Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Kłamiesz. i5 gniecie FX w tej grze.

 

Na obu procesorach 300fps stabilne,więc swoje spekulacje możesz schować.

 

 

 

FX jest 4-rdzeniowy, a jeśli chodzi o gry to od około 2009 gdzie miała premiera 4-rdzeniowego phenoma ludzie liczą na wielordzeniowość w grach, a wyszła 2-3 lata temu gra World Of Tanks która korzysta z 1 rdzenia i już nic nie zrobisz. Nie wszystkie nowe gry nawet z tego muszą korzystać.
 

 

FX z tego co wiem jest jednak 8 rdzeniowy. Chyba że eight-core procesor znaczy co innego :)

Link to post
Share on other sites

FX-8350 to ośmio-rdzeniowy procesor marki AMD, przeznaczony do zastosowań urządzeń stacjonarnych. Wyróżnia się mocnym procesorem taktującym 4 GHz na rdzeń (4.2 GHz w trybie Turbo) oraz wykorzystuje gniazdo Socket AM3+. Proces technologiczny wynosi 32 nm. Dodatkowo procesor posiada 8 MB pamięci podręcznej cache L3 oraz zintegrowany kontroler pamięci DDR3. Konstrukcja procesora umożliwia rozproszenie ciepła wynoszącą 125 TDP. http://www.morele.net/procesor-amd-fx-8350-x8-socket-am3-64bit-4-0ghz-125w-cache-16mb-box-fd8350frhkbox-532269/czyli sprzedawcy kłamią ;/

Link to post
Share on other sites

http://sites.amd.com/pl/promo/processors/Pages/fx-processor.aspx Samo AMD w swojej promocyjnej gazetce pisze , że to 8 rdzeni z użyciem cudzysłowu. Zaciekawiła mnie jednak zapiska na samym dole a mianowicie to :

Gwarancja na produkty firmy AMD nie obejmuje szkód spowodowanych zwiększeniem częstotliwości taktowania nawet kiedy takie przetaktowanie jest uaktywniane przez oprogramowanie AMD.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To i ja wtrące swoje 3 grosze ( jako użytkownik intela )

 

Jestem tym niby gorszym który ma Intela ( i5- 4590 ) i prawie najtańszą płytke H81 ( H81M-E34 ) szukałem czegoś za jak najmniejsze pieniadzę ( z HDMI , żeby czasem podpiąć integre do TV )  , a siedze póki co na legendarnym chłodzeniu BOX

 

Proc kosztował 715+ 180 płyta, ( licze 900 zł ) i za takie pieniądze AMD zaproponowało by FX 8320+ Jakaś tam płytka+ Na chłodzenie niestety nie wystarczy.

 

Ja powiem że nawet na płytce która kosztowała grosze:

Nic sie nie psuje

Działa Stabilnie

OK Temperatury ( box boxem, ale na boxa i obudowe też najtańszą możliwą [czyt. Zalman Z1]  Po godzinie w codzie AW jest dobrze ) 

 

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_AUVDD79IMu4IQl62nN6c9M2pydb6Vb8I,w400.jpg

Edytowane przez ifter
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Proc kosztował 715+ 180 płyta, ( licze 900 zł ) i za takie pieniądze AMD zaproponowało by FX 8320+ Jakaś tam płytka+ Na chłodzenie niestety nie wystarczy.
FX kosztuje koło 580 zł także możesz wciąż lepszą płyte i w przyszłości wymienić chłodzenie
Link to post
Share on other sites

FX kosztuje koło 580 zł także możesz wciąż lepszą płyte i w przyszłości wymienić chłodzenie

Jak chłodzenie w przyszłości to już na starcie AMD jest w plecy z wydajnością. Intel może pracować na boxie a AMD musi mieć lepsze chłodzenie żeby go podkręcić aby dogonić intela.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I w tym sęk że w przyszłości.

 

Mając 1000 zl kupisz FXa i płytke i za jakiś czas chłodzenie

Albo któregoś zablokowanego intela, i płytke.

 

 

I nawet jak za jakiś czas wykręcisz to dalej AMD odstaje od intela, więc jest droższe.

Link to post
Share on other sites

Zależy,kto do czego potrzebuje :) Bo na przykład w renderze dużo lepszy będzie FX

Dobra, bez jaj. Jak komuś faktycznie zależy na renderowaniu to raczej sięgnie/dozbiera po/do i7 a nie po FXa , który trochę szybciej renderuje od i5 ale za to jest słabszy przy pracy na mniejszej ilości wątków.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale AMD równie dobrze radzi sobie z grami

 

Nie, nie radzi sobie równie dobrze. Radzi sobie zdecydowanie gorzej, nawet po mocnym podkręceniu, wychodzi drożej, zużywa więcej prądu, potrzebuje mocniejszego zasilacza i bardziej się grzeje.

 

Ile można to samo powtarzać ? 

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś składa komputer pod render to raczej daje 3000+ za zestaw więc wtedy ma normalne i5 a nie FX. Temat miał być o wydajności w grach, może w renderingu w pewnych aspektach wygrywa FX ale jak to się robi sporadycznie to nie będzie aż takiej różnicy, kupujesz komputer pod gry to pod gry a rendering to inna sprawa.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...