Skocz do zawartości

MSI GTX 970 GAMING czy Asus Strix GTX 970


Recommended Posts

Siema, 

 

Która karta graficzna jest wydajniejsza i ogólnie lepsza? 

 

MSI GTX 970 GAMING czy Asus Strix GTX 970?

 

Czy MSI przewyższa w czymś Asus Strix? Czy Asus Strix przewyższa w czymś MSI?

 

Na jedno szkoda, że MSI GTX 970 nie ma backplate, karta ładniej by się prezentowała, gdyby miała tę płytkę.

 

Przeczytałem tutaj na forum, że backplate wzmacnia kartę graficzną i rozprasza ciepło z PCB i z sekcji zasilania. Są też tacy ludzie, którzy twierdzą, że backplate bardziej polepsza wygląd karty, niż ją wzmacnia i rozprasza ciepło. Różnica w temperaturze to 1-2 stopnie Celsjusza. 

 

Z forum MSI dowiedziałem się, że backplate nie jest potrzebny. Karty GTX 970 nie mają żadnych chipów ram na tylnej stronie. Backplate nie daje żadnych korzyści w temperaturach. Backplate niewymagany jest przy ochronie, jako że karta nie jest zbyt ciężka lub na tyle długa by była sprzedawana z ryzykiem wygięcia się. Backplate wzmocni kartę jeśli będzie metalowy i głównie jest po to, by powstrzymywać kartę przed wyginaniem się i polepsza wygląd karty, a także przykrywa PCB. Backplate sprawia, że karta wygląda ładniej i dodaje trochę sztywności, ale też dodaje grubości karcie i jeśli karty są w SLI to druga karta z backplate sprawi, że ta wyżej nie dostanie żadnego powietrza do wentylatorów, ponieważ będą się dotykać nawzajem i wtedy backplate będzie działał jako blokada bez pola do działania.

 

Ta płytka jest wykonana z czarnego anodyzowanego aluminium:

 


 


 

Odnośnie do piszczących cewek, czy to prawda, że wymiana zasilacza na dobry spowoduje, że prawdopodobnie cewki nie będą piszczały w karcie graficznej?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

jestem za MSI

 

miałem ASUSa i mimo że trafiłem na bardzo dobrą sztukę do podkręcania niestety sekcja zasilania zdecydowanie za bardzo obcięta (nawet nie wykorzystuje pełni pcie+8pin) przez co downclocking przy wyższych zegarach był na porządku dziennym

 

te ~1450 mhz spoko wyrabiało + super jakość wykonania i backplate

 

mimo wszystko jestem za MSI :)

Link to post
Share on other sites

msi ma bardziej wydajne chłodzenie i jest o wiele cichsza niż strix

 

w dodatku w asusie nie można nawet zmienić gpu vcore

 

 

spróbuj poszukać wersji MSI 100ME - tam już jest backplate ;) chociaż zielony nie każdemu się spodoba

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites
Tie ale ~50Mhz więcej na korzyść MSI to nie jest żaden wyznacznik no ale co kto woli

Hmm a na radeonie r9 390 to już przepaść....

 

Każdy MHz jest ważny. Możliwości OC niewiele większe niż sztuki referencyjne, nie są argumentem do wyboru strixa.

 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał MSI,posiadam MSI 970 100ME i jestem mega zadowolony  ;)

 

Kuzyn ma Asus Strix 970 i też nie narzeka  :P Czy tego Asusa czy MSI będziesz miał to zadowolony będziesz,tylko MSI to ta zielona bo ma backplate no i świeci na zielono  :P

 

Jeśli masz zamiar OC robić bierz MSI i tyle  :)

Link to post
Share on other sites

Za 1479 jest NOWY prawie najwyższy model EVGA 1190/1342boost  ( pomijając modele FTW) ... pisałem wyżej,.100ME sprzedałem za 1340 miesiąc temu ( na czysto zostało mi ok 1300 ) ....

http://www.x-kom.pl/p/224991-karta-graficzna-pci-e-evga-geforce-gtx970-4096mb-256bit-ssc-gaming-acx-20.html

 

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=04G-P4-3975-KR

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

i co z tego że jest w takim stanie? Kupiona w czerwcu a to że napisał sobie że z niej nie korzystał to wiesz, każdy może tak napisać :)

 

zwłaszcza że nową (może nie 100ME) można kupić jak patrze za 1440 :)

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Z tych 2-ch oczywiście MSI. Backplate jest przydatne. W jednej obudowie będzie 1-2 st w innej więcej. Akurat na MSI gaming ludzie nazekali że się wygina w slocie. Nie wiem co oni na tym forum MSI gadaja...

 

Asus Strix też wygina się w slocie, jest to ciężka karta. Funkie jaką masz kartę graficzną?

