Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Myślę, że spokojnie można to rozciągnąć na "Pochwal się swoim sprzętem AGD" :D

 

Jako, że od matury mieszkam na swoim to wykształciłem już w sobie zamiłowanie do ekspresów, czajników i innych urządzeń tego typu. Nowa pralka jarała mnie nie mniej niż nowe GPU  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 

Przepis sam w sobie jest idiotyczny. 

Nie do końca, ponieważ

biorąc pod uwagę całą Unię będą to dość spore oszczędności.

 

Nie chodzi też o to, żeby ładować do odkurzacza silnik o ogromnej mocy, ponieważ 

 topowe konstrukcje przykładowo o mocy 2000W wykonają swoją pracę dużo szybciej niż masówka z Chin o takiej samej mocy na tabliczce.

czyli mamy tu do czynienia z efektywnością. 

Już wiele lat temu firma Miele udowodniła, że wysoką skuteczność odkurzania można uzyskać z silnikami małej mocy, a nawet ich odkurzacz Medicair 1600W dostał jakąś tam nagrodę za najskuteczniejszy odkurzacz, wygrywając z odkurzaczami nawet o mocy 2000W.

Kolejnym przykładem jest firma Dyson - ich topowe odkurzacze mają silniki o mocy 1300W!, mało tego, w tych odkurzaczach nawet filtrów się nie myje ani nie wymienia. Celem tej firmy (ich patent), to stała siła ssania, niezależnie od stopnia napełnienia pojemnika na odpady.

Następnym przykładem może być firma Electrolux (cofnijmy się jakieś 8 lat wstecz) - topowe odkurzacze tej marki miały silniki o mocy 1800W. Firma doszła do wniosku, że nie ma sensu zwiększać mocy silnika, skupili się na filtracji powietrza i hałasie. Choć w tamtych czasach i tak była firmą jedną z najlepszych w tej kwestii, to mimo tego stwierdzili, że może być lepiej.

Rynek potem troszkę się zmienił. My, jako konsumenci, bardzo podatni na cyferki, widzieliśmy tylko MOC, im wyższa, tym lepsza, a doskonale większość z Was zdaje sobie z tego sprawę, że do końca tak nie jest.

Nikogo nie chcę  uczyć odkurzania, ale bardzo prosta i banalna rzecz, do której nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi, to odpowiedni dobór końcówki do odkurzanej powierzchni. Spróbujcie odkurzyć dywan końcówką do parkietów - wiem, że się da i nawet dobre dla zdrowia ;), albo spróbujcie odkurzyć tapicerkę fotela, końcówką do dywanów - powodzenia. A czy komuś się udało odkurzyć MAŁY dywanik na panelach odkurzaczem 2200W, nie przytrzymując go nogą?

 

Nasunęło mi się jeszcze takie porównanie - "amerykańska" pojemność silników w samochodach i ich moc - europejczycy już dawno pokazali, że można jeździć szybciej i ekonomiczniej.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Tylko cena...

Oczywiście dodo - w końcu to górna półka.

Na przykładzie tych firm chciałem tylko pokazać, że nie ma się czego obawiać, że jak znikną ze sklepów odkurzacze o niepotrzebnie gigantycznych mocach, to świat się nie zawali, a nawet wydaje mi się, że będzie to z korzyścią dla nas, ponieważ pomijając już zużycie energii, to producenci będą zmuszeni do zwiększenia efektywności odkurzaczy i zmniejszenia poziomu hałasu.

BTW - Eklerek kupił świetny odkurzacz - znacznie tańszy od Miele, czy Dyson'a, również skuteczny, jest mega cichy i bardzo dobrze wykonany, silnik 1800W.

Zmniejszenie mocy z 2200W na 1600W, da nam 1 tydzień energii "gratis" (założenie - odkurzacz pracuje 3h tygodniowo)

Każdy z nas oszczędza energię elektryczną, a Ci, którym niby nie zależy, to niech nie gaszą światła po wyjściu z kibla.

 

Przypomniał mi się taki troszkę chory okres, kiedy to miała zniknąć telewizja analogowa. Ludzie masowo kupowali telewizory z tunerem DVBT, bo bali się, że jak zniknie analog, to ich telewizory bez DVBT będą do niczego - czyli takie troszkę kupowanie na zapas, wynikające z obawy, niewiedzy (całkowicie naturalne zachowanie)

 

Póki mamy wybór, to korzystajmy w/g własnego uznania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież to nie jest Ultimate... Ultimate tylko cyfrówka na Origin i kosztuje 220 zł za kilka złotych paczek i nic nie znaczących dodatków. Już wolałbym kupić kolekcjonerkę z brytyjskiego GAME.

fifa15preorderpack.jpg

Na PS3 jedyne 63 funty...

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...