Skocz do zawartości

Nowa obudowa Gelid Darkforce,problem z hot swapem i coolerem na procku.


Recommended Posts

Witam

 

Moj problem polega na tym,ze  boxowy cooler od Intela dziala bardzo glosno.Wczesniej tak glosny byl podczas grania a teraz juz po wlaczeniu komputera.Temperatura procka nie przekracza 40C.Dodam,ze zmienialem paste na procku i troche grubo posmarowalem.Podpinam bezposrednio do cpusysfan.

 

Drugi problem to nie dzialajacy SSD na hot swapie.Podlaczylem sata z front panelu do plyty glownej i mam w biosie ustawione AHCI na enable.System nie wykrywa dysku.

Edytowane przez PHEVIT
Link to post
Share on other sites

Dzieki za zainteresowanie wszystkim.

Dysk SSD juz dziala.W gaszczu kabli, jak wyzej napisal Michal, zapomnialem podlaczyc zasilania.XFX ma od groma kabli....

 

Z prockiem mam dalej problem.Temperatury sa dobre tj. okolo 40C.Mozliwe,ze zepsul sie regulator?A moze to przez nadmiar pasty?

Wydaje mi sie,ze mam dobrze wentylowana obudowe Crout.Oba wiatraki z obudowy chodza.

Link to post
Share on other sites

Dwa wentylatory nie zapewnią najlepszego przepływu, najlepiej zawsze mieć jeden wciągający więcej od wyciągających. Boxowy cooler i nadmiar pasty? Śmiem wątpić(chyba, że wymieniałeś pastę). PWM działa w tym boxowym coolerze od Intela?

Link to post
Share on other sites

Uzywam dwoch wentylatorow od wielu lat i nie mam problemow z temperaturami.3 wiatrak wlaczam w lato jak sa wysokie temperatury.Paste zmienialem przedwczoraj podczas przenoszenia podzespolow do nowej obudowy.Problem z pracujacym na 100% coolerem boxowym zaczal sie po przeniesieniu procka do nowej obudowy i wymianie pasty.Nie mam pojecia czy PWM na boxowym coolerze dziala,po prostu spytalem.

Link to post
Share on other sites

Po prostu kiedy jest więcej wentylatorów wciągających od wyciągających powstaje efekt nadciśnienia w obudowie przez co powietrze wewnątrz obudowy stara się wyjść każda możliwą szczeliną. Dzięki temu ciepłe powietrze szybciej opuszcza obudowę i w środku jest mniej kurzu. W jaki sposób nakładałeś pastę? Intelowe chłodzenie jest 4pinowe więc chyba ma to PWM.

Link to post
Share on other sites

Palcem rozsmarowalem na procka i takze na cooler.Nie ukrywam,ze nie zalowalem.Jutro zdejme chlodzenie i sprawdze co sie tam dzieje.Pasta ktora posiadam to arctic mx 2.Jako,ze mam teraz sporo wentylatorow to mozliwe,ze podlacze 3 wentylator.

Edytowane przez PHEVIT
Link to post
Share on other sites

Szkoły są różne, ja polecam walnąć na środku "ziarenko grochu" i nałożyć na to cooler, który sam rozprowadzi pastę pod wpływem docisku. Warto dodać, że pasta potrzebuje się nieco wygrzać po świeżym nałożeniu aby osiągnąć pełną sprawność termoprzewodzącą.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...