 

Osobiście sugeruję ASUS Strix. Backplate oraz podobno większe prawdopodobieństwo braku piszczących cewek

 

Mhm, nie no w Asus Strix też piszczą cewki, miałem trzy te karty i w każdej piszczały cewki.

 

jestem za MSI

 

miałem ASUSa i mimo że trafiłem na bardzo dobrą sztukę do podkręcania niestety sekcja zasilania zdecydowanie za bardzo obcięta (nawet nie wykorzystuje pełni pcie+8pin) przez co downclocking przy wyższych zegarach był na porządku dziennym

 

te ~1450 mhz spoko wyrabiało + super jakość wykonania i backplate

 

mimo wszystko jestem za MSI :)

 

A teraz jaką masz kartę graficzną?

 

msi ma bardziej wydajne chłodzenie i jest o wiele cichsza niż strix

 

w dodatku w asusie nie można nawet zmienić gpu vcore

 

spróbuj poszukać wersji MSI 100ME - tam już jest backplate ;) chociaż zielony nie każdemu się spodoba

 

Właśnie jest z tym problem, ponieważ karta MSI GTX 970 GAMING 100 ME w zasadzie nie jest już dostępna. W x-kom jest dostępna, ale to jest jedyna sztuka, podejrzewam, że to może być sztuka ze zwrotu lub pogwarancyjna, dziwne jest to, że karta u nich była niedostępna i nagle się pojawiła. Kolor zielony mi się podoba.  :)

 

Ja bym brał MSI,posiadam MSI 970 100ME i jestem mega zadowolony  ;)

 

Kuzyn ma Asus Strix 970 i też nie narzeka  :P Czy tego Asusa czy MSI będziesz miał to zadowolony będziesz,tylko MSI to ta zielona bo ma backplate no i świeci na zielono  :P

 

Jeśli masz zamiar OC robić bierz MSI i tyle  :)

 

Też bym wziął wersję zieloną, ale nie jest w zasadzie już dostępna.  :/

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites
MSI GTX 970 jaki ma standard HDMI? 1.4 czy 2.0?
 
Skopiowałem kilkanaście komentarzy odnośnie MSI GTX 970, w których ludzie opisali jakieś minusy/wady dla tej karty. Jeśli ktoś się orientuje w tych tematach to proszę o wyrażenie opinii.
 

Brak backplate powoduje potworne nagrzewanie dolnej karty i w konsekwencji spadek wydajności...

 
Prawda to jest, że brak backplate powoduje spadek wydajności karty?
 

jedynie wentylatory głośno chodzą przy wymagających grach... zacinające się wentyle w MSI

 
Prawda to jest?
 

Ja biorę Asusa ze względu na 1x 8pin

 
Jakie to ma znaczenie?
 

MSI jest całkiem niezła, ale dlaczego zamontowali na niej ramkę z plastiku a nie metalu jak w poprzedniej generacji, dlaczego nie ma backplate i posiada 3 zdublowane fazy zasilania a MSI podaje, że ma 6... marketingowy bełkot oraz cięcie kosztów. Za to jest podświetlane logo, także musi być lepsza.

 
Co to są te fazy zasilania? I ile ich faktycznie ta karta posiada?
 

karta jest rewelacyjna ale ma jeden problem z uruchomieniem ponieważ nie widzi podłączenia przez HDMI i trzeba było wystartować kablem DVI

 
Jak to jest możliwe, że podłączając monitor przez HDMI do portu w karcie to karta nie wykrywa monitora? Pewnie temu kto napisał ten komentarz trafiła się wadliwa sztuka karty.
 

W GTA V na optymalnych ustawieniach NVIDIA widać częste ściny, co bardzo przeszkadza podczas rozgrywki

 
Ciekawe to jest na Asus Strix na pełnych ustawieniach śmigała giera.
 

Choć co do chłodzenia, to mam jedną uwagę - trzeba używać programu MSI Afterburner i ustawić sobie wentylator inaczej niż domyślnie - podczas pierwszej sesji z Wiedźminem grafa zagrzała się do 80*C, gdyż... producent ustawił sobie, że przy 80*C wentylatory nie kręcą się nawet na 50% obrotów - owszem jest wtedy cicho, ale wątpię aby takie temperatury sprzyjały długiej żywotności karty. Po odpowiednim ustawieniu temperatura nie przekracza 68*C (i wcale nie musi działać na 100% obrotów).

Chłodzenie przy wymagających grach wymaga osobnego oprogramowania do sterowania wentylatorami, inaczej bardzo mocno się grzeje.

 
Konieczne jest używaniego tego programu?
 

- Potrzebuje 2 wtyczek zasilania

 
To jakiś minus dla tej karty?
 

