Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Jak widać zbyt bardzo jest politematyczne. Już od dawna benczmark po części zgubił swoją idee i motyw przewodni jakim jest świat hardware i software. Coraz więcej jest tematów typu "co jadłeś na śniadanie" (?!), a coraz mniej merytorycznych tematów, które faktyczne pomagają w rozwiązaniu problemu z zakresu szeroko pojętego świata IT. Owszem, forum nie może być tylko stricte monotematyczne, bo w każdej społeczności lub grupie (ludzkiej zbiorowości jak to ująłeś) jest potrzeba mówienia o innych tematach ale jak już wspomniałem, od jakiegoś czasu podchodzimy pod absurd gdzie na forum komputerowym opisujemy co jemy na śniadanie, ile batonów kupiliśmy na weekend i wstawiamy zdjęcie jaki samochód kupił mój wujek, którego widziałem ostatni raz pół roku temu (oczywiście to tylko przenośnia ale część osób zrozumie). Dlatego podzielam zdanie sida, bo wcale nie chodzi tu o to zdjęcie super szybkiej maszyny jaką jest VW Golf Korneli ojca, ale o ogół robienia pudelka z tego forum. I to nie tylko w tym dziale...

 

SKOME po części rozumiem podejście, ale od dawna też świat poszedł do przodu, czasy się zmieniają, społeczeństwo i wszystko wokół. Wszędzie królują instagramy, facebooki i inne społecznościowe portale, więc kwestią czasu było pojawienie się czegoś podobnego na tym forum. Tylko zauważ, że te "społecznościowe tematy" są w znakomitej mniejszości. To raptem tylko jeden dział na całe forum. Jeśli jest dział do tego przeznaczony, to ja nie widzę w tym nic złego. Chyba nie uważasz, że należy wyrzucić tę część forum, bo nie odpowiada tematycznie forum?

 

Tak jak mówiłem, ile osób tyle poglądów, każdy inaczej na to patrzy, ale też nie należy popadać ze skrajności w skrajność.

 

Czemu dopiero teraz tyle ostrzejszych głosów krytyki w "na luzie"? Już od długiego czasu ten dział ma sporą uwagę :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak mówiłem, ile osób tyle poglądów, każdy inaczej na to patrzy
Tym akcentem powoli kończmy już ten temat. Nie będę nikomu na siłę tematu urywać jeśli chce się uzewnętrznić to niech to jeszcze sprawnie zrobi, ale przypuszczam, że wszystko już zostało powiedziane, wyjaśnione i nie ma sensu się dalej produkować. 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kolejny steelbook ze szabii za 6 ojro :) Trochę szkoda, że się okazało, że jest tylko oryginalne audio i niemieckie napi i dub, liczyłem na napi eng :( trudno... napi z internetów się ściągnie.

 

http://i.imgur.com/GtVCN6Z.jpg

Edytowane przez bololabich
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać że dyskusja która rozgorzała na temat sensu i merytoryki tego tematu poruszyła w zasadzie istotną kwestię. 

 

Zgodzę się ze zdaniem kilku userów i adminów że w tym dziale mimo wszystko powinno się umieszczać zakupiony sprzęt i przedmioty związane z naszą branżą komputerowo-sprzętowo-elektroniczną czy hardware'owo-software'ową . Jak najbardziej wskazane jest charakteryzowanie czy opiniowanie takich przedmiotów które pojawią się w tym temacie. Uważam że w takiej formie ma to sens i będzie praktyczne z korzyścią dla innych userów. 

 

Osobiście w tym temacie wstawiłem kilka rzeczy wyłącznie z branży komputerowej i elektronicznej (gry) i do głowy by mi nie przyszło żeby wstawić coś innego co nie miałoby związku z tematem. 

 

Podzielam zdanie osób które uważają że wstawianie w tym temacie rzeczy niezwiązanych z tematyką benchmarka.pl jest rodzajem mijania się z celem.

 

Samochody, ciuchy czy żywność raczej nie należą do grupy przedmiotów jakie na co dzień porusza benchmark.pl. Wstawienie kupionego przed chwilą kebaba czy knyszy jest dla mnie kompletnie bezsensowne, bezproduktywne i ma chyba na celu tylko i wyłącznie nabijanie postów i plusów. Dobrze że nie ma tematu w którym można wstawić zdjęcie własnego gówna np. po spożyciu owego kebaba tudzież knyszy.

