Skocz do zawartości

Windows 7 - dziwne zapełnienie dysku C


Recommended Posts

Witam sprawa nie jest ciekawa partycja systemowa ma 200 gb z czego wczoraj zorientowałem się że pozostało tylko 10 gb wolnego miejsca i bardzo mnie to zdziwiło bo laptopa używam tylko pisania programów na uczelni czy surfowania po internecie. Pierwsza myśl może coś pościągałem czy coś ale sprawdzam różne foldery i nic, folder "pobrane" tylko około 2Gb. Kolejna myśl może wirus ? Pobrałem bezpłatną wersję testową kasperskiego przeskanowałem całą noc kompa i czysty jak łza. Pobrałem winddirstat i według niego pliki na dysku C zajmują tylko 50 GB. Tak samo włączyłem pokazywanie ukrytych folderów i zaznaczyłem wszystkie foldery na dysku c, i właściwościach było że 50GB. Przejechałem CClenerem to mi usunęło 200 mb .... 

Panowie pytam gdzie jest moje pozostałe 150 GB na dysku ? System mówi że zostało 10 wolnego a cholera 50 Gb zajmują wszystkie foldery. To gdzie się podziało tamto 150 GB? pierwszy raz widzę taki przypadek i czuje się bezradny liczę na waszą pomoc

Link to post
Share on other sites

Jest wiele możliwości.

 

1. Jeśli masz dysk HDD, mogła wystąpić duża fragmentacja plików. Użyj w takim przypadku dobrego programu do defragmentacji, np. darmowego Defragglera. Ponadto na wszelki wypadek sprawdź system plików.

 

2. Windows używa pliku wymiany, a do tego rezerwuje sobie jeszcze miejsce na hibernację. Jeśli masz więcej niż 4 GB RAM i nie używasz hibernacji, wyłącz ich obsługę.

 

3. Jeśli jest to Windows 7, 8, lub 8.1 i masz włączone aktualizacje, ponad 6 GB miejsca może zabrać katalog z upgradem do Windows 10.

 

Mimo wszystko, dziwne, że aż 150GB...

Link to post
Share on other sites

Dysk C - Właściwości - Oczyszczanie dysku + opcja Czyść pliki systemowe - zobacz ile tam śmieci wyjdzie

 

Generalnie ukryta aktualizacja do WIn10, pobrane pliki aktualizacji, hibernacja, plik wymiany ustawiony "na sztywno" czy wreszcie punkty przywracania systemu - to wszystko może "zabrać" miejsce

Link to post
Share on other sites

Dysk C - Właściwości - Oczyszczanie dysku + opcja Czyść pliki systemowe - zobacz ile tam śmieci wyjdzie

 

Generalnie ukryta aktualizacja do WIn10, pobrane pliki aktualizacji, hibernacja, plik wymiany ustawiony "na sztywno" czy wreszcie punkty przywracania systemu - to wszystko może "zabrać" miejsce

150 GB nigdy w życiu nie zabierze, zgodzę się że dobre kilkanaście Gb dałoby radę, defragmentację puszczę.

 

Cześć

Próbowałeś

  ?

Poszedł przed chwilą przeleciał nigdzie się nie zawiesił, windows dłużej się uruchamiał ale problem ten sam

 

Możesz ewentualnie posortować foldery (lub pliki) na dysku systemowym pod względem objętości i ich nazwy wrzucić tutaj. Zobaczymy co zjada MB.

 

 

Polecam https://windirstat.info/- szczegółowa analiza zajętości.

używałem go zresztą wkleję informację http://imgur.com/a/EmJfX jak mówiłem po zaznaczeniu wszystkich katalogów w dysku C zajmują ledwie ponad 50 gb. 

Edytowane przez Akihito759
Link to post
Share on other sites

MSOCache mozna usunąć -to pliki tymczasowe MS Office, spróbuj rozwinąć foldery w folderze Windows - 37 GB to gruba przesada. Niech program pokaże głownie te katalogi gdzie jest wiecej niz 2GB danych. Folder "Files" też.

Oczyścić katalog Temp -> start->cmd-> %temp%  oraz wykonaj wszystkie propozycje, które zamieścili tu moi przedmówcy. Możesz też użyc CCleaner z dodatkiem CCEnhancer - po tym wszystkim jestem przekonany ze Win7 schudnie.

Link to post
Share on other sites

Pliki pagefile.sys i hiberfil.sys można zmniejszyć lub w przypadku tego drugiego w ogole się go pozbyć. Folder Installer ogromna waga- zawiera pliki instalacyjne różnych programów - są one potrzebne, jeśli jakiś program zostanie uszkodzony.

Ale taka optymalizacja i tak nie rozwiąże twoich problemów. Format to dobre rozwiązanie - po instalacji Win7+SP1 , potem oczyszczanie dysku, redukcja pliku wymiany, wyłączenie hibernacji, wspomniany folder Temp,pliki instalacyjne Windows Update, następnie zainstalować wszystkie potrzebne programy a potem polecam zrobić obraz partycji systemowej Ghostem. W przypadku problemów, przywrócisz całą partycję bez tracenia czasu na ponowną instalację wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Pliki pagefile.sys i hiberfil.sys można zmniejszyć lub w przypadku tego drugiego w ogole się go pozbyć. Folder Installer ogromna waga- zawiera pliki instalacyjne różnych programów - są one potrzebne, jeśli jakiś program zostanie uszkodzony.

Ale taka optymalizacja i tak nie rozwiąże twoich problemów. Format to dobre rozwiązanie - po instalacji Win7+SP1 , potem oczyszczanie dysku, redukcja pliku wymiany, wyłączenie hibernacji, wspomniany folder Temp,pliki instalacyjne Windows Update, następnie zainstalować wszystkie potrzebne programy a potem polecam zrobić obraz partycji systemowej Ghostem. W przypadku problemów, przywrócisz całą partycję bez tracenia czasu na ponowną instalację wszystkiego.

Marqvs ja się naprawdę domyślam że można zrobić miejsce w ten sposób :D ale problem jest taki ,że wszystkie foldery na dysku c zajmują około 50 gb, pojemność partycji to 200gb to na chłopski rozum powonieniem mieć około 150 gb wolnego a ja mam tylko 10 gb wolnego :/ i moje pytanie jest proste GDZIE SIĘ PODZIAŁO TE 150 Gb skoro niby zajmuje na dysku miejsce a ich nigdzie nie potrafię zlokalizować

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z ochroną systemu czyli inaczej jego przywracaniem, nie porobiło Ci czasem kilku punktów przywracania? Ale teraz czy pliki punktów przywracania są niewidoczne dla wszelakich programów? To można by sprawdzić :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...