Karte zakupilem w listopadzie a tak naprawde moglem cieszyc sie nia dopiero w styczniu. Przez ten caly czas wymienilem karte 5 razy z powodu piszczacych cewek. Pozniej juz zwatpilem czy to karta tak piszczy bo az niemozliwe ze tyle egzemplarzy jest trefnych i podejrzenia padly na zasilacz ktory przy karcie hd 7870 dzialal bez zastrzezen a przy tym gtx zaczal piszczec. Po wymianie zasilacza, okazalo sie ze to nadal karta ale juz naprawde nie mam sily odsylac jej po raz 6 bo nie mapewnosci czy kolejny egzemplaez bedzie sprawny w 100%. Ja mam tylko jedno pytanie - ZA CO MY PLACIMY TYLE KASY??!!! Jak mozna wprowadzac na rynek i sprzedawac wadliwe produkty i za takie pieniadze!!!

 

karta jest lipa... miałem ja kilka dni i poszła na allegro. wszystko ok dużo fpsów jest ale caly czas zacina sprawdźcie sobie szczególnie podczas jazdy samochodem w far cry 4 na ultra. Przy ustawieniach na LOW przestało zacinać. To moja poprzednia HD 6770 tak nie miała i to napewno nie jest wina sterowników. A w AC: UNITY to nawet przestoje są paręnaście sekund . jak dla mnie więcej nigdy nividii. straciłem tylko 250 zł .. odradzam każdemu, teraz będę chciał kupić r9 290.

 
Grałem w Far Cry 4 na ustawieniach ultra na Asus GTX 970 i wszystko działało dobrze, więc jak MSI może sobie nie radzić z tą gierką?
 

Karta nie ogarnia przy csgo, jestem tym faktem zawiedziony! To skandal ze przy tak słabej grze posiadam ścinki tylko na tej karcie!

 
Jak to jest możliwe, że karta nie ogarnia tego csa?
 

Głośna! Przez słuchawki słysze jak mi komputer chodzi! ~ Pogadaj z kims na skype posiadając tą kartę, spodziewaj się że szum z kompa też bedzie słyszany bo tego sie poprostu nie da zatuszowac...

 
Pisaliście, że MSI jest cichsza od Strixa, więc co ten gość biadoli?
 

U mnie przy bf4 na ultra/wysokich na full hd karta jest słyszalna w kuchni, nigdy nie polecił bym jej graczowi który ceni sobie cisze...

 

Każdy już zna gtx 970, a więc powiem tylko tyle, MSI ma świetne chłodzenie, bardzo ciche i wydajne, ASUS strix przy nim wymięka. Cewki piszą lekko, ale spotkałem się z opinią, że to wina jakości pradu i potwierdzam ten fakt ponieważ w nocy kiedy sieć elektryczna nie jest obciążona problem znika,komputer zabrałem też do rodziny do dużego miasta i równieź piszczenia nie słychać. Rozwiązaniem problemu może być UPS. Dodatkowe zasilanie 6pinów+8pinów (w wielu przypadkach potrzeba wymiany zasilacza)

 

Chłodzenie jest denerwujące ale po skonfigurowaniu w afterburnerze , rzadko kiedy przekracza 50C. (temp. w pokoju 24 C.)

 

Bez MSIAfterburner i kontroli wiatraczka temp 55 postojowa a wiatraczek nie aktywny.

 

Brak kabelków zasilających (dołączona tylko przejściówka).

 

bez własnych ustawień w afterburnerze czasami wysokie temperatury w spoczynku

 

jeden wentylatorek podobno może się blokować

 
Rozmawiałem z gościem z MSI i stwierdził, że nowa partia kart graficznych MSI GTX 970 nie ma tego problemu, że jeden wentylator się nie kręci i stwierdził, że to nie była wada produkcji, tylko trzeba było wgrać nowy bios dla karty.
 

-gneruje dużo ciepła do obudowy

 

-reanie dostępne 3.3Gb ram
-pozostałe 700mb ram ma 10% przepustowości reszty
3.3GB :) po przekroczeniu tej ilości karta się muli na potęgę, NVidia zrobiła w konia posiadaczy 970-tek
 

w grach (War Thunder, Wiedżmnin 3; reszta nie wiem bo jeszcze nie zdążyłem zainstalować) wywala na ekranie chmary niebieskich pikseli

 

przy wiatrakach na 100% dość głośna praca

 

-rzuca spore ilości ciepła w stronę CPU
-mniej wyjść jak u konkurencji

-bez własnych ustawień w afterburnerze czasami wysokie temperatury w spoczynku
 

w stresie emituje całkiem sporo ciepła do obudowy, co jest pewną wadą niereferencyjnych chłodzeń, referencyjna wyrzuca wszystko na zewnątrz

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...