Skocz do zawartości

Karta Graficzna Wiedzmin 3 Ultra (Without Nvidia Hair) Full Hd + 4k


Recommended Posts

Mogę potwierdzić jedynie gtx980ti to optymalna karta by grać w W3 na ultra z wszystkim on ze stałym 60fps lub więcej. Spadki są marginalne i nie mają wpływu na grywalność.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

W nst tygodniu zrobię to ze znajomym,

Pominę szczegóły :o

 

Miasta typu Novigrad czy Oxenfurt nie są zbyt wymagające dla karty graficznej - w miastach dość mocno procesor obniża wydajność a Ty masz bardzo mocnego cepa. Nowe stery dość mocno zmniejszyły narzut sterownika i od tej strony jest znaczna poprawa co widać w Novigradzie szczególnie w okolicach rynku ;)

 

Jak chcesz tak bardzo nagrać fragment rozgrywki to nagraj bagna (sierociniec na bagnach) albo miejsce (nie pamiętam nazwy) w które się przenosimy po wybraniu Króla - jakaś skarpa w lesie. Po pracy sprawdzę nazwy lokacji bo nie pamiętam.

 

Generalnie wydajność R9 390 tak jak napisałem poprzednio oscyluje w przedziale 40-50kl/s. Są lokacje gdzie wydajność jest większa (miasta, Novigrad, Oxenfurt) i są lokacje gdzie wydajność jest również mniejsza i potrafi spaść do 30kl/s  i poniżej!

Na szybko sprawdziłem, nie wiem dokładnie w którym miejscu chciałeś, ale teleportnąłem się do Białego sadu, do tego najgęstszego lasu (mniej więcej prawy dolny róg mapy), wszedłem troszkę głębiej by jak najbarziej obciążyć gpu, ciągle patrząc na fpsy. Z konsoli ustawiłem punkt 21 a potem changeweather(WT_Rain_Storm). Przy ww ustawieniach, czyli 1440p, hbao+, uber bez hw, najniższy zanotowany fps to 31 (r9-290 1150/1500, ccc15.7.1, windows 7, patch 1.07).

Ja mam takie miejsce gdzie na 980 wydajność spada do 32kl/s a 390 łapie poniżej 30kl/s. Dodam, że karty porównałem na domyślnych taktowaniach w 1080p Uber HW Off :->

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć Przemo,

 

Chciałem tylko potwierdzić, to co pisali przedmówcy. Z moich doświadczeń z NVIDIA i Wiedźmin 3 na i7 4790k bez OC, rozdzielczości 1920x1080 / 1920x1200, wszystko na ULTRA, włączone Hair Works, HBAO+:

 

- GTX 970 - będziesz miał 30-40 klatek zależnie od sceny, największe spadki w lesie podczas burzy i jak jeszcze się napatoczy sfora wilków. Jak bardzo podkręciłem kartę i procka udawało mi się czasami dobić do 50 fps, ale w lokacjach, gdzie się za wiele nie działo i tylko na chwilę. W 1920x1080 p da się na 970 GXT uzyskać płynne 60 fps, ale trzeba troszkę zredukować detale. 

 

- GTX 970 SLI - oprócz jednej czy dwóch lokacji (jeszcze na starym patchu 1.04 o ile dobrze pamiętam) wszędzie 60 fps (włączony v-sync i limit klatek, mam monitor 60 Hz), najmniej spadło mi do 55 (gęsty las, atakowała mnie sfora wilków). Maksymalnie (na polach przed Novigradem / Oxenfurtem) miałem jakieś 126 fps na tym setupie (wyłączony v-sync i limit klatek). 

 

- GTX 980 TI (w tym wypadku MSI) - pełne 60 fps przez 95% gry (ultra, hbao+, hairworks). Czasami spada do około 45-50, w scenach tak jak powyżej. Tu CPU mam puszczonego na 4,6k. Sprawdziłem właśnie na 1440p bez futra i 4k (w DSR). W 1440 p jest 60 fps, ale czasami spada do 50-parę (las). W 4K w lesie było jakieś 27 (las), natomiast już w Oxenfurcie około 40, więc pewnie na synchronizacji do 30 fps dało by się grać. Pytanie, czy DSR obniża wydajność i czy na natywnym monitorze 4K nie było by parę FPSów więcej. 

