Skocz do zawartości

970 czy 980Ti do FHD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BuryZenek,

Recommended Posts

Myślałem, że 144Hz działa tylko przy stałej ilości klatek >144/s.

Jest to prawdą?

Niee, płynność większą zobaczysz wszędzie, czy to 70 czy 100, a przy 140+ to już magia jest.

Po prostu im więcej tym lepiej.

Tego nikt nie podważy, a jeśli to musi mieć coś ze wzrokiem...

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

@ten_wredny

Niestety przy tn nie miałem takiej frajdy z oglądania filmów np leżąc na łóżku jak przy ips :)

Ano tego nie wiem, bo filmy oglądam na większym TV. Mi w IPS nie pasuje za to czerń, po ciemku lekko słabo było ^^

No jest różnica spora. Według mnie warto nawet jak nie grasz w fpsy :)

Tylko pamiętaj jak kiedyś będziesz chciał wrócić do 60hz to nie będziesz umiał grać, bo takie "lagi" będziesz czuł :)

 

Dokładnie, jak przełączy się znowu na 60hz to padaka jest. 

Link to post
Share on other sites

Jak już weszliście na temat monitorów....Jak ktoś zmienia monitor to bym się już nie pchał w FullHD, nawet po przejściu na na 1440p różnica w jakości jest kolosalna, obecnie posiadam monitor 4k z matrycą VA i nie wyobrażam sobie już powrotu nawet do 1440p, matrycę IPS (fatalna czerń) czy TN (tragiczne kąty widzenia, kolory), a co dopiero na marne FullHD :).

Co do karty, jeśli możesz sobie pozwolić na 980 Ti to na pewno będziesz bardzo zadowolony, karta mocarna, w FullHD grasz na ultra, na 970 czeka Cię już sporo kompromisów.

Za 2500 zł można już kupić referenta 980 Ti (Palit).

Link to post
Share on other sites

Tak 4k 60Mhz, obraz ostry jak żyleta, jak teraz spojrzę na monitor FullHD to obraz na nim to masakryczna pikseloza, różnica jest kolosalna, oczywiście potrzeba bardzo mocnego sprzętu żeby pograć w 4k, ale i tak gry nawet po obcięciu kilku detali wyglądają nieporównywalnie lepiej niż w 1440p a FullHD to już kompletnie inny świat.

980 Ti jak najbardziej do monitora 1080p 60 MHz będzie dobra i wcale nie za mocna, na ultra wiele gier już wymaga takiej mocy, ot chociażby W3.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Ja mam monitor fullhd 24" 144hz i gtx980ti idealnie się przydaje do gier gdzie spokojnie zapewnia stałe 150fps+ Wiadomo, że niektóre gry chodzą w 60hz ale to pewnie kwestia ustawień również. Są też gry, że nawet 980ti nie wygeneruje 150fps w 1920x1080, więc co dopiero wyższe rozdzielczości.. karta na pewno się nie marnuje. Kolega wyżej mnie ubiegł o sekundę..

Link to post
Share on other sites

Nie czuć dyskomfortu jak powiedzmy jedna gra chodzi w 80 klatkach a inna w 144? Albo jak fps skacze z 80 na 120 itd?

Nie.

 

Ja w temacie się już wypowiedziałem, niech autor się sam wypowie.

 

Kupowanie 1440p do 970tki to głupota jak dla mnie, najkorzystniej będzie 970 + fajne OC, do tego fajny monitorek 144hz ;)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...