 

Może admini zastanowią się nad ustanowieniem zasad i regulacji tego tematu, tak aby znów stał się on merytoryczny, odkrywczy i pomocny dla innych. Osobiście w tym temacie trafiłem na kilka sprzętów które wzbudziły moje zainteresowanie a nawet zachwyt. Szkoda że takie wartościowe wstawki są zmieszane z wszelkiej maści innym "dziadostwem".

 

Ciekawa też pozostaje kwestia plusowania. Żeby nie było - plusuję posty w tym temacie które jak wspomniałem wyżej, przedstawiają fajny sprzęt, zainteresują mnie i są przede wszystkim związane z tematem bo i dlaczego nie zaplusować? Też lubię sobie coś od czasu do czasu kupić i miło jest jak ktoś da plusa. Zwrócę uwagę na pewną rzecz; jestem od kilku lat na forum, staram się pomagać różnym nowych, nieobeznanym userom w różnych działach, czy to Diagnostyka problemów czy Problemy z grami czy opiniuje sprzęt który miałem. Czasem plus wpadnie, czasem mimo sporej pomocy plusa nie ma. Nie mam parcia na to. Luz. Grunt że można pomóc. Mam z 400 plusów i jest OK. Wkurza mnie to że są osoby które zbierają plusy tylko i wyłącznie za zdjęcia jogurtów, kebabów, za jakieś dowcipy, czy wyłapywanie braków w ortografii innych userów. Jest ktoś kto się stara być merytoryczny i pomocny na forum uczciwie pracuje na plusy i reputacje i pozostaje w cieniu kogoś kto wstawił 1000 zdjęć tego co zakupił i od razu jest super wyplusowany itp itd. Jaki jest tego sens? Czy to jest forum oparte na merytoryce czy na jakiś pierdołach? 

 

Ktoś pisze że w temacie Na luzie jest cała masa bzdurnych tematów - co jadłeś na śniadanie, skojarzenia czy moja i twoja ortografia... Trudno się z tym nie zgodzić w sumie... To jest głównie nabijalnia postów i sztuczne plusowanie - czasem ok można się pośmiać z jakiś żartów ale na dłuższą metę te tematy są niepotrzebne...

 

To jest moje skromne zdanie. Bez bólu du*y. Bez pretensji. Może admini powinni się zastanowić nad sensem niektórych kwestii związanych z tematami zwłaszcza w tych mniej merytorycznych działach tematycznych. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Jest ktoś kto się stara być merytoryczny i pomocny na forum uczciwie pracuje na plusy i reputacje i pozostaje w cieniu kogoś kto wstawił 1000 zdjęć tego co zakupił i od razu jest super wyplusowany itp itd. Jaki jest tego sens? Czy to jest forum oparte na merytoryce czy na jakiś pierdołach?

Zmień kolor nicku na zielony to będziesz mógł oficjalnie dołączyć do wyznawców "plus za plus", bo przecież moderatorzy na tym forum się nie mylą. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

@down

Wyjąłeś mi to z ust, "kółko wzajemnej adoracji" idealnie tutaj pasuje. :rotfl:

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Pół palety kierownic..... Thrustmaster'a (T300, TX, T500).

 

Instalację gazową + butla wypełniona gazem do połowy. To wszystko w golfie 3 za 500zł... niestety na gazie nie jeździ bo elektrozawór przy reduktorze padł ale, jest jeszcze pół baku benzyny :D

 

 

Koniec końców golf (na chodzie) został zakupiony za około 380zł.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@Warren1987 

 

Logitech G240 / 68,82pln / Morele

 

Mam już taką w parze z myszką G700 i sprawuje się znakomicie. Nie widać śladów użytkowania i łatwo zachować czystość. Zestaw powyżej będzie do laptopa (dalej czekam na zamówienie, będzie dopiero we wtorek, Thx morele...) z kilku stron wcześniej, dla mojej Pani.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W stanie opłakanym czy możliwie dobrym?

 

Możliwie dobrym. Nie działa:

- podświetlanie zegarów,

- szyber dach (elektryczny),

- hamulce.

 

Golf stał jakieś 2 miesiące niejeżdżony stąd walnięte hamulce.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...