Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Zestaw uchwytów do GOPRO 3+ którą mamy od kilku lat, bo nie miałem dzisiaj czym zamocować jej do kasku enduro używanego na quadzie, a fajnie byłoby mieć jakąś pamiątkę z wyjazdu i pokazać jakiś film rodzince, zamiast tłumaczyć się 3 razy, że serio 2h zajęło mi zrobienie tych 10 kilometrów i dlaczego tak się stało. Ciekaw jestem jak sprawdzi się uchwyt na szczękę kasku, bo nigdy nie używałem, a teoretycznie powinien zapewnić najlepsze ujęcie "okiem kierowcy".

 

c8a29c1f9abb2.jpg

c19193d94e176.jpg

 

 

2x Logitech m185, bo załatwiłem ostatni shit nateca w firmie, a te są praktycznie niezniszczalne, i nie straszne im upadki, co przy maszynie zdarza mi się często.

 

Mysz-bezprzewodowa-Logitech-M185-Swift.j

 

 

3xPasek nieznanej mi marki z allegro, bo nie mam czasu chodzić 2h po mieście w poszukiwaniu paska do katowania na co dzień w bojówkach który nie kosztował by 130zł, a był ze skóry, był dosyć gruby i miał te minimum 4cm szerokości, bo z tymi cienkimi paseczkami to czuję się raczej nieswojo w ciuchach innych niż garnitur. 

 

5b5879a388a60.jpg

 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie znalazłem lepszego rozwiązania niż słuchawka mono BT
ja tez właśnie nie, 

 

Użytkuje PLT Explorer 50 jakieś 3-4 lata? , a już przejechałem ją autem i leżała na mrozie tak dwa dni. 

Ostatnio w końcu udało mi się uszkodzić pałąk z mojej winy ofc, już myślałem że czas na wymianę słuchawki ale okazało się, że zarówno pałąk, gumkę jak i nawet akumulator da się do niej dokupić jako części zamienne co też uczyniłem. W tym czasie mój brat zmieniał już może 4 razy jakieś jabry @@LuziQ, ten 5200 UC jest ładowany tylko z etiu czy też można normalnie przewodem? 

 

b67d252dfb51b603.jpg

 

 

explorer50_2.jpg

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

799pln vs 79pln

 

słuchawki wypadające z ucha vs słuchawki z "zaczepem"

 

na jednym ładowaniu 4-45h vs 11h

 

A to tylko w świetle prowadzenia rozmów. Jak dodamy muzykę to wachlarz słuchawek kopiących airpody się powiększa. ATH-CK3TW cena podobna jakość o trzy długości lepsza, Edifier GM6 cena 40%, jakość 200%, Encore RockMaster One cena 25% jakość 160-180%. 

Link to post
Share on other sites

 

 

ten 5200 UC jest ładowany tylko z etiu czy też można normalnie przewodem?

Można albo przez etui albo normalnie kabelkiem MicroUSB i gniazdem, które masz pod zaślepką na dole części zausznej.

Link to post
Share on other sites

Długo się zastanawiałem i za namową @dodo kupiłem AirPods Pro...

 

e95bc260ff8b623emed.jpg

 

799pln vs 79pln

 

słuchawki wypadające z ucha vs słuchawki z "zaczepem"

 

na jednym ładowaniu 4-45h vs 11h

 

A to tylko w świetle prowadzenia rozmów. Jak dodamy muzykę to wachlarz słuchawek kopiących airpody się powiększa. ATH-CK3TW cena podobna jakość o trzy długości lepsza, Edifier GM6 cena 40%, jakość 200%, Encore RockMaster One cena 25% jakość 160-180%. 

 

Miałem podobne zdanie patrząc na zakup AirPods i niestety te wszystkie modele, które wymieniłeś i pozostałe bije jedna rzecz - Integracja.

 

Czasami nie chodzi tylko o stosunek ceny do jakości, a również o poziom integracji, która w przypadku pracy na innych "jepkach" jest dla mnie ważniejszym czynnikiem.

 

Co do wypadania z ucha - dobrałem odpowiednią dla mnie gumkę i nie doświadczam tego problemu.

Edytowane przez mattpia
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

799pln vs 79pln   słuchawki wypadające z ucha vs słuchawki z "zaczepem"   na jednym ładowaniu 4-45h vs 11h

 

Jedyny argument z tego co widzę to cena (a można je kupić już poniżej 600PLN normalnie w sklepie)

 

- wypadanie to kwestia samego ucha, u mnie jest bueno.

- przy słuchawkach jest eutii zapewniające 4x czasu pracy który podałeś (15min ładowania +3h baterii samych słuchawek) 

- jak wspomniał mattpia inegracja; przełączanie między urządzeniami (iMac, drugi telefon, Apple TV etc), łatwość parowania/łączenia, przełączanie na słuchawki w trakcie rozmowy, gdzie druga strona nawet tego nie zauważa

- zasięg i jakość audio podczas rozmów 

 

Oczywiście jak posiadasz reszty gramoli z Apple, zakup tych słuchawek może być głupim pomysłem ale nie przeliczajcie wszsytkiego na złotówki, jest wiele aspektów poza ceną. Dla mnie nie liczy się jedynie ten jeden aspekt produktu.

