Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Serio nie ma też kawy w sklepiku :o Przecież to była podstawa kulturalnego śniadania w liceum... Dziwią się, że nikt nie kupuje owoców w szkole... Chyba każda normalna rodzina zaopatruje się w owoce na własną rękę i kupuje gatunki, które lubi jeść, więc po co kupować jedno jabłko w sklepiku szkolnym, które można wziąć z domu, na dodatek jedno jabłko w sklepiku kosztuje tyle co kilogram w sklepie.

To prawo jest chore samo w sobie i nie ma szans powstrzymać dzieci/młodzieży, a nawet dorosłych jak się okazuje, od kupowania i jedzenia "niezdrowych" rzeczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W szkole do której chodziłem jakieś 1,5 roku temu nie było sklepiku. Był bar wielkości średniego McDonalda w którym można było kupić prócz bardzo dobrych bułek(różne gatunki bułek do wyboru, szkodliwa i zła salami, warzywa, sosy kanapkowe-od wyboru do koloru) frytki, coś w stylu McChickena, tyle że w podłużnej bułce, szejki, kakao i inne napoje typu herbata, kawa i wiele wiele innych przeróżnych "złych" posiłków.

W szkole do której chodzę aktualnie sytuacja wygląda identycznie, z tym że nie ma baru a na przerwach na boisko podjeżdża bus z piekarni z przysmakami na słodko jak i na słono. 

W tym momencie leci mi już 3 rok w Niemczech i jakoś nie widzę żeby z powodu takich bufetów w szkołach zauważalna część uczniów wyglądała jak małe Jabby. 

 

BTW. Przyznam, że parę dni temu jak czytałem wiadomości z rana(jeden z moich codziennych rytuałów-najpierw Polskie, potem Niemieckie ^^  ) myślałem, że ktoś sobie robi konkretne jaja.  :D

Edytowane przez CyborgDE
Link to post
Share on other sites

No i jak tu teraz napisać o otyłych ludziach, żeby się nie obrazili...może tak - dorosłych mam gdzieś, ale widząc ich spasione dzieciaki, które w wieku 10 lat mają już powyginane nogi w kolanach od dźwigania nadmiaru tłuszczu i wciągające w sporych ilościach chipsy, draże lub inne "pyszności", siedząc lub leżąc na świetlicy szkolnej i grając na komórce, tak przychodzi mi na myśl wypłacenie ich rodzicom porządnej lepy w celach edukacyjnych.

Czym skorupka za młodu..., no czym, genami?

 

gó**o prawda.

 

 

Ja i moi przyjaciele doskonale wiemy, że zrzucenie nadwagi wymaga ogromnych wyrzeczeń i wysiłku fizycznego, a po jej zrzuceniu i tak pozostaje walka z przyzwyczajeniami i pokusami, które sprzyjają do jej bardzo szybkiego powrotu.

Sam mam jeszcze trochę kilogramów do zrzucenia i ciężko to idzie. 

Z doświadczenia wiem, że tam, gdzie spędzam większość czasu (praca, praca i dom), nie ma słodyczy i innych "pyszności", a jak ich nie ma, to pokusy również.

 

Jeżeli rodzice nie są świadomi lub mają gdzieś nadwagę swoich dzieci, to zniknięcie ze szkół kiepskiego żarcia może nie jest aż takim złym pomysłem, od czegoś trzeba zacząć.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

SKEEPER, ale trzeba się zastanowić jaką część dziennego posiłku dziecko kupuje w szkolnych sklepikach, o ile w ogóle tam coś kupuje. Niestety, ale bardzo niewielką.

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale nie chodzi o to, żeby nagle nafaszerować dzieci jabłkami i marchewką, ale o to, żeby nie było śmieciowego żarcia, nieważne jakiego i w jakich ilościach.

Nie chodzi też o zakazanie jedzenia niezdrowej żywności, wolny wybór wciąż pozostaje. Moje dzieci są szczupłe, z nadwagą problemów nie mają, ale i tak ja, jako rodzic cieszę się, że ze szkół zniknie syf.

Poza nauką podstawowych przedmiotów, szkoły powinny edukować też w kwestiach żywieniowych, nakierowywać, minimalizując przy tym hipokryzję i pomagając w ten sposób rodzicom oraz samym dzieciom, póki nie jest za późno. 

 

Szkoła szkołą, ale w pierwszej linii wychowania są rodzice i to oni mają największy wpływ na swoje dzieci, oni mają zadbać o to, żeby dziecko poznało smaki, żeby dziecko jadło urozmaicone posiłki, bogate we wszystko, co najlepsze dla organizmu.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...