Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

9 godzin temu, Han44 napisał:

@ Karister  Goli do zera?

Nie goli do zera, kupiłem to synowi i się to nadaje jak wół do karety.

Do zera to ogoli Ciebie:

1. żona / kochanka / dziewczyna

2. zus / urząd skarbowy / państwo

3. brzytwa / żyletki / porządna maszynka do golenia

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.09.2024 o 09:35, wrobel_krk napisał:

@GreQonEW życiu sobie zieloni nie strzelą w kolano żeby dać do konsumenckiej karty tyle vram, jak mogą opchnąć 4x-10x drożej to samo ale pro...

Zwłaszcza że pod AI im więcej vram, tym lepiej

Tak, tylko że AI to HBM. Jak już robią tańsze układy do AI na DDR to na DDR6 bo mniej papusia cały podsystem (kontroler+kostki) niż na DDR6X. Stąd ostatnio wynalazki jak RTX4070 na DDR6 zamiast DDR6X. Zieloni przeszacowali popyt na jakieś L4 czy L40 bo firmy do AI wolą wydać dużo więcej na topowe akceleratory gdyż koszt całkowity systemu włącznie z serwerami i z użytkowaniem suma summarum wychodzi na TOPS mniejszy. Nawet Chińczyki wolą z przemytu niż dedykowane krojone na ich rynek karty.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, kazadan666 napisał:

Nie goli do zera, kupiłem to synowi i się to nadaje jak wół do karety.

Do zera to ogoli Ciebie:

1. żona / kochanka / dziewczyna

2. zus / urząd skarbowy / państwo

3. brzytwa / żyletki / porządna maszynka do golenia

Tylko zadałem proste pytanie a tu wywód jakbym Antka słuchał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widocznie trafił się nam entuzjasta golibroda i z takim nie pogadasz.

Ja trymerek lubię, bo goli się szybko i bez podrażnień. Pytanie co to znaczy do zera, bo po tym trymerze skóra nie jest idealnie gładka, nieważne jak długo będziesz się z nim męczył. Dla mnie goli wystarczająco dobrze, bo nie potrzebuję aż tak gładko.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, FeX napisał:

Widocznie trafił się nam entuzjasta golibroda i z takim nie pogadasz.

Ja trymerek lubię, bo goli się szybko i bez podrażnień. Pytanie co to znaczy do zera, bo po tym trymerze skóra nie jest idealnie gładka, nieważne jak długo będziesz się z nim męczył. Dla mnie goli wystarczająco dobrze, bo nie potrzebuję aż tak gładko.

Golę Braunem (folia) głowę i tak z ciekawości chciałem wiedzieć czy w/w maszynka goli chociaż jak Braun, ale kolega Karister już to wyjaśnił.

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi uwierzyć, że ten trymer będzie golił lepiej niż foliówki. Trymer jest po prostu szybki i wygodny.

Moja stara golarka Braun serii 3 330 S-4 goli dokładniej niż ten trymer, ale za to bardziej podrażnia i dłużej to trwa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.09.2024 o 21:30, Han44 napisał:

Goli do zera?

 

Ja mam i goli prawie do zera, nie jest w stanie idealnie wyrównać ze skórą bo ma delikatny dystans między skórą, a ostrzem. Mi się sprawdza i nie narzekam, tylko trzeba umiejętnie tym operować. Dobrze goli na sucho i z wodą, z piankami i innymi pierdoletami już radzi tak sobie. 

Nie podrażnia i można golić nie tylko na twarzy, mała szansa jest zacięć zwłaszcza z końcówkami. 

Edytowane przez Andrew
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.09.2024 o 09:35, wrobel_krk napisał:

Zwłaszcza że pod AI im więcej vram, tym lepiej

Poważne zastosowania AI wymagają znacznie więcej niż 48 lub 96gb VRAM i to raczej nie DDR a HBM tak jak kolega wyżej pisał :D

 

Ba! Nawet niech już sobie zrobią tą wersję PRO która będzie kilka razy droższa, ale niech ma te 96GB VRAM i wydajność w normalnych obliczeniach jak top konsumencki, bo obecnie przy zastosowaniach mieszanych to RTX ADA dostają wcęgi od cywilnych rtxów

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, GreQonE napisał:

Poważne zastosowania AI wymagają znacznie więcej niż 48 lub 96gb

Ale nie na poważnie ludzie tez składają kompy, a zieloni im dadzą prawdopodobnie tylko 28gb w 5090:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-5090.c4216

 

żeby sobie spoko np przerobić zdjęcia, czy tam wygenerować coś ciekawego mi starcza 10gb na 3080 więc to nie jest tak że do użytku nawet profesjonalnego ale do generowania już takie 48 byłoby w sam raz

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

@kazadan666 dzizas, co to za dysk że tyle kosztuje?

W dniu 12.09.2024 o 12:48, wrobel_krk napisał:

czy tam wygenerować coś ciekawego mi starcza 10gb na 3080

podstawowy inference wymaga ok. 60gb vram przy modelach wielkości 70b

 

Do treningu nawet nie ma co podchodzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...