Link to post
Share on other sites

Jedyny argument z tego co widzę to cena (a można je kupić już poniżej 600PLN normalnie w sklepie)

 

- wypadanie to kwestia samego ucha, u mnie jest bueno.

- przy słuchawkach jest eutii zapewniające 4x czasu pracy który podałeś (15min ładowania +3h baterii samych słuchawek)

- jak wspomniał mattpia inegracja; przełączanie między urządzeniami (iMac, drugi telefon, Apple TV etc), łatwość parowania/łączenia, przełączanie na słuchawki w trakcie rozmowy, gdzie druga strona nawet tego nie zauważa

- zasięg i jakość audio podczas rozmów

 

Oczywiście jak posiadasz reszty gramoli z Apple, zakup tych słuchawek może być głupim pomysłem ale nie przeliczajcie wszsytkiego na złotówki, jest wiele aspektów poza ceną. Dla mnie nie liczy się jedynie ten jeden aspekt produktu.

Dla mnie to jest podstawowy mankament produktów Apple, cena i brak kompatybilności z reszta świata. Jest to też zrozumiała strategia marketingowa firmy sprzedającej średni sprzęt w cenie 200% premium. Przy normalnej konkurencji nikt by tego nie kupował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest to też zrozumiała strategia marketingowa firmy sprzedającej średni sprzęt w cenie 200% premium

 

Jak określiłeś cenę premium, że wyszło Ci 200%?

Większość flagowców "premium" z android jest w cenie iPhone.

 

 

 

brak kompatybilności z reszta świata

 

Co znaczy brak kompatybilności? 

Link to post
Share on other sites

A to tylko w świetle prowadzenia rozmów. Jak dodamy muzykę to wachlarz słuchawek kopiących airpody się powiększa. ATH-CK3TW cena podobna jakość o trzy długości lepsza, Edifier GM6 cena 40%, jakość 200%, Encore RockMaster One cena 25% jakość 160-180%. 

 

Widząc dobór słuchawek widzę, że inspirowany byłeś audiofanatykiem :) Tylko, że on Airpodsów najpewniej nie recenzował albo ja nie potrafię takiej recenzji na stronie znaleźć, więc i jego porównania z nimi chyba nie ma, a szkoda.

 

Nie rozumiem jednak dlaczego porównujesz Airpodsy, które są douszne, do słuchawek dokanałowych? To zupełnie inne konstrukcje i inny komfort noszenia oraz mają inne cechy. 

 

Sam do dziś jabłkowych TWS nie słyszałem, ale z informacji od znajomych mających styczność z Airpodsami oraz TWS o podobnej budowie to produkt appla dźwiękowo wypada nieźle. Z resztą Klawiter w Centrum Testów ma sporo sprzętu i daje tam zwykłym ludziom do porównań, można sobie sprawdzić, jak je oceniają. Sam mam ochotę się tam przejechać.

 

ernorator jakość dźwięku jest niemierzalna, zastosowana procentowa skala nie ma większego sensu jeśli chodzi o to kryterium. Kryterium cenowe jest ok. Druga sprawa skąd te procenty wziąłeś, na jakiej podstawie je określałeś? Strzelam, że to własne widzimisię.

 

Sporo siedzę w słuchawkowym audio i zawsze dziwiłem się określeniom "2x lepsze", "50% lepsza jakość", mi takie określenie nie mówi nic. Co jest lepsze w tych słuchawkach, jakie aspekty, jakie cechy, mocniejszy bas, bardziej techniczny i punktowy, czy może lepiej brzmiący wokal? Problem jest w tym, że jeśli chcesz przekazać komuś swoje subiektywne zdanie na temat przesłuchanych słuchawek to musisz użyć takich kryteriów, jak np. scena, detaliczność czy barwa brzmienia. Inaczej się tego nie da sensownie zrobić. Potem nie ma się co dziwić, że wiara wymyśla poetyckie porównania okraszone związkami wyrazowymi nieczytelnymi dla zwykłego śmiertelnika, bo oddać brzmienie słuchawek słownym opisem łatwe nie jest i sam mam z tym problem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zrobił się nam mały offtop :)

Powiem w skrócie - mierzenie ceny do jakości nie zawsze jest idealną miarą. AirPods to fajny wybór dla osób, które nie znają się na technikaliach bądź mocno wsiąknęły w ten ekosystem i ważniejsza jest dla nich funkcjonalność, automatyczne przełączanie itd. Cena oraz subiektywna jakość odtwarzania muzyki idzie na drugi plan.

Na podobny przykład podam Jabre - słuchawki, tańsze, droższe - osobiście wolałbym bym zgubić pieniądze niż je kupić.... czemu? Bo mam złe doświadczenia :)

Ale za nic w świecie nie powiedziałbym, że są gorsze bądź lepsze w skali procentowej bo to strasznie mylące dla osób, które na podstawie naszych wpisów mogą sugerować się zakupem.

Miłego wieczoru Panowie :)
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...