Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Dlaczego w Win10 pod ikonką "Bezpieczne usuwanie sprzętu" pojawiły się dyski twarde?

http://i63.tinypic.com/2cfqt1w.png

Czy można to jakoś wyłączyć? Oba dyski to dyski wewnętrzne, podłączone przez Serial ATA trybem AHCI. 3, stary dysk, podłączony przez IDE nie jest tutaj widziany. Chcę się zabezpieczyć przed przypadkowym usunięciem tych dysków w trakcie pracy, tym bardziej, że jeden z nich to SSD z systemem  :/

Link to post
Share on other sites

Nie, w biosie nic nie ma. Wiem czym jest to spowodowane oraz że nie jest to błąd, ale nie chciałbym, aby dziewczyna przypadkiem usunęła sobie dysk bo pomyli go z pendrive'm :(. Dodam, że w Win 8.1 nie miałem czegoś takiego

Edytowane przez Yaggar
Link to post
Share on other sites

Dlaczego w Win10 pod ikonką "Bezpieczne usuwanie sprzętu" pojawiły się dyski twarde?

 

Czy można to jakoś wyłączyć? Oba dyski to dyski wewnętrzne, podłączone przez Serial ATA trybem AHCI. 3, stary dysk, podłączony przez IDE nie jest tutaj widziany. Chcę się zabezpieczyć przed przypadkowym usunięciem tych dysków w trakcie pracy, tym bardziej, że jeden z nich to SSD z systemem  :/

coś masz popinkolone, bo u mnie widnieją tylko dyski podpięte poprzez USB

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Od paru dni mam hp 250.Gdy pojawiła się ikona z informacją, że mogę aktualizować zatwierdziłem i przez 9 godzin(łącze tylko 1Mb)  ściągneło 100%. Potem dwie godziny próbowało się zainstalować pliki instalacyjne.Była 3 w nocy zdecydowałem przerwać.Nawaliło do katalogu Windows 21 GB.Przez kolejne 3 dni do dzisiaj nic się nie dzieje.Ikonka na pasku zadań , z informacją o gotowości do aktualizacji stale jest.Nie wiem co robić. Obawiam się, że ponownie od początku zacznie się instalacja ze skutkiem takim samym tzn,zapchany dysk i brak nowego systemu. Proszę o radę.Komputer poza tym funkcjonuje normalnie...niekończące się aktualizacje Windows 8.1, reszta ok.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego w Win10 pod ikonką "Bezpieczne usuwanie sprzętu" pojawiły się dyski twarde?

http://i63.tinypic.com/2cfqt1w.png

Czy można to jakoś wyłączyć? Oba dyski to dyski wewnętrzne, podłączone przez Serial ATA trybem AHCI. 3, stary dysk, podłączony przez IDE nie jest tutaj widziany. Chcę się zabezpieczyć przed przypadkowym usunięciem tych dysków w trakcie pracy, tym bardziej, że jeden z nich to SSD z systemem  :/

U mnie w komputerze jest np. zewnętrzny kontroler SATA na PCI-E, dyski które mam do niego podłączone z automatu dostają opcję bezpiecznego usuwania sprzętu. Zobacz w BIOS czy dla poszczególnych portów SATA nie masz ustawionej opcji HOT-PLUG itp.

 

Zobacz także w Menadżer Urządzeń systemu po kliknięciu na Właściwości Dysku opcji bezpiecznego usuwania sprzętu, miałem coś takiego w moim Notebooku Toshiba.

 

Zobacz też, czy jak podepniesz się w inne porty na płycie głównej to dalej ta opcja będzie dostępna.

 

Zobacz jeszcze, czy jak odinstalujesz lub wyłączysz Intel Rapid Storage to problem zniknie.

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

Mam wątpliwości czy upgradeowac z 8,1 do 10.

Interfejs 8 doprowadza mnie do szalu ale nie chce mi się bawic z tymi instalacjami, czyszczeniem pozostalosci itd.

Mam laptopa asus r510jx (geforce 950m, i7-4720hq cpu @2,6 GHz, 8gb ram, 1tb).

Glownie bawie się w obrobke wideo, zdjęć i cs go

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem upgrade z windowsa 7 do 10 i muszę powiedzieć że średnio jestem zadowolony.

Jeden największy problem jaki mam to że dość często przy włączaniu komputera windows 10 nie chcę się w ogóle wgrać.(monitor wyświetla obraz płyty głównej,później obraz windowsa 10 i się zawiesza,monitor wyświetla czarny ekran)

Komputer zawsze wyłączany jest normalnie i nie ma problemu.

Restarty komputera nie pomagają bo dalej dzieje się to samo.

Mam płytkę naprawczą,w opcjach zaawansowanych przy wybraniu opcji naprawy windowsa 10 ( nie daje sobie z tym rady,pisze że nie można naprawić systemu).

Jedynym wyjściem jest wtedy wgranie windowsa z obrazu systemu wcześniejszego.

Windows 10 zainstalowałem na czysty dysk(clean install).

Używałem 10 ponad 1,5 miesiąca temu i też miałem takie sytuację.

