Skocz do zawartości

970 gtx czy 980 gtx ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dam111111,

Recommended Posts

Yyyyy ponad 20% różnicy w wydajności między kartami to mało :roll: ? To na jaką różnice liczyłeś że 980 od 970 będzie o 90% wydajniejsza %-) %-) :hahaha: ?

Jak dla mnie mało to po pierwsze a po drugie jak już cytujesz moją wypowiedź to wczytaj się komu odpowiadałem i na co.

:>

 

Jakos w testach pomimo ze 980 ma wyzsze zegary nie widac 20% ;)

 

tam wciaz nie ma 20% do tego gtx 980 nie ma zegara 970 a wyzszy

W testach z reguły 980 ma taktowanie w granicach 1270Mhz a 970 ma taktowanie 1329Mhz i przy takich taktowaniach 980 jest wydajniejsza o 15-18%. Ustawiając takie samo taktowanie 980 będzie wydajniejsza o 20-22%. T

Żeby 970 osiągnęła wydajność 980 @ 1278Mhz to musi mieć taktowanie powyżej 1510Mhz. ;)

Testy 980  mam już dawno wykonane ale nie mam czasu przenieść je na wykresy.

Na szybko wrzuciłem wyniki z BF4. Na wykresach karty na stocku i po OC. Testy wykonane na starych sterownikach 344.24 BETA gdyż na takich sterownikach testowałem 970 i 780

http://i62.tinypic.com/2nc2y9y.jpg

 

http://i57.tinypic.com/2vd43mq.jpg

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jestem przed zakupem grafiki i nie ukrywam że wole mieć coś na daną chwile najlepszego... 

Ale parząc obiektywnie na te karty i pomijamy 3,5gb GTX970 i gdyby nie to że mój kumpel twardo mi truje "poczekaj, Radki wyjdą i ceny spadną, bądź twardy na HD 4600 dasz rade :P"  

Zdecydowałbym się na kupno  GTX970 czemu? Bo i tak za 2-3 lata będzie do wymiany, do gry w Full HD 3,5GB - wystarczy.

I najważniejsze.... Na dzień dzisiejszy różnica cen to 1.000zł  a daje nam to około 100zł za 1,1-1,2 FPS 

Link to post
Share on other sites

DjXbeat

 

To po wykresach interes zycia  ;)

 

Do 980 dołożyłem równe 500zł czyli 36% za 20-22% większą wydajność. Tak czy siak to nie jest opłacalne patrząc przez pryzmat cena/wydajność ale ludzie robią przesiadki z 970 na 980 dokładając ponad 65% za te 20% wydajności ;)

Co do wykresów to jutro mam sporo wolnego czasu więc powrzucam wszystkie wyniki.

 

 

 

Trza było czekac na R9 390x .No chyba ze czekasz :D

 

Oczywiście, że czekam.

Jak tylko dostane info to 980 leci na sprzedaż ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Boże co to za dyskusja ? Chcesz mieć najwydajniejszą i bez konkurencyjną karte ? Bierzesz 980 ! A czy się opłaca czy nie to , to jest pojęcie względne i indywidualne w przypadku każdej osoby :) Różnica w wydjności to 20% pomiędzy kartami i 1000 zł różnicy , dla jednych 1000 to dużo i wielce płaczą że karta jest nie opłacalna ... dla drugich to mało i kupują bez wachania :) O czym tu jeszcze pisać ?

Link to post
Share on other sites

Na tych wykresach jest 13% różnicy. W BF4 przy takim samym taktowaniu jest 17-22% w zależności od lokacji testowej,

To jest jedyna gra gdzie różnice są najmniejsze a wrzuciłem ją bo miałem wykresy zrobione.

W Assassin Black Flag i Unity 970@1541Mhz przegrywa ze stockową 980 ;)

Jutro powrzucam wszystkie wyniki.


EDIT

Wyniki z BF4 można traktować z przymrużeniem oka.

780 i 970 w BF4 testowałem w październiku a od tamtego czasu wyszły 2 aktualizację z czego jedna pogorszyła wydajność! Należało by ponownie wykonać test 970 aby mieć rzetelne wyniki. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...