Skocz do zawartości

970 czy 980Ti do FHD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BuryZenek,

Recommended Posts

chyba, że masz na myśli referenty.

Miałem na myśli G1 gaming. Na Morele jest za 3015,- zł, a kiedyś widziałem za ok 3100,- zł. Ale widzę, że powariowali z cenami, bo ta sama karta w Komputroniku kosztuje 3368,- zł :o:cenzura:

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Zmowa jest bo kasę na czymś trzeba trzepać!

 

Dla tego jak wspomniałem lepiej kupić/pozostać przy GTX970 i wymieniać regularnie na nową generację.

Chyba że stać ciebie i nie szkoda ci kasy to GTX 980TI wymienisz sobie na nową generację TI.

Link to post
Share on other sites
Pamięć nie jest dzielona na 3.5+0.5Gb jak w GTX970 a cena 100zł większa? Chyba, że porównujesz najdroższe konstrukcje GTX970 kosztujące po 1900zł.

 

W jednym zdaniu jedna głupota + jedno niedopatrzenie :)

 

gtx 970 ma pamięć dzieloną ale nie ma to większego wpływu przy FHD na wydajność, a 100 zika poprawiłem na 1000zika. Zastanów sie, kto pisze głupoty :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta, czytając sam tytuł tematu. 

1. Jak masz monitor 1920x1080@60hz bierz 970.
2. Jak masz monitor 1920x1080@120/144hz bierz 980Ti bo w 1920x1080 tych fpsów jest sporo :)

Różnice między 970/980Ti przeznacz np na monitor z wyższym odświeżaniem.

Będziesz bardziej zadowolony z 970tki na 144hz niż z 980Ti na 60hz ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę i nie szkoda ci jej, to kupuj 980 Ti i ciesz się ustawieniami ULTRA w każdej grze. Jednak jak dla mnie jest to trochę przerost formy nad treścią, bo ta karta przy FHD będzie się po prostu nudziła. Musiałbyś jeszcze napisać jaki masz monitor (ile Hz).

 

Ja mam obecnie MSI 970 i monitor FHD 60 Hz i jak dla mnie wystarcza to w zupełności. Nie jestem maniakiem gier i nie gram we wszystko co wychodzi, ale w te gry które gram  wszystkie chodzą na ust. Ultra lub High i 60 fps.

Myślałem też nad lepszym monitorem i 980 Ti, jednak doszedłem do wniosku, że po prostu za dużo to kosztuje, bo wydać 3000 zł za monitor + 3000 zł karta, żeby mieć "trochę" lepszy obraz to jak dla mnie się nie opłaca i lepiej tą kasę przeznaczyć na coś innego.

 

Tak jak pisali wyżej, wyjdzie nowa generacja kart to sprzedam swoją obecną, dołożę kilka stówek i mam znowu rakietę.

 

Wg. mnie 1080p 60 Hz + GTX 970 jest najlepszą opcją jeśli chodzi o stosunek cena/jakość i lepsza karta jest po prostu nie opłacalna.

Jeśli koniecznie musisz mieć 60 fps i ustawienia ultra w każdej grze i nie tolerujesz spadku do 50 czy nawet 40 fps to GTX 970 nie jest dla ciebie i jeśli nie żal ci wydać ponad 3000 zł, powinieneś wybrać wersję Ti.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Nie mówmy Panowie o żadnej nowej generacji, bo zanim ona wejdzie to jeszcze troche minie. Chyba zapominacie że pierwszy ma wyjść TOPowy Pascal (czytaj monstrum za 5k+), później sukcesywnie będą wychodzić słabsze modele. 

Więc na coś "dla ludzi" za dobrą cene, przyjdzie nam poczekać jeszcze hoho :)

Ja bym brał 970 + monitor 144hz mając budżet około 3000.

@Sova30

Miałeś Ty kiedyś styczność z 980Ti i dobrym monitorem 144hz? Po wypowiedzi wnioskuje że nie.

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

 

 

Sova30 nie ma czegoś takiego jak 970ti tylko 980ti;-)

 

Hehe, dzięki już poprawione.

 

 

 

Miałeś Ty kiedyś styczność z 980Ti i dobrym monitorem 144hz? Po wypowiedzi wnioskuje że nie.

