Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Nie korzystałem z opieki zdrowotnej w USA, ale ich system jest chyba najbardziej jaskrawym przykładem dzikiego kapitalizmu: nie masz ubezpieczenia (a nie musisz mieć, bo nie ma powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego), to radź sobie sam. Natomiast w naszej kochanej ojczyźnie czy chcesz czy nie, składka zdrowotna musi powędrować do ZUSu każdego miesiąca, ale przynajmniej jeśli pracujesz, nie zostajesz w razie czego na lodzie lub z rachunkiem długim jak broda Gandalfa. 

Kończąc dygresję i przechodząc do meritum:

Pasza do uzupełnienia białka w diecie i stack kreatynowy:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0ab3692cfb34.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

nie zostajesz w razie czego na lodzie

Z tym lodem to też tak nie do końca wiadomo. Fajnie by było mieć poczucie że coś dostanę jeśli na ten poczet się co miesiąc zrzucam. W dodatku wcale nie tak mało.

 

 

 

Dorzucisz kilka słów komentarza nt. czytnika? Jakieś doświadczenia z poprzednimi i dlaczego akurat ten wybrałeś?

Link to post
Share on other sites

Jak się trochę nim pobawię to napiszę coś w odpowiednim dziale. A dlaczego Kobo bo podoba mi się oprogramowanie, w porównaniu do np. Kindle, którego wcześniej miałem multum opcji dostosowania tekstu do własnych preferencji. I co najważniejsze postęp w czytaniu wyświetlany jest jako strony a nie lokacje jak w Kindle do tego są jeszcze statystyki czytania. Więcej później jak już się z nim zaznajomię na dobre :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo. Wsiadając w Warszawie z 1k PLN w portfelu nie znajdę w nim 1000 USD, gdy tylko wyląduję w NY. I odwrotnie. Nikt normalny tego w ten sposób nie przelicza. Jeśli zarabiasz w określonej walucie i mieszkasz w danym kraju to swoją siłę nabywczą również określasz w stosunku do cen, jakie w tym kraju panują.

 

 

Nejlepszy przelicznik to ile czasu w danym kraju musisz na coś pracować, aby nabyć dany produkt. Tyle.

Link to post
Share on other sites
Nejlepszy przelicznik to ile czasu w danym kraju musisz na coś pracować, aby nabyć dany produkt. Tyle.

 

Prosty mechanizm - swego czasu widziałem takie porównanie - ten sam telewizor z marketu elektronicznego w niemczech kupujesz za jedną minimalną krajową i nawet coś Ci jeszcze zostanie, u Nas potrzebujesz trzech pełnych minmalnych płac. Sad but true.

Link to post
Share on other sites

Nie czytałem i nie zamierzam. Byłem na tym badziewiu w kinie, nadal leczę traumę i używam go jako wymówki dosłownie w każdej sytuacji.

 

- Skoczysz do sklepu bo bułki ?

 

- Byłem z Tobą na Greyu...

 

 

 

Nie chcesz czasami książki/albumu "Rembrandt" Pierra Cabanne'a?

 

 

Zapytam.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dla mnie:

 

 

 

 

Warto zainteresować się ilustrowanym wydaniem "Kodu"? Mógłbyś wrzucić przykładową stronę? W Googlach nie można się niczego dopatrzeć, a nigdzie w Empikach nie wpadło mi owe wydanie w oczy.

Link to post
Share on other sites
Mógłbyś wrzucić przykładową stronę?

 

Proszę Cię bardzo:

 

 

 

 

11069941_10205975023435323_4844936221754

 

11070742_10205975024195342_2349821188430

 

247130_10205975024675354_699385907053118

 

10516869_10205975025035363_4019331064850

 

14697_10205975025435373_4027513018417615

 

 

 

 

Nie jestem jakimś wielkim fanem Brown'a - przeczytałem jedynie cztery pierwsze powieści i najlepszego zdania o jego pisarstwie nie mam, ale to wydanie naprawdę jest śliczne.

 

To samo wydanie:

 

http://allegro.pl/dan-brown-kod-leonarda-da-vinci-ilustrowana-wawa-i5139628986.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Proszę Cię bardzo:

 

Dzięki, ja utknąłem na Aniołach i Demonach, bo nie mam czasu jej dokończyć, ale mam za sobą już Zaginiony Symbol i od jakiegoś czasu zabieram się za Kod, ale chyba jeszcze się wstrzymam, bo to wydanie wygląda obiecująco. Dzięki za zdjęcia, lecę zamówić.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...