Skocz do zawartości

970 gtx czy 980 gtx ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dam111111,

Recommended Posts

Hmmm miałem 970 SLI i jednak nie polecam. Miałem trochę z tym problemow, jeśli czegoś NV nie poprawiła w sterach to ja bym o SLI nie myślał. Wiem, ze wychodzi coraz więcej gier które obsługują SLI, ale optymalizacje bywają fatalne i ja bym jednak na razie odradzał. 

 

@up

I co z tego, że kastrat? 

Wydajnościowo to bardzo mocna karta!

Miałem 970 a teraz mam 980. Żadnych problemów nie miałem na 970 a wydajnościowo wypada słabiej o 20% od 980 przy takim samym taktowaniu.

Zgadzam się, to jest wydajna karta, ale zupełnie nie przyszłościowa. Jak się okazało to różnice miedzy 970 a 980 są ogromne. 970  z 3.5GB to karta na teraz + 1 rok i to raczej w FHD. Wszystko z wyższą rozdzialka może być już za dużo jak dla niej. Jestem ciekawy czy Wiesiek 3 jak wyjdzie czasem nie pokaże mankamentów 970 w całej okazałości. 

Tak z ciekawości, dlaczego wymieniłeś 970 na 980? Ja wiem dlaczego ja tak zrobiłem...A ty?

Link to post
Share on other sites

 

 

lukbart, dnia 28 Lut 2015 - 14:21, napisał: A co do spadków z powodu CPU, kpisz sobie? O droge pytam   http://pclab.pl/art61159-9.html

 

PcLab nigdy nie zawodzi jesli chodzi i manipulownie wynikami testow. :o 

 

 http://www.techspot.com/review/956-dying-light-benchmarks/page5.html


"As always, a Core i5 or Core i7 is going to net gamers the most reliable performance, though the AMD FX-8000 and FX-9000 series were just as good in Dying Light. "

Link to post
Share on other sites

 

 

"As always, a Core i5 or Core i7 is going to net gamers the most reliable performance, though the AMD FX-8000 and FX-9000 series were just as good in Dying Light. "

 

co ty za rebusy testy wklejasz .Kazdy kto gra w dying ligcht wie ze ten test to badziew

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, to jest wydajna karta, ale zupełnie nie przyszłościowa.

Od tego trzeba zacząć, że żadna karta graficzna nie jest przyszłościowa!

 

Jak się okazało to różnice miedzy 970 a 980 są ogromne.

Ogromne?

980 przy identycznym taktowaniu co 970 ma 20-22% większą wydajność i nic więcej!

4 dni spędziłem na testowaniu 970 vs 980 w grach pod kątem: wydajności, alokacji pamięci i wpływu przepustowości na ogólną wydajność.

W kwestii alokacji pamięci praktycznie żadnych problemów nie zanotowałem. Jedyną grą z 12 przetestowanych w której były spadki wydajności to Cień Mordoru. Sęk w tym, że te spadki występowały na obydwu kartach choć na 980 spadków było minimalnie mniej.

Na 10 spadków wydajności na 970 przypadało 7-8 na 980. <-- to bardziej poglądowo.

 

 

970  z 3.5GB to karta na teraz + 1 rok i to raczej w FHD. Wszystko z wyższą rozdzialka może być już za dużo jak dla niej

970 i 980 to są karty które już teraz w nowych grach nie radzą sobie dobrze w FullHD. O wyższych rozdzielczościach na tych kartach można zapomnieć no chyba, że chcesz ciąć detale w grach.

Dragon Age Inkwizycja (Walka w lesie na Zaziemiu z dużą ilością magii)

980@1500Mhz

1920x1080

min - 36kl/s

avg - 49kl/s

max - 60kl/s

 

2560x1440

min - 19kl/s

avg - 29.6kl/s

max - 45kl/s

 

Jeżeli 970 będzie nie domagać to 980 również i nic z tym nie zrobisz!

 

 Jestem ciekawy czy Wiesiek 3 jak wyjdzie czasem nie pokaże mankamentów 970 w całej okazałości. 

Jeżeli pokaże mankamenty to 980 też dostanie po du...

Problem z alokacją pamięci na 970 to ułamek procenta a ludzie wszystkie drobne spadki, które zanotują od razu przypisują pod alokację!

 

Tak z ciekawości, dlaczego wymieniłeś 970 na 980? J

Dostałem prywatną ofertę biznesową na 980 za 1870zł ;)

Przyznam szczerze, że nie rozważałem przesiadki na 980 ale cena mnie skusiła. Sprzedałem 970 i dopłaciłem 500zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

Hmm, Ci też maja wyniki zbliżone do laba.

