Skocz do zawartości

Recommended Posts

@maxforces

Może nie powiem co używam, ale co mnie cieszy. Obecnie nie, ale jeżeli zostanę na tej platformie to przesiadam się na SLI(z CrossFire) w trybie X16/X16, sporo portów USB, dobre i solidne wykonanie płyty, szybciutkie ładowanko telefonu przez port USB, lepszy chipset, dużo USB 3.0(dołączam to z przedniego panelu).

 

@up

Klasy wojskowej może nie, ale uwierz mi, że lepsze części elektroniczne mają duży wpływ na to ile czasu podziała nam dany podzespół.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

 

 

lepsze części elektroniczne mają duży wpływ na to ile czasu podziała nam dany podzespół.

 

W teorii oczywiście masz rację, ale praktyka wygląda dość często zgoła odwrotnie - to proste i mnie skomplikowane płyty najczęściej okazuję się być bezawaryjne. 

Link to post
Share on other sites

A ja nie bo dokupienie kolejnego 2tg czy 3tb nie ma najmniejszego sensu, jak tyle potrzebujesz to kupujesz zewnętrzną kieszeń i w nie ładujesz dyski na dane.

Sam mam 512,256,240 sd i 2TB na dane, jak więcej potrzeba to kieszeń podłączam i dane zabieram do pracy.

Link to post
Share on other sites

@Nowaj

Humm, mam o tym nieco inne zdanie, zdarzały mi się przypadki, kiedy to kiepskiej jakości części elektroniczne uwalały(!) podzespoły podpięte pod gniazda PCI-E. Nie wspominam już, ilekroć płyta siadała bo kiepskiej jakości kondensator elektrolityczny jak się nie wylał to puchł.

 

@up

Masz rację, ale co jak co, po to się dopłaca do tych portów, żeby potem nie bawić się w kieszenie :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

@maxforces

Może nie powiem co używam, ale co mnie cieszy. Obecnie nie, ale jeżeli zostanę na tej platformie to przesiadam się na SLI(z CrossFire) w trybie X16/X16, sporo portów USB, dobre i solidne wykonanie płyty, szybciutkie ładowanko telefonu przez port USB, lepszy chipset, dużo USB 3.0(dołączam to z przedniego panelu).

 

@up

Klasy wojskowej może nie, ale uwierz mi, że lepsze części elektroniczne mają duży wpływ na to ile czasu podziała nam dany podzespół.

Na 990FXA UD3 nie zrobisz SLI czyt CF rozkład jest 16x/4x (bezsens robić) to samo masz w 970ud3, to co reszte wymieniłeś 970 też ma. Nie warto było dopłacać.

Pominę procka że na nim to się nie robi multi.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi tylko o gry, są zastosowania gdzie procek nie ma większego znaczenia a jednak układ multi gpu działa pełną parą :). W 990FXA-UD3 oba działają równolegle w trybie X16. 970 ma funkcję wyłączenia APM? Pomijając, są gry które nie narzekaja na FX'a przy multi gpu.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

@Nowaj

Humm, mam o tym nieco inne zdanie, zdarzały mi się przypadki, kiedy to kiepskiej jakości części elektroniczne uwalały(!) podzespoły podpięte pod gniazda PCI-E. Nie wspominam już, ilekroć płyta siadała bo kiepskiej jakości kondensator elektrolityczny jak się nie wylał to puchł.

Tak więc lepiej kupić FXa by rzekomo oszczędzić GPU? EOT.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi tylko o gry, są zastosowania gdzie procek nie ma większego znaczenia a jednak układ multi gpu działa pełną parą :). W 990FXA-UD3 oba działają równolegle w trybie X16. 970 ma funkcję wyłączenia APM?

Oba działają w 16X jak mi kaktus na głowie wyrośnie. Nawet nie wiesz co masz w kompie.

Obecny rev. nie ma tak samo jak 990 rev. 3.0 nie mają..

Link to post
Share on other sites

niedawno ... :facepalm:

 

Sądzę, że ten temat niedługo będzie w stanie pobić te debilizmy o chłodzeniach :rotfl:

Ortografista się znalazł. Wyluzuj bo ci gumka puści :D . Zrozum że nie w swoim języku pisze.

Nie rozumiem co masz na myśli maxforces. A mroźny siedzi i czuwa nad ortografią :D.

Bo trzeba było brać płytę jak jest podana na pierwszej stronie i nic byś nie stracił bo CF/SLI nie zrobisz i nie ma sensu robić.

A kasę miał byś na co innego.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Napisze może zrozumiesz język polski to nie mój natywny język. Wiem wyrozumiałość na tym forum to ciężka sprawa.

 

Zamiast o ortografii lepiej pisz na temat to burdelu nie będzie.

Edytowane przez maxforces
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@maxforces

Miałem CF, bylem zmuszony sprzedać jedną kartę(z przyczyn finansowych). Planuje SLI ze względu na CUDA i lepsze działanie z FX'em(o ile go nie sprzedam). A płytę dostałem po taniości po przysłaniu pierwszej wadliwej(innej).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
Faktem jest, że jestem łysy i gruby, więc nazwanie mnie "łysym grubasem" nie mogłoby zostać uznane za obraźliwe.

Zapamiętam to łysy grubasie i trzymam za słowo bo od teraz będzie to używany przeze mnie zwrot w twoim kierunku. Skoro to prawda to chyba tym bardziej będzie to dla Ciebie motywacją by coś z tym zrobić :D W zdrowym ciele zdrowy duch.

 

Nie rozumiem jak niektórzy mogą tak uparcie twierdzić że budowana od zera platforma na fxie ma sens. To już za wiele razy było obalane i przy dzisiejszych cenach zdecydowanie nie jest to optymalny wybór ale jak ktoś się uprze i chce amd to dlaczego nie. Jego sprawa.

 

maxforces, ładny fail z twojej strony z tym sli/cf w 990fxa-ud3, jeszcze ten dopisek nawet nie wiesz co masz w kompie :D ale spoko, przy tylu płytach mogłeś się pomylić.

Drogi maxforces, jeśli masz dostęp do radeona i masz chęci to proszę zrób porównanie gf vs radek w miejscach procesorowych.

 

PS: A mogłooo być taaak pięęęknie. Niestety gó**o burza musi być...

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...