Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

[Luksą]
 

 

 

 

To co w konfigu. W przyszłym roku jakieś 2 topowe Pascale myślę, ale zobaczymy jakie ceny będą. Bardziej przyszłościowy zakup.
 

 

 

 

[/Luksą]
 

 

U mnie STARY Tagan TG800-U25 bez żadnych przetwornic DC-DC a jedynie ze zmienionymi wentylatorami działa bezszelestnie. Zasilał dawno temu 8800GTX w SLI i też był cichszy od reszty zestawu.

A te certyfikaty?

 

 

 

10 W (różnicy między Silver a Bronze) daje nam oszczędność rzędu 1 kWh (kosztującej ok. 0,5 zł, różnie w zależności od dostawcy energii, taryfy i regionu) po 100 godz. działania komputera. Oznacza to, że 200-złotowa różnica między zasilaczem z certyfikatem 80 PLUS Bronze a modelem z 80 PLUS Silver zwróci się dopiero po kilku latach ciągłej pracy przy komputerze.
Link to post
Share on other sites

Luskon, ty się nie powstrzymasz, musisz każdemu dany zakup obrzydzić? Kupił sobie, bo chciał, uważał że warto a teraz ma... Mam wrażenie że wyżywasz się na innych...

 

Przypominasz mi (bez obrazy) "typową sąsiadke"

-(sąsiadka) Patrzcie państwo, Kowalski kupił sobie Mercedesa, jakby Volkswagen mu nie wystarczył"

-(Lukson) Patrzcie forumowicze, Ten_Wredny kupił sobie zasilacz 1600w jakby stary mu nie wystarczył.

 

 

Sorry ale trochę mnie to irytuje i musiałem to napisać.

Edytowane przez Realistico
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kupowanie Ferrari czy Lambo to też sztuka dla sztuki a jakoś nikt milionerom tego nie wypomina  ^^ 

 

Każdy kupuje to co chce.

 

Po drugie nie wiem czy granie w 4K (przyszły rok) to sztuka dla sztuki ;)

 

No nie do końca, bo kupisz Ferrari i będziesz nim jeździć, a najlepszy PC pewnie na forum i jeszcze dokładasz. I to jest dla mnie prawdziwe stwierdzenie sztuka dla sztuki

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

No nie do końca, bo kupisz Ferrari i będziesz nim jeździć, a najlepszy PC pewnie na forum i jeszcze dokładasz. I to jest dla mnie prawdziwe stwierdzenie sztuka dla sztuki

Mam ci zrobić listę swoich rzeczy do LC które czekają na półce? :rotfl: 

Zważywszy na to, że całe LC jest czystą sztuką dla sztuki to Ty nie powinieneś chyba oglądać takich rzeczy (czyt. nie włazić na takie forum).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Akurat LC ma sens, bo ma szczególny wpływ na kulturę* i temperaturę podzespołów. Więc tutaj akurat się zgodzę ;)

 

@edit

 

*kulturę pracy.

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Zalana grafika jest mniej awanturująca się ?

To Ci wyszło ;)

 

 

Akurat LC ma sens

 

Nie mój drogi, pozwolisz że Cie trochę uświadomię. LC nie ma najmniejszego logicznego sensu. Wydany koszt kompletnie nijak się ma do korzyści. To tylko zabawa i hobby niektórych ludzi. Nie wspominając o sferze wizualnej, bo znam ludzi co by złotówki nie dali na oświetlenie komputera. Znam również takich co ładują ciężkie pieniądze w ich bude.

 

Edytowane przez Ten_Wredny
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

To Ci wyszło

 

Miewam przebłyski ;)

 

 

 

Nowaj, schowaj miecz.

 

Nawet go nie wyjąłem :P

 

http://s3.amazonaws.com/br-cdn/temp_images/2014/04/24/d04b8590b13ff43e6e2091970206e201.gif?1398368516

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

 


Luskon, ty się nie powstrzymasz, musisz każdemu dany zakup obrzydzić? Kupił sobie, bo chciał, uważał że warto a teraz ma... Mam wrażenie że wyżywasz się na innych...

Przypominasz mi (bez obrazy) "typową sąsiadke"
-(sąsiadka) Patrzcie państwo, Kowalski kupił sobie Mercedesa, jakby Volkswagen mu nie wystarczył"
-(Lukson) Patrzcie forumowicze, Ten_Wredny kupił sobie zasilacz 1600w jakby stary mu nie wystarczył.


Sorry ale trochę mnie to irytuje i musiałem to napisać.

 

Jesteś w błędzie.

Nikomu źle nie życzę a jedynie ubolewam nad niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi. Dlaczego?

1. Zasilacze z certyfikatami gold i wzwyż najwyższą sprawność osiągają przy 50% obciążenia czego przy obecnym sprzęcie projektowanym w dobie Maximum Efficiency ciężko osiągnąć.

2. Jedna 980 Ti wciąga teoretycznie 280W co przy dwóch sztukach + reszta kompa oznacza maksymalny pobór na poziomie 600-700W pod warunkiem, że karty pracują na swojej mocy maksymalnej co w grach zdarza się bardzo rzadko nawet w 4k.

3. Zasilacz 1k byłby wystarczający i najbardziej sprawny elektrycznie przy dwóch kartach.

4. Nie mam bólu du*y, że ktoś sobie kupił coś drogiego bo za swojego Tagana w 2009 dałem po znajomościach i cenach hurtowych prawie 800pln (połowa mocy i inna cena dolara).

 

Stwierdzam subiektywnie, że zasilacz jest znacznie przesadzony względem tego, co zasila i ma w przyszłości zasilać.

 

A co do gwarancji rozszerzonej EVGA to można książki pisać... Miałem 790i SLI z 10-letnią gwarancją, w której padł most północny po czterech (4) latach użytkowania (typowa bolączka nForce 790UI) to stwierdzili, że moja wina bo przegrzałem układ...

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie w życiu nie zawsze trzeba kupować wszystko 'na styk'. Mocny zapasik również się przyda (tak o, ku własnej uciesze).

Jeśli mowa o przesadzaniu. Nikt mi nie powie że ktoś komuś wypomina zakup samochodu posiadającego 600-700 koni.
Wiadome jest że 95% przypadków i tak nie wykorzysta tej mocy. Kupują bo chcą to mieć i tyle. A tutaj jest mowa o znacznie grubszych kwotach.

Trochę bez sensu gadka. Chodźmy wypomnijmy mojej znajomej że kupiła se torebke za 3k, przecież za 1k też jej starczy (ba, będzie działać tak samo!)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...