 

Ok. Nie widzialem przeczytalem tego wczesniej:

Post-test notes:

After further investigation we have learned a few things about Dying Lights performance with the latest v1.2 patch. The performance we found indoors is accurate, however many reviews show performance to be around half what we saw. The issue seemed to be the draw distance, which doesn’t have an impact inside, even when looking out over the landscape as we did.

Our test does include a section where the player walks to the edge of the tower and looks out over the landscape, here the frame rates actually increase significantly which was unexpected.

As it turns out the draw distance isn’t an issue here either as finer details are not displayed. It isn’t until you hit ground level and walk outside that the frame rates take a huge hit with the draw distance set to 100%. Backing the draw distance off to 50% restores performance and gamers will see the numbers we showed in this article.

It is believed that the draw distance performance at 100% can be cured via a patch and if this is the case then the performance we showed inside will be much the same outside as well. For now although we tested with 100% draw distance the results should be treated as though the distance was set to 50%."


Ogolnie to gra czeka na patcha zeby lepiej korzystac z wielordzeniowych procesorow.

Link to post
Share on other sites

Ta gra po patchu nie korzysta lepiej z wielordzeniowosci .Po prostu zostało w oddali ograniczone obiekty liczone przez cpu i zastapione przez statyczne tło znacznie blizej  niz przed patchami . Ipc fx-a jest z 60% słabsze w zegar do i5 haswela wiec nie ma mozwosci aby te cpu były porównywalne a uzysk z 3 i 4 rdzenia to 20%

Link to post
Share on other sites

Ależ DjXbeat, ja się z tobą prawie we wszystkim zgadzam :D

 

Żadna karta nie jest przyszłościowa? Zgoda, ale 980 posłuży dłużej i to raczej o wiele dłużej niż ten kastracik 970 :P

O wydajności można dyskutować do upadłego. Obecnie jest to 20%, ale jak wyjdą bardziej wymagające gry ta przepaść może się powiększać, bo niestety pewnych rzeczy ta 970 nie przeskoczy z powodu ograniczeń hardware'u. Tylko niektóre rzeczy da się naprawić sterownikami.

Testować i ja testowałem, u mnie 980 jest o wiele stabilniejsza, ale to w sumie może być związane z problemami z SLI. W SoM 980 mi nie cięła w ogóle, za to 970 po około 30 minutach gry zaczynała delikatnie ciąć i im dalej w las tym tego było więcej. Z drugiej strony restart gry rozwiązywał problem...970 SLI w BF4 zamiatał 980-tką podłogę...FC4 to już popis 980. O pamięci raczej nie dyskutuje, bo tego akurat u siebie nie testowałem. Wkurzyło mnie to ze tak NV nakłamało i teraz udaje ze się nic nie stało, wiec silą rzeczy nie chciałem już 970.

 

Obecnie, jeśli ktoś ma kaskę to ja bym polecał jednak czekać na Radki, ale jak ktoś musi mieć coś na dziś, to jednak 980.

Ja swoje 970 mogłem oddać za pełen zwrot kaski i tak tez zrobiłem. 980 kupiłem tylko po to żeby doczekać do nowych Radków. Jak te okażą się słabe to 980 zostanie ze mną na dłużej.

 

1900 zyli za 980? No to ładna cena, gratulacje. Mnie moja kosztowała trochę powyżej 2000 PLN ale to i tak z voucherem :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Zgaduję że kolega pisze nie o maks detalach

Jak najbardziej pisze o max detalach :) , Wszystko na maxa co tylko jest i rozdziałka 1920x1080p


 

 

Ogromne? 980 przy identycznym taktowaniu co 970 ma 20-22% większą wydajność i nic więcej!

Yyyyy ponad 20% różnicy w wydajności między kartami to mało :roll: ? To na jaką różnice liczyłeś że 980 od 970 będzie o 90% wydajniejsza %-) %-) :hahaha: ?


 

 

Właśnie zakupiłem Palit geforce 970 gtx jet stream dziękuje wszystkim za pomoc :)

Daj znać jak chodzi maszynka :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Taaa, bo na pewno gameplaye są wiarygodne.

A co kreski na ekranie są bardziej wiarygodne ?

Jak kupujesz auto to interesują Cie niformacje podane na kartce czy to jak auto zachowuje się w rzeczywistości ?

Link to post
Share on other sites

A co kreski na ekranie są bardziej wiarygodne ?

Jak kupujesz auto to interesują Cie niformacje podane na kartce czy to jak auto zachowuje się w rzeczywistości ?

 

Nic już nie mówię.

Skoro autor zakupił to chyba można zamknąć temat (zależy to od autora).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...