Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Też wczoraj odebrałem i żadnej części ciała nie urywa :P Zwykłe proste słuchawki - no chyba nikt nie oczekuje, że pchełki będą super grały :P W porównaniu do innych podobnych może i są lepsze, są lepsze niż duże słuchawki niskiej półki.

Edytowane przez bololabich
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_school_shootings_in_the_United_States

 

 

 

 

Bzdura i to kosmiczna. W przypadku KAŻDEJ większej strzelaniny w ciągu ostatniej dekady sprawcy użyli legalnie nabytej przez siebie broni.

 

Wciąż to jednak niewiele przypadków biorąc pod uwagę wielkośc USA:

europe-us-overlay-map.jpg

 

 

Pewnie to też kwestia zbyt małych wymogów dot. posiadania broni + nieskiego poziomu bezpieczeństwa, ale to nie temat, aby rozwijać tu swoją dyskusję. Jeżeli chcesz wymienić się poglądami zapraszam na pw :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wciąż to jednak niewiele przypadków biorąc pod uwagę wielkośc USA:

 

To jest lista strzelanin tylko i wyłącznie na terenie szkół...

 

UE to ponad 500 milionów ludności, USA - niecałe 320 milionów. Porównywanie powierzchni ma tutaj taki sam sens jak porównywanie średniego wzrostu lub długości nosa.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-34996604

 

Wciąż to mały % wzamian za ogólną dostepność do obrony. 

U nas nie potrzeba broni,będą chcieli to i pałką oprawią i zrobią kalekę do końca życia. 

Więc z dwojga złego lepiej dać każdemu broń - ale to tylko moja subiektywna opinia :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wciąż to mały % wzamian za ogólną dostepność do obrony. 

 

Cytat z tego, co sam wrzuciłeś:

 

"Mass shootings: There were 372 mass shootings in the US in 2015, killing 475 people and wounding 1,870"

 

Jeśli uważasz, że pół setki trupów i prawie 2 tysiące osób rannych ROCZNIE to niska cena za to, aby banda rednecków bawiła się w wojsko to twoje człowieczeństwo jest czymś bardzo wątpliwym.

 

Strzelałem z ostrej broni pierdylion razy i uważam, że to świetna zabawa - w każdym większym mieście masz strzelnicę, gdzie możesz się bawić do woli, pod okiem odpowiednio przeszkolonego personelu. Jeśli jednak masz potrzebę posiadania w domu arsenału to polecam zgłoszenie się od razu do odpowiedniej placówki leczniczej.

 

BTW - w normalnym życiu nie ma respawnów - to tak na wypadek, gdybyś o tym nie wiedział.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zastanówmy się,ile osób posiada prawo jazdy a tak naprawdę nie powinno ?

Podam przykład tylko związany z wiekiem,co często łączy się z czasem reakcji,wzrokiem czy słuchem. Drugi przykład to prowadzenie po pijaku,po narkotykach czy niedozwolonych lekach. Przełóżmy to wszystko teraz na ogólną (choć kontrolowaną) opcję pozwoleń na posiadanie broni. Zakłady pogrzebowe na pewno poprą ten projekt,ja nie....

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

i tak ją zdobędą

 

"Argument", który nie jest niczym potwierdzony, a wręcz przeciwnie - liczba przestępstw z użyciem broni palnej w krajach, gdzie nie ma do niej powszechnego dostępu jest kosmicznie znikoma. I to w zasadzie tyle w temacie.

 

W Europie zdarzył się Breivik, raz na kilkadziesiąt lat. W Stanach takich akcji mają rocznie kilkadziesiąt, a tak jak wspomniałem - pod względem ludności UE to 1,5x USA.

 

Zaokrąglając, gdyby w całej UE był powszechny dostęp do broni mielibyśmy rocznie coś koło 600 masowych strzelanin, klocka trupów i kilka tysięcy rannych.

 

Daje to prawie 2 masowe strzelaniny na terenie UE dziennie - nie chciałbym żyć na takim kontynencie.

 

"Argument" Szwajcarii, który przytacza większość zwolenników dostępu do broni, nie ma zastosowania w praktyce, ponieważ dostęp do broni w tym kraju wygląda zgoła inaczej, niż wyobrażają to sobie osoby, które tego argumentu używają, a które to nie poświęciły nigdy 30 minut, aby sprawdzić, jak sytuacja wygląda w rzeczywistości. Rzeczywistość to nie memy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jarku, na Ciebie też czekałem w tej dyskusji.

Masz wiele racji, nie zamierzam tego podważać. Jednakże.. jak widzisz mają to prawo jazdy i prowadzą. Choć nie powinni. Ale większość (to moje domysły, nie mam na to dowodów poza obserwacją sytuacji na drogach) jeździ zgodnie z przepisami, nie stwarzają zagrożenia.

 

Podobnie z bronią. Wiele osób posiada, nie wyma**** nią, po prostu ją ma. A że trafiają się wykolejeńcy.. cóż, na to nie zaradzisz. Oni i tak tą broń zdobędą. Legalnie czy nie.


 

 

liczba przestępstw z użyciem broni palnej w krajach, gdzie nie ma do niej powszechnego dostępu jest kosmicznie znikoma

Zapewne masz rację.

Jednak jesteś człowiekiem, który wiele krajów zwiedził, wiele w życiu widział, więc zapewne doskonale wiesz, że jeśli chciałbyś tą broń zdobyć to i tak byś ją zdobył.

Zakaz posiadania nie zrobiłby na Tobie wrażenie. Świadomość, że osoba do której celujesz również może mieć broń - to być może dałoby Ci do myślenia.

 

W żadnym wypadku nie odbieraj mojego postu jako atak ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie uważasz, że jeśli chciałbyś tą broń zdobyć to i tak byś ją zdobył?

 

Nie.

 

Zakładając, że chcę w tym momencie kupić nielegalnie broń do niecnych celów nie mam zielonego pojęcia, skąd mógłbym ją zdobyć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...