Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

A cła nie ma elektronikę ? 

 

 

Dziś dotarł top do pompki, mam nadzieje że do świąt wszystkie ważniejsze elementy dojdą i można będzie zacząć składać wszystko

 

http://abload.de/img/dsc_54322ksgj.jpg

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Trzeba było dołożyć trochę do S6ki, która kosztuje UWAGA - 650$. U nas w PL 3000zl. Ja pie€£₩¥£¥. Gdzie tu sprawiedliwość się pytam????

 

 

 

 

Przyjdzie i czas na s6

 

 

 

Wał jak wał, ale Ty to masz ewidentny problem z liczeniem.

 

$650 x 3.78 (średni kurs z dzisiaj) + 23% VATu = 3022zł

Wiadomo czemu juz nie jest redaktorem na ponizszych portalach

 

"redaktor w Tweaks.pl pod nickiem "adonim" http://www.tweaks.pl/ (wcześniej - PCArena.pl, PCCentre.pl, PCFoster.pl, PCElite.pl czy nawet chwila w PurePC.pl)"

Link to post
Share on other sites

Trzeba było dołożyć trochę do S6ki, która kosztuje UWAGA - 650$. U nas w PL 3000zl. Ja pie€£₩¥£¥. Gdzie tu sprawiedliwość się pytam????

nie wiem jak w USA, ale w IRL telefony są w tej samej cenie, ale mają tylko rok gwarancji, a nie (łącznie) dwa lata jak jest w Polsce. Więc jeśli w USA jest gwarancja bezpłatna tez rok, to w Polsce nie jest tak źle, bo macie dwa latka gwarancji.......druga sprawa jest restryktowana owa gwarancja, ale to juz inna sprawa.....
Link to post
Share on other sites

 

Przyjdzie i czas na s6

 

 

okar - ogarnij sie i nie patrz okiem z USA bo to uja warte 

 

tak czy siak, nie jest te s6 tyle warte...

 

druga sprawa - 650 dolców dla hamburgerowego amerykanina to nawet nie połowa pensji (normalna wypłata w maku w USA to mw. 2000 $), natomiast 3000 złotych w polsce to dwie wypłaty albo dwie i poł bo tu sa zarobki rzędu 1500-1800 złotych a powyżej 2000 pln to nie takie oczywiste jak sie ładnie propagandowo mówi w sieci i TV.

 

Zaraz się zlecą ludzie z komentami typu - nie uczyło sie to tak jest - ale takie zarobki ma większość społeczeństwa - to nie argument bo wyuczony amerykanin ma sporo więcej niż 2000 dolców więc równowaga zachowana...

 

http://biznes.newsweek.pl/placa-minimalna-ameryka-usa-ile-zarabia-sie-w-ameryce,artykuly,354628,1.html

 

dalej patrz z punktu widzenia typowego emigranta hamburgera z USA...

 

tez bym był cwany mieszkając na stałe za granicą to by nie było dla mmnie żadnego problemu kupić s5, s6 czy inny.

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Fakt, za granicą jest łatwiej kupić głupi zwykły telefon. Jest on tańszy nawet dla takiego Anglika. 

Sam też byłem przez jakiś czas to wiem jak to wygląda. 

 

Obojętnie co by się nie chciało kupić z rtv też taniej wychodzi niż w PL. 

Polska niestety dla młodego człowieka jest trudnym krajem by się wybić. 

Dlatego w Polsce zamiast więcej jest coraz mniejsze tzw pójście na swoje w młodym wieku. Dlaczego? Nie że się nie chce robić ale mało jest prac gdzie się zarobi 2500zł za które jest ciężko utrzymać mieszkanie/żyć/ a gdzie przyjemności. Większości w PL jest 1500-2000zł lecz nikt nie widzi tego że niektórzy a raczej większość traci na same dojazdy jeszcze z tego z 500zł jeśli ma średni dojazd.

 

W PL liczy się pomysł i nie musi do tego być szkoła. Bo jak ma się pomysł na życie człowiek po podstawówce więcej zarobi niż nasi dzisiejsi studenci którzy tracą kasę na studia a w praktyce 20% może będzie pracować w tym co studiują, co też nie przekłada się że nawet będą zarabiać dobrze.przeciętnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt, za granicą jest łatwiej kupić głupi zwykły telefon. Jest on tańszy nawet dla takiego Anglika. 

