Skocz do zawartości

Jakie opony i gdzie kupujecie?


Recommended Posts

Aktualnie rozpoczynam drugi sezon z Zeetex HP102+. Kupione w oponeo. Nie powinno się oszczędzać na oponkach ale przekonały mnie pozytywne opinie znajomych i ludu z internetów. Zrobiłem na nich coś koło 10 tyś. km. Jeździłem wcześniej na Dunlopach klasy premium (prawie 400- za szt.) Różnica jest minimalna (głównie głośność) więc po co przepłacać. IMO najlepsze budżetowe gumy z jakimi miałem styk. Planuję zakup czterech na zimę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sklep to oponeo, a jeśli chodzi o markę, to ostatnio zimówki wybrałem Dębicy (Frigo 2), ale wybór marki i klasy opony to już indywidualna sprawa. Nie ma sensu kupować najtańszych, ale jeśli ktoś mało jeździ i nie ma mocnego auta, to kupowanie opon z wyższej półki też mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego te opony. Kiedyś do Omegi kupiłem opony letnie Fuldy (carat coś tam). Moim zdaniem to była tragedia. Były zdecydowanie za miękkie na rozgrzany asfalt w środku lata. Na pewno znajdzie się dziesiątki osób, które pochwalą te opony zastosowane w czymś lżejszym.

 

Ojciec w Focusie teraz ma całosezonowe Dębica Navigator 1. Tylko, że samochód jeździ w klimacie bez zimy za to pada deszcz prawie codziennie. Nie miałem większych zastrzeżeń ale to głównie jazda po mieście i autostradzie zgodnie z przepisami. Opony z tego co pamiętam strasznie tanie.

 

Z zimówek na pewno warte są uwagi wspomniane Frigo. Mi bardzo pasowały gForce BFgoodrich

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Każdy kupuje to co uważa za najlepsze dla siebie :)

 

Ja wkurzyłem się na coroczne dwukrotne zmienianie opon (nie mam 2 kompletów felg) + dodatkowo 2 komplety opon zima/lato i kupiłem Dębica Navigator 2 195/65/15 całoroczne/wielosezonowe, jak kto woli i jestem zadowolony, jeżdżę już 2 lata i praktycznie zero zużycia bieżnika (12tyś km).

 

Nie ważne czy śnieg, deszcz czy sucha nawierzchnia opony dają radę.

 

Cena za szt ok 160zł więc jak będzie trzeba dokupić parę po jakimś czasie to nie skubnie zbytnio po kieszeni. 

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że odpowiednio dobrane ogumienie to lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania. Zyskujesz na tym dodatkowo killka metrów - co w skrajnych sytuacjach robi dużą różnicę. To tak jakbyś chodził w 1 parze butów przez cały rok. Niby się da - ale to niesamowita męczarnia. Najtańsze opony zimowe/letnie są lepsze od wielosezonowych. W tym rozmiarze tzn 195/65/15 na Motointegrator masz Dębica Passio 2 za 155 zł/sztuka. Dostawa za free. Montaż w salonie partnerskim też można zamówić po taniości. Powiem tak, na bezpieczeńswie nie ma co oszczęadzać.

Link to post
Share on other sites

 

 

co wyszło niemieckiemu ADAC

Jak dla mnie wystarczająco sporo wyszło:

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Afera-ADAC-testy-opon-byly-ustawiane,wid,16389449,wiadomosc.html?ticaid=114ba0

 

Najlepiej omijać najtańsze i wybierać coś w środku stawki. Trzeba by tak naprawdę co miesiąc zmieniać na inne i testować samemu.

Oczywiście jest to nierealne, więc kierujemy się takimi czy innymi opiniami, przywiązaniem do marki, czy chociażby pięknie wyglądającym bieżnikiem w kształcie choinki ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Najtańsze opony zimowe/letnie są lepsze od wielosezonowych.
Zapominasz, że czasem wielosezonowe opony są często miękkimi oponami letnimi wytrzymałymi na niskie temperatury.

 

 

 

Motointegrator masz Dębica Passio 2 za 155 zł/sztuka.
Piszesz, że nie ma co oszczędzać, a proponujesz opony dedykowane raczej do pojazdu przeciętnego kowalskiego lub woła roboczego. Co prawda na pewno lepsze od kilku letnich opon nawet z półki premium. Niestety autor najprawdopodobniej nie szuka opon na najbardziej ekonomiczne felgi 15''.

 

 

 

Najlepiej omijać najtańsze i wybierać coś w środku stawki.
Kilka zł drożej za oponę od najtańszych Dębic powinny być rozsądne BF-y. Moim zdaniem warto dopłacić. Dębica ma problem z głośnością opon i przyczepnością na mokrej nawierzchni.
Link to post
Share on other sites

ja kupiłem ostatnio na allegro Dunlop Sport BluResponse 195/65/R15 w cenie 759 zł....ale był na allegro rabat na opony 100 zł za zakup przez aplikacje mobilna i zaplacilem 659 zł :D czyli jakies 165 zł za opone...przesyłka gratis :D

 

oponki swietne, w testach auto swiata wypadly najlepiej :) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Lato na Toyo Proxes T1-R a zima na Toyo Snowprox S953, 195/45/R16. Porządne gumy, jedyny minus jak dla mnie to ścieralność - dwa sezony (+/- 25 tysięcy kilometrów przejechane) i do utylizacji.

 

Kupuję zawsze w oponeo (rabaty).

Link to post
Share on other sites

Lato Hankook Ventus S1 Evo2 225/45R17 94Y

Zima Michelin Alpin 5 195/65R15 91H

 

Często kupowałem w oponeo, ale ostatnio zamawiałem z oponylux z odbiorem osobistym i bez zastrzeżeń. Cenowo dużo lepiej wychodziły niż w oponeo i na całym komplecie zaoszczędziłem 160zł

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W Ibizie miałem Yokohamy s.Drive 195/45 R16, w Carinie tak samo, w Maździe obecnie zimowe Yokohamy w.Drive 185/65 R14 a w V40 jakieś Fuldy.

 

Generalnie jeżeli chodzi o s.Drive to warte są każdych pieniędzy jakie wydałem, jedyna wada, że są głośne ale nadrabiają przyczepnością na suchym i mokrym, ze ścieralnością średnio.

 

Co do zakupów to ostatnimi czasy na http://www.sklepopon.pl

Edytowane przez ArteK86
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...