Skocz do zawartości

970 gtx czy 980 gtx ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dam111111,

Recommended Posts

Witam rozważam kupno geforce 970 gtx lub 980 gtx czy mój procesor nie jest za słaby i nie będzie ich ograniczał mój procesor to I7 4771 i czy mój zasilacz podoła takiemu obciążieniu to chieftec ctg-600-80p

bardzo proszę o radę :)

Edytowane przez Gawron8787
Link to post
Share on other sites

 

 

Usredniajac radeon bedzie ok 10% wolniejszy od 970 tki i z 30 % od 980 tki ale gm204 ma cos czego nie dostaniesz na radeonie

 

W FHD jest wolniejszy lecz w rozdziałce 2K już lepszy, nie wspomnę o problemach z pamięcią która w kolejnych latach będzie się coraz bardziej objawiać- większe zużycie vram

 

mały test :

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W kolejnych latach to sie sprzeda gtx-a który az  tak nie straci na wartosci jak radeon  :P

A R9 290x juz za miesiac tak bo bedzie mu przylepiony nowy znaczek R9 380x i choc to to samo to cena pojdzie w dół bo ludzie chca miec r9 380x a nie r9 290x :D

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w piątek Gigabyte GTX 980 Gaming G1 i jestem mega zadowolony , chodzi jak przecinak :) Dying Light dochodzi do 190 klatek , zależy oczywiście od miejsca ale przeważnie powyżej 90/100 klatek , minimum klatek jakie mi zapisało to 74 więc myśle że jest super ...

Link to post
Share on other sites

Problemem GTX 970 jest dostep do 0.5GB pamieci ktora jest wolniejsza, nadal dysponujesz 3.5GB ktore w rozdzielczosci HD i na jednym monitorze i tak nie jest wykorzystywana...jesli nie masz w planach zakupu kilku monitorów, SLI i pracy w rozdzielczosciach 4K to nie ma roznicy dla Ciebie te 0.5GB czy jest czy nie ma....Ludzie caly czas sie kieruja cala aferą, a nie bylo by jej gdyby w specyfikacji od poczatku podano 3,5GB ot cala filozofia...a karta sama w sobie nadal wymiata...

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem sie biore 970 gtx czy waszym zdanien dam rady grac na nim w miare komfortowo do polowy przyszlego roku ?planuje w tedy kupno calkowicie nowego zestawu

Ja na Gigabyte GTX 970 G1 Gaming gram na maks detalach w Dying Light przy średnio 70-80 klatkach, czasami spadną do 40.

Link to post
Share on other sites

lukbart

 

A spada ci z powodu cpu?


Ja kupiłem w piątek Gigabyte GTX 980 Gaming G1 i jestem mega zadowolony , chodzi jak przecinak :) Dying Light dochodzi do 190 klatek , zależy oczywiście od miejsca ale przeważnie powyżej 90/100 klatek , minimum klatek jakie mi zapisało to 74 więc myśle że jest super ...

Bo tu kolega sie inaczej chwali .

twoja ver wyglada na bardziej prawdopodobna :D

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...