Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Biadolić o polityce sobie możecie, nawet broniłem wam tego miejsca i tej dyskusji, ale jak któryś będzie wyciągać teksty w stylu "rusek to wróg i trzeba do niego strzelać" bez kontekstu, tła czy odniesienia do czegoś mądrego/sensownego, tylko po to żeby zabłysnąć to wyleci stąd szybciej niż zdąży powiedzieć Karol Marks.

Link to post
Share on other sites

No to załóż major - nie ma problemu.

Ja tylko zostawię notkę, że mimo wszystko mają być tam granice dobrego smaku i poprawności politycznej, żeby nie zlatywali się tam wybitni politolodzy od "za wszystkim stoją żydzi... bo są żydami" albo "do ruskich trzeba strzelać" - bo każdy z IQ powyżej 80 zrozumie wagę takich słów, a Ci co nie rozumieją nie powinni się wypowiadać.

Link to post
Share on other sites

Podejście dziwne i zupełnie nie pasujące do naszych czasów. Jako, że teraz przemysł rodzimy i zagraniczny przenikają się - polskie firmy produkują za granicą, zagraniczne produkują w Polsce - trudno określić, do kogo idą właściwe pieniądze. A wspieranie rodzimych firm, mimo że mają słabe produkty to tylko przesuwanie terminu apokalipsy - jak coś jest słabe to musi się doskonalić albo zniknąć. I tyle. Ja kupuję to, co jest najlepsze za daną cenę, nie ważne skąd.

Link to post
Share on other sites

 

 

polskie firmy produkują za granicą, zagraniczne produkują w Polsce - trudno określić, do kogo idą właściwe pieniądze

 

Czy ja wiem, czy tak znowu trudno ? Dane na temat miejsca produkcji są powszechnie dostępne.

 

Nie jestem zwolennikiem wspierania rodzimych produktów za wszelką cenę, bo to według mnie skrajna głupota. Jeśli mam do wyboru dwa produkty o podobnej jakości i w zbliżonej cenie to przeważnie wybiorę polski, ale nie jest to u mnie jakaś reguła. 

 

Sam fakt, że jakaś firma ma siedzibę w naszym kraju i kierują nią Polacy nie jest tu specjalnie istotny. Liczy się to, kto dzięki tej firmie ma pracę i gdzie płaci ona podatki. Zagraniczne koncerny samochodowe i elektroniczne, które produkują w naszym kraju nie tylko dają Polakom zatrudnienie, ale również zasilają budżet państwa (w przeciwieństwie do hipermarketów, które dość często księgują straty). Mimo, że nie są to polskie firmy, to dla naszej gospodarki robią więcej niż pewna firma z branży komputerowej, która kreuje się na polską, mimo faktu, że wszystkie "jej" produkty to rebrandowane wytwory chińskiej myśli technologicznej. 


1235167_560111940708711_183166417_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Nowaj, jakiś czas temu mówiłeś, że odkąd możesz, zawsze jesteś na bieżąco z polityką i chodzisz na wybory, a ludzi za JKMem uważasz w większości za niepełnoletnich gówniarzy, którzy o niczym nie wiedzą.

 

 

 

 

Teraz to daję, bo do Rybińśkiego doszedł Kamil Cebulski.

 

A co do debaty Korwin i Ikonowicz to tylko taki komentarz:

Ikonowicz, zamknij mordę i przestań się drzeć.

 

Z wczoraj, Ikonowicz vs Jakub Kulesza - Prezez KoLibrów (mówi to samo, co JKM):

 

 

 

 

I JKM, który po tym spotkaniu z Ikonowiczem zaczął debatować z ludźmi, którzy chyba na koniec zaczęli coś łapać, bo się łaskawie przymknęli i zaczęli słuchać:

 

 

 

 

@edit

I ogarnijcie. Bardzo fajnie się gra.

 

http://www.gram.pl/news/2013/09/14/superhot-najlepsza-najbardziej-pomyslowa-gra-w-jaka-dzis-i-nie-tylko-zagracie-prosto-z-polski.shtml

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Drogie dziecko, wspominałem już kilka razy, że obserwuję tego pana dłużej, niż ty żyjesz na świecie, a braki w edukacji jakie wielokrotnie prezentowałeś pozwalają wysnuć przypuszczenie, że historię wypowiedzi swojego pupila znasz raczej dość wybiórczo.

 

http://mojsiewicz.salon24.pl/324750,korwin-mikke-nowa-prawica-chca-odebrac-kobietom-prawo-glosu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...