Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

@up

 

Ikonka dotyczy UAC. Polecam przeczytać odpowiedź p. Marcina Mokijewskiego w tej materii: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_vista-security/wci%C4%85%C5%BC-wy%C5%9Bwietlane-jest-pytanie-o/ab2f543c-7546-4c1e-b7b4-d8f8cdb683a2?auth=1

 

Można to wyłączyć ale ja, jako użytkownik Win10 - nie polecam - decyzja należy do ciebie.

http://www.mamkomputer.info/wylaczenie-kontroli-konta-uzytkownika-uac-w-windows-10/

Link to post
Share on other sites

Prawoklik na folder Puplit ->Właściwości->Lokalizacja->Przenieś-> i pojawi się okno gdzie najpierw należy utworzyć folder Pulpit (lub Desktop) i zapisać nową lokalizację. Pojawi się też pytanie czy przenieść folder do innej lokalizacji.Potem wystarczy utworzyć skrót i przenieść na pasek szybkiego dostępu.

Powinni pomóc o ile dobrze zrozumiałem problem:)

Link to post
Share on other sites

@up

 

Ikonka dotyczy UAC. Polecam przeczytać odpowiedź p. Marcina Mokijewskiego w tej materii: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_vista-security/wci%C4%85%C5%BC-wy%C5%9Bwietlane-jest-pytanie-o/ab2f543c-7546-4c1e-b7b4-d8f8cdb683a2?auth=1

 

Można to wyłączyć ale ja, jako użytkownik Win10 - nie polecam - decyzja należy do ciebie.

http://www.mamkomputer.info/wylaczenie-kontroli-konta-uzytkownika-uac-w-windows-10/

No ok. Przeczytałem.

Ale jeszcze jedna kwestia.... CZy u Was też się tak dzieje że ta ikonka pojawia się , pulsuje i nie możecie używać niczego na pasku zadań na dole monitora (pulpitu)?  Nie mogę nic uruchomić . Nic. Nawet głośności zmienić czy kalendarza otworzyć.

CZy to jest normalne działanie tego systemu i tego uaktualnienie (konserwacji)?

Link to post
Share on other sites

@Fraor  -Miałem to samo i nie wiem jak ale samo znikło. Uprzednio na swoim koncie nadałem sobie pełne prawa administratora. Troche o tym problemie na stronie Microsoftu, może coś pomoże: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-start/nie-mo%C5%BCna-otworzy%C4%87-aplikacji-za/44772f96-b66c-4b5b-9065-821f75e208dc?auth=1

Niestety u mnie nie zniknęło i nawet nic nie pomaga. Wyskoczyła jakaś aktualizacja, którą przeprowadziłem i też nic.

Link to post
Share on other sites

@Bazylkiewicz Kiedy pojawia się ta ikona razem z nią okienko w którym decydujesz, czy uruchomić dany program lub zatwierdzić czynność. Używasz normalnej wersji systemu, czy testowej(insajders)? Restartowałeś system?

 

@up na nowym koncie użytkownika jest ok?

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

@Bazylkiewicz Kiedy pojawia się ta ikona razem z nią okienko w którym decydujesz, czy uruchomić dany program lub zatwierdzić czynność. Używasz normalnej wersji systemu, czy testowej(insajders)? Restartowałeś system?

 

@Bazylkiewicz Kiedy pojawia się ta ikona razem z nią okienko w którym decydujesz, czy uruchomić dany program lub zatwierdzić czynność. Używasz normalnej wersji systemu, czy testowej(insajders)? Restartowałeś system?

 

Ikonka pojawia się po prostu nagle. Nie ma żądnej informacji w postaci okienka które informowało by mnie o uruchomieniu czegoś czy prosiło o zgodę. Po prostu pojawia sie ikonka tarczy na pasku zadań. I ona sobie pulsuje. Najechanie na dole kursorem na cokolwiek pokazuje wtedy kółko kręcące się . Czyli jak by to że jakaś aplikacja pracuje i jest zajęta teraz. Internet mogę uruchomić tylko z pulpitu. I jak np. okienko przeglądarki zminimalizuję to już nie otworzę jego z powrotem póki ta ikonka tam pracuje. Muszę od nowa otwierać z pulpitu.

Kupiłem laptopa z systemem 8,1. Zrobiłem upgrade do 10.  CZyli pełnowartościowa wersja systemu

Restartowałem system. Muszę oczywiście przyciskiem klawiatury uruchomić zamykanie systemu bo za pomocą kursora tego nie zrobię. Po restarcie wszystko jest ok. I np. jutro znowu się uruchomi. Przestawiałem np. godzinę uruchomienia się konserwacji (myślałem że to to) ale na nic.

To jest prawdopodobnie konserwacja która uruchamia się (jaki gdzieś tam wyczytałem) jak komputer nie jest używany a jest włączony. Ale dlaczego blokuje mi robienie pewnych rzeczy?

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzcie błędy w podgladzie zdarzeń. Tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/184626-windows-10-temat-zbiorczy-wrażenia-wątpliwości-porady/?p=2084955kolega podaje link gdzie są podane komendy do uruchomienia narzędzi do naprawy systemu warto spróbować.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

win 10 - ale zastosowalem ten wpis 2 dni temu i poki co nie bylo zwisu :) , w 7 nigdy mi sie to nie trafilo. 

 

jeszcze mam inny problem, zainstalowalem ACDSee - wybralem domyslne kojarzenie pikow graficznych z acdsee i czesto wywalami w bocznym pasku powiadomien windowsa komunikat " zresetowano domysle ustawienia dla plikow z powodu wystapienia problemu ..i tu rozne pliki graficzne podaje w osobnym komunikacie"

Edytowane przez nitomen
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam transformera i mam problem z klawiaturą. Gdy przykładowo najeżdżam na wyszukiwarkę i dotykam, klawiatura mi się nie pojawia. Dopiero muszę ją włączać w prawym dolnym rogu. Jak to zmienić? Wcześniej w lenovo miix 300 wyskakiwała automatycznie.

Link to post
Share on other sites

Witam

Jak w win 10 przy klawiaturze dotykowej uruchamianej z paska wyłączyć podpowiadanie i sugestie

Jesli chodzi o uruchamianą klawiature z ułatwień dostępu tam jest w opcjach wyłaczenia a w tej powyżej nie ma albo jest to ukryte

proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Witam.

Obecnie ma Windows 7 Home Premium 32-bit.

Po aktualizacji do Windows 10 będzie to również wersja 32-bit.

Czy po aktualizacji mogę przejść na wersję 64-bit.

Wyczytałem, że po aktualizacji mogę pobrać na nośnik "czystego" Windowsa 10 w wersji 64-bit i zainstalować od nowa.

Czy to prawda i czy jest to legalne? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...