Trzeba wyłączyć automatyczne aktualizację?Czy może powodują to instalowane programy które nie są kompatybilne z systemem?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj rano gdy wlaczylem laptopa sciagala sie aktualizacja. Gdy laptop sie zresetowal moim oczom okazal sie niebieski ekran i biale paski. System sie resetowal co chwile wiec wybralem opcje "przywrocenie poczatkowe" + by mi zostawil wszystkie stare pliki.. Gdy wszystko sie zrobilo system sie uruchomil no i stracilem 3/4 plikow... Gry programy wszystko na nowo musze instalowac :(

Link to post
Share on other sites

Jakieś dwa tygodnie temu wyszedł system 10 po poprawkach który niestety trzeba zassac od nowa i wgrać od nowa, aktualizacja ze starego nie radzi sobie i jest lipa. Nic nie pomoże oprócz reinstalu.

Czyli trzeba pobrać windows 10 od nowa ze strony microsoftu i zrobić czystą instalację? 

Szczerze mówiąc mam serdecznie dość tego systemu,ciągłe wkładanie płyty i przywracanie obrazu systemu co dwa dni,to jakaś paranoja.Wiedźmin 3 też co chwila się zawiesza.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Wasze niepokoje i frustracje związane z tym nowym systemem,ale zastanawia mnie jedno.Dlaczego jedni mają jakieś kłopoty i problemy ,a inni nie? Ja, poza jednym na początku użytkowania,nie mam z nim żadnych problemów.Ten jeden,który miałem,system naprawił sam....

Link to post
Share on other sites

Czy to pytanie retoryczne???

Przecież tak jest zawsze że jedni mają problemy a inni nie(sterowniki,gry,programy),mnogość systemów i konfiguracji pc jest nieograniczona więc to chyba oczywiste.

Jak nie masz problemów to się z tego ciesz,ale to nie znaczy że kiedyś ich nie będziesz miał,bo ja na Windows 7 miałem ich bardzo mało w przeciwieństwie do 10.

Link to post
Share on other sites

Jakieś dwa tygodnie temu wyszedł system 10 po poprawkach który niestety trzeba zassac od nowa i wgrać od nowa, aktualizacja ze starego nie radzi sobie i jest lipa. Nic nie pomoże oprócz reinstalu.

 

No bez przesady - ja zrobiłem aktualizację i wszystko śmiga bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Wasze niepokoje i frustracje związane z tym nowym systemem,ale zastanawia mnie jedno.Dlaczego jedni mają jakieś kłopoty i problemy ,a inni nie? Ja, poza jednym na początku użytkowania,nie mam z nim żadnych problemów.Ten jeden,który miałem,system naprawił sam....

Szczerze mówiąc też mnie to zastanawia, ale widzę to na swoim przykładzie. Ostatnio aktualizowaliśmy (ze dwa tygodnie temu) dwa laptopy w tym samym czasie. Na jednym wywaliło błąd, przez 15 minut myślał myślał, zresetował się i ustawił pulpit domyślny, taki jak po formatowaniu kompa i dopiero po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło na swoje miejsce. Myślicie że to może wina sprzętu czy po prostu raz na jakiś czas musi tak być bo inaczej windows nie byłby sobą jakby nie wprowadził użytkownika w stan stresu?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem upgrade z windowsa 7 do 10 i muszę powiedzieć że średnio jestem zadowolony.

Jeden największy problem jaki mam to że dość często przy włączaniu komputera windows 10 nie chcę się w ogóle wgrać.(monitor wyświetla obraz płyty głównej,później obraz windowsa 10 i się zawiesza,monitor wyświetla czarny ekran)

Komputer zawsze wyłączany jest normalnie i nie ma problemu.

Restarty komputera nie pomagają bo dalej dzieje się to samo.

Mam płytkę naprawczą,w opcjach zaawansowanych przy wybraniu opcji naprawy windowsa 10 ( nie daje sobie z tym rady,pisze że nie można naprawić systemu).

Jedynym wyjściem jest wtedy wgranie windowsa z obrazu systemu wcześniejszego.

Windows 10 zainstalowałem na czysty dysk(clean install).

Używałem 10 ponad 1,5 miesiąca temu i też miałem takie sytuację.

Trzeba wyłączyć automatyczne aktualizację?Czy może powodują to instalowane programy które nie są kompatybilne z systemem?

Chyba wiem co było tego przyczyną.

Zawsze w wymagających grach robię OC na karcie graficznej używając MSI Afterburner.Gdy wyłączałem komputer i nie zresetowałem zegarów do wartości podstawowych dla karty to ponowne wł. komputera kończyło się czarnym ekranem.

Jak ktoś ma  częste crashe w Wiedźminie 3 to niech sobie wyłączy game overlay.(GOG Galaxy)

Link to post
Share on other sites

Ok. Zależy jaka wersja byla zainstalowana. Ale ci co mają gdzieś tam od września i okolic muszą przeinstalowac.

 

 

Miałem zainstalowaną RTM (10240). Może i by mi się chciało stawiać on nowa, gdyby nie konieczność reinstalacji GTA V, co zajmuje ze 3 godziny chyba...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...