Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Czyli wierzysz w biblię, ale nie jej treść? 

Napisałeś, że "wiara w biblię jest dla Ciebie niezrozumiała", czyli przyjąłeś że w nią wierzę, na co odpowiedziałem że nie wierzę w jej treść. Na logikę: jak można wierzyć w biblię, ale nie w jej treść? W okładkę? Daruj sobie takie posty, dobrze wiesz o co mi chodziło.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Biblia to interesujące dzieło literackie, niezależnie od tego z jakimi poglądami się utożsamiamy. Z przykrością muszę stwierdzić, że do świadomości społecznej trafiły niestety fragmenty, które nie są na pewno tak interesujące, jak te, które możemy znaleźc w tej księdze. 

 

Odpowiedzialna za to jest niechybnie instytucja kościelna, która na przestrzeni wieków skrupulatnie modyfikowała treść swojego najważniejszego woluminu - oczywiście zatracając przy tym zarówno sens jak i estetykę, a to wszystko sprawiło, że to dzieło stało się jeszcze bardziej absurdalne. 

Poza tym można znaleźć tam niezwykle ciekawe fragmenty, takie jak ten - wrażliwi nie czytają :) 

 

 

 

Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich.

Mieczem zabili również Balaama, syna Beora. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.

 

 

 

 

Bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że niektóre fragmenty są warte przeczytania (a jest ich całkiem sporo) to naprawdę porcja całkiem ciekawej literatury kryminalno-sensacyjnej. Hah i są nawet smoki, można się pośmiać. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nawet w Star Gate zrobili coś na podobieństwo chrześcijaństwa :P Była rasa Ori którzy mieli swoją książkę itd. odpowiedni biblii, Księga Pochodzenia, A ich "nadprzyrodzoną moc" czerpali z wyznawców :P jakby tak troszkę pomyśleć to katole jak w mordę strzelił :P 

Link to post
Share on other sites

[cytuj]

Bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że niektóre fragmenty są warte przeczytania (a jest ich całkiem sporo) to naprawdę porcja całkiem ciekawej literatury kryminalno-sensacyjnej. Hah i są nawet smoki, można się pośmiać. 

 

[/cytuj]

 

 

 

Unexpected twist: Biblia to najczęściej sprzedawana książka na Świecie. W dodatku nazywana jest bestsellerem wszechczasów, bo zawiera w sobie wszystkie rodzaje literackie (nie ma innej takiej książki).

 

Czy ktoś wierzy w Boga, czy w Repitilian - nieważne. Ja tylko mówię jak jest  8-)

 

http://img.youtube.com/vi/fDO_-96B3bE/hqdefault.jpg

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

 

 

Daruj sobie takie posty, dobrze wiesz o co mi chodziło.

Pewnie, że wiem, droczyłem się.  ;)

Religia, to trudny temat. Trudny pod względem porozumienia i zaakceptowania poglądów innych, a różnica zdań niemal zawsze prowadzi do podniesionych głosów, krzywych spojrzeń a czasami wręcz do pogardy, zresztą z niektórych wypowiedzi tutaj napisanych można było to wywnioskować. Znacznie łatwiej i bez emocji można przyjąć do wiadomości to, że ktoś kupił czerwone, a nie niebieskie firanki, niż rozmowa o tym, kto wierzy lub nie, o religii i to jeszcze tutaj na forum, znając mniej więcej średnią wieku.

Będąc ze znajomymi, to raczej nie gadamy o tym, że mamy większy niż w Rio pomnik Chrystusa.....w ogóle kto gada o religii wśród znajomych?

Afiszowanie się wiarą lub jej brakiem dla mnie jest czasami wręcz komiczne, chociaż większą hipokryzję dostrzegam w tych drugich, niejednokrotnie oglądając zdjęcia ze ślubu kościelnego albo widząc, jak posyłają swoje dzieci do komunii.

W OT zaprzestano pisania o polityce, założono w tym celu nowy temat, a czy jest koś tutaj, kto założy temat dotyczący religii i będzie mógł biegle się w nim wypowiadać...?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Trudny pod względem porozumienia i zaakceptowania poglądów innych, a różnica zdań niemal zawsze prowadzi do podniesionych głosów,

 

 

Jeszcze nigdy na nikogo głosu nie podniosłem gdy rozmawiałem na ten temat, głównie to inni zaczęli krzyczeć na mnie :P

Znam pewną babkę do której nawet nowaj nie byłby wstanie dotrzeć :P ignoruje wszystko co mówi źle o jej religii

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Afiszowanie się wiarą lub jej brakiem dla mnie jest czasami wręcz komiczne, chociaż większą hipokryzję dostrzegam w tych drugich, niejednokrotnie oglądając zdjęcia ze ślubu kościelnego albo widząc, jak posyłają swoje dzieci do komunii.

Moze im sie ceremonia podoba? Ja jako niewierzacy moglbym spokojnie wziac slub koscielny, przysiegac przed bogiem w ktorego nie wierze. Zupelnie mi to nie przeszkadza. Moge przysiegac przed dowolnymi bogami bo oni dla mnie nie istnieja. Pelna tolerancja :D

A apropo religii to to jest ciekawe :D

 

W Czechach żyje więcej wyznawców "religii" Jedi niż Romów - wskazują wstępne wyniki spisu powszechnego, ogłoszone przez Czeski Urząd Statystyczny (CzSU). Spadła liczba Polaków żyjących na terenie Czech.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,W-Czechach-jest-wiecej-wyznawcow-Jedi-niz-Romow,wid,14086659,wiadomosc.html?ticaid=1141e4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...