 

Natomiast w patchu 1.08 coś konkretnie poprawili, bo gra chodzi zdecydowanie lepiej od wczoraj na 980 TI. Mam porównanie, bo grałem rano i w nocy, jak się zaktualizowała. Hair Works rzeczywiście żre fps'y strasznie, ale niektóre stwory (bies, niedźwiedź) bez futra wyglądają łyso :(

 

Do zupełnie płynnej rozgrywki w 4K (ok 60 FPS) powiedział bym, że potrzeba 2x 980 TI, albo 2x Titan-X. 970 w SLI 4K w 60 fps nie uciągnie, choć mogę się mylić bo od czasu, gdy jechałem na takim setupie sporo w wydajności gry poprawili. W 1440p bez hairworks 980 TI bez problemu daje radę (przez DSR).

Edytowane przez ariyapl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hairwork jest zbyteczny w tej grze. Nawet, gdy opcja jest włączona na samym Geraldzie to znacząco obciąża.

Zależnie od tego ile chcesz przeznaczyć to do grania w FullHD bez HW wystarczy GTX980. Już kręcony 970 da radę (GTX980M, który jest minimalnie lepszy od stockowego GTX970 generował mi 50-60 klatek na ultra bez HW. 

Granie w 4K to prawie abstrakcja...

Mało gier jest dobrze zoptymalizowanych. Bardzo dobrze działa BF4, jednak aby uzyskać stałe 60fps potrzeba Titana X, a więc sam sobie odpowiedz, czy chcesz iść w 4K. Najlepiej zrobić teraz Highend na FullHD, a dopiero za 2-3 lata przesiąść się na nowe platformy, ssd i ddr4 będą ulepszone i tańcze chociaż to pierwsze to jużraczej standard u każdego forumowicza. A więc GTX 980, jeżeli nie masz tyle pomyśl o 970 i analogicznie jeżeli jesteś w stanie dopłacić GTX980Ti. Karty posiadają dobrą kulturę pracy, ładnie się kręcą.

Edytowane przez zielone_ciastko
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja mam takie miejsce gdzie na 980 wydajność spada do 32kl/s a 390 łapie poniżej 30kl/s. Dodam, że karty porównałem na domyślnych taktowaniach w 1080p Uber HW Off :->

Zapytam zatem, czyli dokładnie gdzie ? Chcę się przekonać na własne oczy ;)

Link to post
Share on other sites

Zapytam zatem, czyli dokładnie gdzie ? Chcę się przekonać na własne oczy ;)

W wolnej chwili wrzucę nagranie z miejsca testowego.

Obadaj sobie jeszcze sierociniec na bagnach o godz 20-21 i pobaw się trochę znakami (Igni) ;)

EDIT

patch 1.08 mocno podniósł wydajność na moczarach.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

miejsce (nie pamiętam nazwy) w które się przenosimy po wybraniu Króla - jakaś skarpa w lesie. Po pracy sprawdzę nazwy lokacji bo nie pamiętam
Dąb Gedyneith, ten znacznik bardziej na wschód (są dwa). Spadek fps zauważalny w każdych okolicznościach, jednak najbardziej w momencie fabularnym, o którym wspomniałeś - zapewne ze względu na dużą liczbę NPC-ów. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wydajność spada drastycznie.

I o ile podczas questa jest to całkiem zrozumiałe, bo dzieje się tam sporo, tak miejsce samo w sobie na pierwszy rzut oka nie wygląda na jakoś bardzo szczególne. Podejrzewam, że jest tam jakiś obiekt lub kilka podobnych do łba jelenia z karczmy w Vergen w Wiedźminie 2 - cholera wie co (może ten tron?), ale zasoby żre równo.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...