Sam też byłem przez jakiś czas to wiem jak to wygląda. 

 

Obojętnie co by się nie chciało kupić z rtv też taniej wychodzi niż w PL. 

Polska niestety dla młodego człowieka jest trudnym krajem by się wybić. 

Dlatego w Polsce zamiast więcej jest coraz mniejsze tzw pójście na swoje w młodym wieku. Dlaczego? Nie że się nie chce robić ale mało jest prac gdzie się zarobi 2500zł za które jest ciężko utrzymać mieszkanie/żyć/ a gdzie przyjemności. Większości w PL jest 1500-2000zł lecz nikt nie widzi tego że niektórzy a raczej większość traci na same dojazdy jeszcze z tego z 500zł jeśli ma średni dojazd.

 

W PL liczy się pomysł i nie musi do tego być szkoła. Bo jak ma się pomysł na życie człowiek po podstawówce więcej zarobi niż nasi dzisiejsi studenci którzy tracą kasę na studia a w praktyce 20% może będzie pracować w tym co studiują, co też nie przekłada się że nawet będą zarabiać dobrze.przeciętnie. 

 

tez byłem w niemczech niedawno i tez wiem jak to wygląda - wydał bym 500 euro na s5 czy lg g3 a i tak jeszcze by zostało z 1200-1300 euro. Co tu porównywac...

 

co do zarobków - zdarzyło mi się odmówić ofert zatrudnienia za 1100 (!) - 1200 - 1300 pln bo uwazam to za parodię i przegięcie...

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, sam  w Niemczech pracowałem przez półtorej roku, w dodatku nie w tzw lepszych Niemczech tylko biedniejszych bliżej PL. 

 

Niestety ale ceny w PL są przeraźliwe. 3000zł za telefon to faktycznie dla zwyczajnego polaka prawie dwie wypłaty, patrząc ile na czysto wychodzi odliczając choćby dojazd który jak wiadomo w PL jest również strasznie drogi 5zł za paliwo gdzie w niemczech 1.30euro, więc gdzie tu jest sprawiedliwość:) 

 

Ale jak by nie patrząc są biedniejsze kraje gdzie jeszcze trudniej o cokolwiek więc trzeba cieszyć się z tego co ma:) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, sam  w Niemczech pracowałem przez półtorej roku, w dodatku nie w tzw lepszych Niemczech tylko biedniejszych bliżej PL. 

 

 

no ja akurat byłem w lepszej części niemiec- nawet w najlepszej i najbogatszej - bawaria (ingolstadt). Tam sie widzi te bogactwo wokół... a roboty w pip

 

cena paliwa w niemczech sie zmienia za dnia - najtansze jest na ogól wieczorem, a najdrozsze rano - taki system akurat w bawarii stosuja cpn-y.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites
 

 

 

Jedyną osoba która powinna się ogarnąć jesteś ty. Z niewiadomych mi przyczyn temat schodzi na zarobki. Już telefonu nie można kupić bo jakiś ekspert od Homo Sapiens Sapiens zaraz naskoczy  :rotfl:  Szkoda mi słów na ciebie więc podsumuję cię tym filmem

https://www.youtube.com/watch?v=wXVGPMj5ba4

Edytowane przez okar19
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Teraz jest tak, że jest w PL bardzo dużo bezrobotnych a pracy nie aż tak wiele, dlatego pracodawca może dać mniej bo i tak się znajdzie chętny. Należy te proporcje obrócić. Wtedy by pracodawcy zależało, żeby mieć pracownika.


Okar, Jak traktujesz emigrację, jako twój sukces czy porażkę?

Link to post
Share on other sites

Okar, Jak traktujesz emigrację, jako twój sukces czy porażkę?

Porażką byłoby pracowanie za grosze w Polsce które nie pozwalalyby zyc na pewnym poziomie. Także zdecydowanie patrze na swoja emigracje jako sukces jezeli mam to rozpatrywać w tych dwóch kategoriach.

 

 

@down w dużym skrócie - tak. Jak chcesz to moge później wiecej napisać na pw.

Edytowane przez okar19
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...