Skocz do zawartości

Karta Graficzna Wiedzmin 3 Ultra (Without Nvidia Hair) Full Hd + 4k


Recommended Posts

Witam 

 

Pytanie Kieruje do tych ktorzy sa w stanie mi pomoc odnosnie kart graficznych.

Skladam Komputer  i pozostaje mi kwestia karty graficznej potrzebuje dwie odpowiedzi.

1)Szukam jednej Karty na Wiedzimina 3 ultra (bez nvidia hair) pod FUll HD  ktora pociagnie mi wieska 30+fps. ( cena +wydajnosc)  

2) i karta badz karty w SLI czy Srossfire   ktora pociagnie w.w Gierke w 4k.  

 

 

Zastanawiam sie wlasnie Full hd a 4k.

 

Prosze o POMOC ci ktorzy juz testowali wieska w tych rozdzielczosciach.

Link to post
Share on other sites

no chyba oczywiste że gtx 980ti, ok 35-40 klatek z HW 

WLasnie z HW nie potrzebuje.   nie chce wydawac tez duzo kasy za 2. Potrzebuje taka konfiguracje  najtanszych kart ale zeby plynnie chodzily   w Full hd   i 4k. .  czyli Prosze o 2 zestawy.    

 

Nie wiem jak myslicie ale np w full hd mysle ze karta np r9  280x  badz gtx 960  powinna dac rade ???

a 4k    croffire r9 290 ?  badz gtx sli 970?  

Nie wiem jak wy mysliscie dlatego wole wiedziec wasza opinie

Link to post
Share on other sites

Gtx980ti do Wiedźmina z wszystkim na ultra to idealna karta trzyma stałe 60fps praktycznie cały czas, spadnie czasem do 40-45. Jeśli bez hairworks to gtx970 styknie, ale będą czasem spadki fps. Gram w domu zarówno na gtx980ti jak i 970 to mam porównanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 390 w FHD da sobie radę w 60fpsach bez Hairworks. 

R9 390 w 1080p Uber bez HW przez większość czasu ma 40-50kl/s! O stałych 60kl/s w tych ustawieniach na 390 nie ma co marzyć!

Nawet GTX980 nie jest w stanie utrzymać 60kl/s a w Wiedźminie 3 wypada zdecydowanie lepiej od 390.

 

Są lokacje w grze gdzie wydajność na 980 potrafi spaść do 32kl/s a na R9 390 grubo poniżej 30kl/s  np:  Biały Sad, Droga po między lasem o godzinie 21.00 w deszcz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Są lokacje w grze gdzie wydajność na 980 potrafi spaść do 32kl/s a na R9 390 grubo poniżej 30kl/s np: Biały Sad, Droga po między lasem o godzinie 21.00 w deszcz

Może i przed patchami oraz na starych sterownikach tak było, teraz na pewno nie ma tak źle. Ja przy podkręconym r9-290 na sterach 15.7.1 gram w rozdzielczości 2560x1440, hbao+, uber bez HW i jest cały czas bardzo przyjemnie. Z miłą chęcią przeprowadziłbym jakiś test, tylko podajcie dokładną lokację i opiszcie jak ją przejść ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

natomiast 4k to trzeba SLi gtx970

 

Wiedźmin 3 od łątki 1.06 działa w 4k na jednej 980 w przedziale od około 27 do prawie 50 fps/s (ultra, bez HW). Jeśli jeszcze poddasz 980 OC, to wyniki zrobią się średnio o 5-10 fps lepsze. Zatem w zupełności wystarczy do przejścia gry przy zachowaniu płynności.

Link to post
Share on other sites

@Up

Jasne 8-)

Jakieś 20kl/s mniej w dodatku bez HW

http://i57.tinypic.com/xcvtpv.jpg

Wybacz przyjacielu, że podważę ten benchmark. R9 390 spokojnie łyka Wiedzmina 3 w 40-50fps, z czego średnia to 45. Są lokalizacje gdzie spada do tych 35, ale rzadko to się zdarza. To samo 780 - no paranoja, 40 klatek trzyma minimum.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na szybko sprawdziłem, nie wiem dokładnie w którym miejscu chciałeś, ale teleportnąłem się do Białego sadu, do tego najgęstszego lasu (mniej więcej prawy dolny róg mapy), wszedłem troszkę głębiej by jak najbarziej obciążyć gpu, ciągle patrząc na fpsy. Z konsoli ustawiłem punkt 21 a potem changeweather(WT_Rain_Storm). Przy ww ustawieniach, czyli 1440p, hbao+, uber bez hw, najniższy zanotowany fps to 31 (r9-290 1150/1500, ccc15.7.1, windows 7, patch 1.07).

Link to post
Share on other sites

Wybacz przyjacielu, że podważę ten benchmark. R9 390 spokojnie łyka Wiedzmina 3 w 40-50fps, z czego średnia to 45. Są lokalizacje gdzie spada do tych 35, ale rzadko to się zdarza. To samo 780 - no paranoja, 40 klatek trzyma minimum.

Przeczytaj najpierw moją wcześniejszą wypowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

W nst tygodniu zrobię to ze znajomym, tak z rąsi tylko poglądowo jak to działa na ultra + HW dodam do testu te lokacje jak biały sad itd. 

ale wątpię by spadło poniżej 40FPS


Dodaję że to tylko minuta i przebieg, w jednej ręce telefon a drugą ciskałem klawisze.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...