Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Noszę się z zamiarem kupienia Tritona, ale mam pytanie co do ewentualnych awarii. Jeżeli pęknie i będzie przeciek, co spowoduje zalanie i uszkodzenie sprzętu, co wtedy? Mam na myśli, czy na ten zalany i uszkodzony sprzęt, dajmy na to płyta, proc i grafika też przysługuje jakaś gwarancja?

Teoretycznie nie ma żadnej gwarancji, ale słyszałem że Raijintek zwracał pieniądze za uszkodzone karty graficzne. Nie wiem jak by to wyglądało w przypadku proca i płyty.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem pewny, że to od drgań pompy...miałem v1 obklejona silikonem całą tak na wszelki wypadek i działała aż do momentu zmiany  (próby) wykręcenia złączek....teraz v3 służy tylko jako pompka z rezem bo blok mam Bykski a stopę bloku tritona obróciłem finami w dół by przepływu nie blokowało za bardzo......temp nieco gorsze 1-2C w stosunku do samego trytka v1 po polerce do gołej miedzi ale też i blok nieco bardziej restrykcyjny i inny płyn.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego te tritony takie drogie sie zrobiły ? Te stare V3 szło kupić nawet za 280 zł (nówki) a teraz nagle 600 zł ? 
To sa jakieś inne wersje, lepsze ? 

 

Jeśli tak, to warto tym się zainteresować ? Bo właśnie chce kupić jakieś AIO do 650 zł, a waham się między karken x61 a corsair h110i gt

Link to post
Share on other sites

Niebawem zmieniam blok na EK a później i pompkę z rezem na Magicoola lub SC600 z Aliexpress więc z trytka nie zostanie nic oprócz wspomnień....i....chyba tylko mnie nic nie pękło :)

Mi tez nic nie pękło, jedyne co to otrzymałem już popękany blok, który uszkodził siż prawdopodobnie w transporcie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy możliwe że po 5 miesiącach użytkowania tritona, trzeba dolać płynu? Pompka przy wchodzeniu na wyższe obroty wydaje dźwięk jakby zaciągała płyn z powietrzem, na początku tego nie było. Układ nie był "otwierany". I teraz pytanie, jeśli trzeba dolać to czego, zwykłej wody destylowanej czy może kupić płyn i wymienić całość?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie boisz się kupować takich rzeczy z aliexpress?

 

Nie :) kupiłem to http://www.aliexpress.com/store/product/109mm-cylinder-water-tank-SC600-pump-all-in-one-set-Maximum-flow-600L-H-computer-water/1480188_32225700984.html jakość złączek lepsza niż ostatnich EK, które kupiłem- w EK gwinty to jakaś porażka tu naprawdę ładne wykonanie złączek i rez....rez wykonany z teflonu/acetalu bardzo ładnie i wygląda jak z wyższej półki ale ma trochę małą średnicę aczkolwiek dla mnie OK. Pompka wykonana z zewnątrz bez szału ale tez nie ma niedoróbek w postaci źle odlanego plastiku itp itd. Pompka i rez czeka na założenie aż skompletuje resztę, przerobie zasilanie na molex a na 3pin będzie tylko info o obrotach i dam oplot. Trytek v3 zostanie jako awaryjna pompka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...