 

Dlaczego tak wnioskujesz? Czy ja gdzieś napisałem, że jakość obrazu NIE jest lepsza z takim zestawem? Po za tym nikt tutaj nie pisze o 144 Hz tylko o rozdzielczości FHD, więc nie wiem o co ci chodzi?

 

Żeby mieć 144 fps na monitorze 144 Hz GTX 970 nie wystarczy jak to proponujesz.

Link to post
Share on other sites

 

Żeby mieć 144 fps na monitorze 144 Hz GTX 970 nie wystarczy jak to proponujesz.

A wiesz że nie trzeba mieć 144fps? Tutaj moja teza się potwierdza, nie miałeś z tym styczności. Także tyle w temacie.

 

Autorze, przewidujesz może zmiane monitora na 144hz? 

 

 

Lepiej mieć lepszą grafikę, niż pół na pół, ale w tym przypadku jak autor chce to styknie mu 970, a po premierze pascala sobie kupi np 1080, bo podejrzewam, że 1070 będzie lepsza niż tutejsza 980ti  w nowych grach.

Jak na razie nie ma mowy o żadnej konkretnej premierze żadnego Pascala a Ty już o 1070 mówisz? Takie coś może i za rok wyjść. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym wybrał 970tke wraz z fajnym monitorkiem 144hz.

 

A możesz jeszcze wytłumaczyć po co wywalać kasę na taki monitor, skoro ta karta nie osiągnie nawet połowy jego możliwości?

 

Jak już brać taki monitor to trzeba też mieć odpowiedni sprzęt, który wykorzysta 100% jego możliwości a nie tylko 50%.

 

To tak samo jakbyś sobie kupił samochód, który ma 300 KM do miasta. Oczywiście lepiej mieć nadmiar mocy, ale taki samochód odpowiednio więcej kosztuje, więcej pali a i tak nie wykorzystasz nawet 50% jego mocy, więc po co przepłacać?

 

Zresztą odbiegasz od tematu, auto się pyta czy lepiej do FHD brać 970 czy 980 Ti i nigdzie napisał, że chodzi o 144 Hz, więc najpierw niech autor odpisze o co mu konkretnie chodzi HIPER ULTRA MAX detale 144 fps czy 50-60 fps wystarczy, nawet nie wiemy jaki ma monitor i nigdzie nie napisał, że ma zamiar kupić inny.

Link to post
Share on other sites

 

To tak samo jakbyś sobie kupił samochód, który ma 300 KM do miasta. Oczywiście lepiej mieć nadmiar mocy, ale taki samochód odpowiednio więcej kosztuje, więcej pali a i tak nie wykorzystasz nawet 50% jego mocy, więc po co przepłacać?

 

Ty chyba sobie jaja robisz? Już powiedziałem kiedyś że tutaj powinny bany lecieć za takie bzdury... nie mogą moderatorzy czegoś z tym zrobić? 

 

Zresztą odbiegasz od tematu

Od niczego nie odbiegam, kilka postów wcześniej odniosłem się do niego w 100%, wystarczy czytać ze zrozumieniem ;)

Link to post
Share on other sites

Nie dyskutuję z tobą, nie ma sensu. Widzę, że lubisz się kłócić i ZAWSZE masz rację a inni piszą bzdury.

Miałeś kiedyś w łapach ten sprzęt o którym mówisz? Nie. Więc kłócić się nie mamy o co ;)

Owszem, lubię się kłócić jak druga osoba nie wie o czym piszę. Ale nie bierz tego do siebie bo nie o to tutaj chodzi.

Zapamiętaj sobie że tak, ma się racje zawsze skoro pisze się o tym, co się posiada. Oczywiście jeśli nie jest się debilem.

 

 

Panowie, spokojnie. Wątek śledzę, jestem na bieżąco.

Myślę, że lepiej kupić 970 + nowy monitor.

Tylko pytanie - jaki kupić monitor, najlepiej 24' 1080p. do 1200zł.

Z monitorami jest tak, że nie ma idealnego. Najlepiej uzbrój się w cierpliwość, bo możliwe będą wymiany na inne.

Jak kupisz monitorek ale jednak coś Ci nie będzie pasować, to oddasz (masz na to 14 dni) i wybierzesz inny model.

Zabieg warty trochę zachodu bo monitor to zakup na lata.

 

Co powiesz na BenQ XL2411Z? Ludziska sobie chwalą. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...