Skocz do zawartości

Komputer włącza i wyłącza się i tak w kółko


Recommended Posts

Witam, dziś złożyłem nowy komputer i gdy go odpaliłem nie wyświetlał nic na monitorze, pochodził 30 sekund i się wyłączył po czym znów włączył i tak w kółko. Nie wiem co może być przyczyną bo wszytko jest dobrze po dopinane, płyta nie wydaje żadnych dźwięków. Wina zasilacza to raczej też nie jest bo to nówka. Pamięci przekładałem i wciąż to samo... Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną? 

Specyfikacja komputera: 

Procesor- Intel Core i5 4690K

Płyta główna- Gigabyte Z87-D3HP

Pamięci RAM- Kingston HyperX Fury 1600MHz CL10

Karta graficzna- Sapphire R9 280X Vapor-X 

Zasilacz- Corsair VS 650

Dysk- (jeszcze nie podpięty) WD Blue 1TB 

Obudowa- Zalman Z3 Plus 

 

Link to post
Share on other sites

Ja miałem dokładnie to samo.Średnio raz na tydzień działy się takie jaja....

Zobacz w dzienniku zdarzeń-pewnie masz błąd kernel 41 .Zmień w windowsie wszystkie opcje zasilania na max (w sensie że nie ma być ekologicznie czy ekonomicznie ale ma hulać na maxa,zero wygaszeń ekranu,uśpień systemu,wygaszenia dysku przy bezczynności itd)-mnie -póki co (odpukać!!!)-pomaga.

Link to post
Share on other sites

Na jednej kostce ramu.

Próbowałem i lipa. 

 

Rozmontowałem komputer i zobaczyłem że brakuje jednego pina (w ogóle go nie ma, a gdy napisałem do wcześniejszego posiadacza płyty napisał że u niego wszystko śmigało bez tego pinu) 

 

Teraz komputer włączam gdy przytrzymam przycisk "power" a wyłączyć go muszę odłączając z sieci bo inaczej się nie da, przycisk jakby nie reagował, w ogóle panel przedni nie działa (ani reset, ani podświetlenie od przycisku power) podłączone jest na pewno dobrze bo robiłem to z instrukcją. Ale komputer chodzi, nie resetuje się 

 

Edit- jeżeli komuś przyda się to w zdiagnozowaniu problemu (co jest dla mnie bardzo ważne) to proszę- 

Edytowane przez xravenx7
Link to post
Share on other sites

Podłączone jest na pewno dobrze bo robiłem to z instrukcją i jest podłączone tak jak wczoraj (a wczoraj wszytko było ok, komputer uruchamiał się za pierwszym razem, reset też bez zarzutu tak samo i podświetlenie na przycisku). No nieźle, a tak twierdził że u niego i7 4790K śmigało, natomiast ile w tym prawdy to nie wiadomo. Napiszę do niego o zwrot pieniędzy lub wysłanie płyty na gwarancję jeżeli się uda. Tylko czy jest pewność że to płyta a nie inna część? 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że tego pina brakuje w sockecie płyty gł. jeżeli tak to wysyłanie na gwarancję nie ma sensu, bo każdy producent uzna brak pina za uszkodzenie mechaniczne, co nie spełnia warunków gwarancji. Zrób zwrot płyty do sprzedającego inie zawracaj sobie gitary, bo na wadliwej płycie uszkodzisz inne podzespoły.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że tego pina brakuje w sockecie płyty gł. jeżeli tak to wysyłanie na gwarancję nie ma sensu, bo każdy producent uzna brak pina za uszkodzenie mechaniczne, co nie spełnia warunków gwarancji. Zrób zwrot płyty do sprzedającego inie zawracaj sobie gitary, bo na wadliwej płycie uszkodzisz inne podzespoły.

Jasne, to w takim razie piszę do niego o zwrot kaski i kupię coś nowego, nieużywanego. Mam tylko nadzieję że to tylko płyta powodowała te błędy i będzie wszytko dobrze 

 

 

Edit- Czy wie ktoś czy jakaś inna część mogła powodować te błędy? Bo jeśli to tylko płyta główna to zakupię nową i będzie po kłopocie tylko czy nie jest to wina jeszcze czegoś?

Edytowane przez xravenx7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...