Skocz do zawartości

Core 2 Quad - tylko który?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 40rozbojnik,

Recommended Posts

Faktycznie, dzięki 8-)

http://i.imgur.com/FzP7rcE.jpg

Włączyłem jakąś grę to mi dobija do 60, ale chyba w normie ogólnie?

Ja miałem ustawiony na 70 C i nic się nie działo, mimo że HW niejednokrotnie pokazywało więcej. To 67 ze strony Intela to już wartość ostateczna czy jak dobije do tych 70 w stresie to nic się nie stanie? Przynajmniej dopóki nie znajdę nic lepszego, jeśli te wiatraczki SilentiumPC po ok. 50 zł by wystarczyły to długo by to nie potrwało. Napięcie zostawić na auto czy po tych modach lepiej ustawić coś na sztywno?

 

 

 

 

 

Obciążyłem go przez godzinę w OCCT, max 70 stopni (na tyle ustawiony warning, ale nic się nie działo), ogólnie kręciły się tempy gdzieś w okolicach 66-69, trochę wiećej niż ich 67, no ale może mu nic nie będzie(?). Arctic Cooling Freezer 7 rev2 da radę zbić w stresie chociaż te 6-7 stopni? Mogę miec prawie nowy za 30 zł+wysłyka a nie chce mi się za bardzo szukać czegoś innego, zresztą chyba nic w tej cenie nie znajdę.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak bez OC, albo OC symboliczne to napięcie może być na auto. W grach czy normalnej pracy temperatury będą dużo niższe niż w testach syntetycznych (OCCT itp.) więc nie ma strachu. Jeśli wyjątkowo tempy przekroczą 67 stopni to oczywiście nic się nie stanie. Na twoim miejscu kupiłbym chłodzenie w stylu SPC Fera 2 - będzie ciszej, chłodniej i powinno starczyc na rozsądne OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, na razie wezmę tego AC za w sumie 4 dychy, bo przydałoby się coś na już jednak, a teraz nic innego nie dam rady raczej, jakbym się zdecydował na OC (nie widzę poradników w necie konkretnie pod ten model, więc średnio z tym może być z kombinowaniem samemu na takim mobo, ale zobaczymy), to opchnę go i rozejrzę się za Ferą,

Ogólnie wygląda na to, że wszystko ok, zbije się trochę tempy, potem może jakieś małe OC by wyszło i procek powinien jeszcze trochę posłużyć, dzięki wszystkim za rady i ślę wirtualne piwo dla ziomeczka @@40rozbojnik za nieocenioną pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

Posiadam płytę Asus P5B i wg wstępnych ustaleń da się na niej zainstalować xeona.

(w tej chwili chodzi tam C2D E6420 @2,67).

 

 

Pytanie brzmi czy kupić tam coś pokroju E5430 2,66GHz, czy raczej L5420 2,5GHz (tu trochę bardziej boję się o kompatybilność).

 

Zastanawiam się też, czy w obu przypadkach można liczyć na delikatne podkręcenie w okolicach 3GHz? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Liczyć na OC można, ale jakiejkolwiek gwarancji nikt na to Ci nie da. Sporo zależy od sztuki procesora, płyty głównej, pamięci i posiadanego chłodzenia. Z tego co widzę z Twoją płytą nie jest źle:
 

- Możliwość ustawienia FSB od 100MHz do 400MHz z krokiem 1MHz
- Możliwość ustawienia częstotliwości pamięci od 400MHz do 1066MHz


Procesor na Twojej płycie może teoretycznie działać na 400MHz * 8 czyli na 3,2 GHz (w przypadku E5430 z mnożnikiem równym 8). Oczywiście po uprzednim ustawieniu timingów pamięci na sztywno i zmianą napięć CPU - bez tego mogą dziać się cuda.

 

Poczytaj ten wątek to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, są tu chyba wszystkie linki, instrukcje itp. jakie można znaleźć w sieci.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...