał:

szpanuję zakupem sprzed tygodnia

Nieźle, 3 dorosłych w jeden pokój - szpan, że starzy cie zabrali na wakacje? XD

 

2 godziny temu, Karister napisał:

rozmowy o zakupach i finansach z nimi związanym

Polecam, żeby część tego wolnego czasu który macie na pierdolenie o tej pseudo filozofii zarobkowania przeznaczyli na mycie brudu pod paznokciami albo pracę nad sobą, bo ile ja zarobiłem na prostowaniu niedorozwiniętych kuców ze stajni "programista 15k" to tylko ja wiem ;) (i urząd skarbowy, pozdrawiam)

  • Lubię to 3
  • Haha 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, sid vicious napisał:

Nieźle, 3 dorosłych w jeden pokój - szpan, że starzy cie zabrali na wakacje? XD

Co ja mogę, że czytać nie umiesz. XD Wiesz, co to jest apartament superior w Hiszpanii? To akurat jest typowy standard dla tego kraju w wielu hotelach. Tak samo na Kanarach. Jeśli się jeszcze nie domyśliłeś - to są osobne pokoje.

 

16 minut temu, sid vicious napisał:

ile ja zarobiłem na prostowaniu niedorozwiniętych kuców ze stajni "programista 15k" to tylko ja wiem ;) (i urząd skarbowy, pozdrawiam)

Wiemy, wiemy. Pisałeś już kiedyś w innym temacie. Tyle, że masz o wszystko ból zada. XD 

 

 

Edytowane przez Karister
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ja? O nic. Zgaszone to jest to forum przez oszołomów w administracji. Widzę, że faktycznie wystarczy wkleić tu coś droższego i du*a aż pali. Koleś po prostu aż się zagotował, rotfl. XD Przyszedł znikąd i szczeka na oślep. Jutro wklejam nowe słuchawki. ;)

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...