Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

Jaką długość mają wężyki w tritonie? I czy jest możliwość samodzielnej ich wymiany?

Zastanawiam się nad zamontowaniem go w carbridge spec-02 jako intake z przodu obudowy, tylko nie wiem czy sięgnie

Węże mają około 420mm i można je wymienić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja aktualnie cały czas na v1......nie działa od jakiegoś czasu podświetlenie i info o obrotach pompki ale wycieku nie ma.  Niebawem zakładam osobny blok a triton V3 (nowa bloko-pompka) będzie służył jako rezo-pompka....stopę od bloko-pompki odkręcę i połączę dwa króćce aby stopa nie zabierała przepływu.


Mi z Tritiona została tylko bloko-pompka zamontowana na spodie obudowy. Pompa daje na maks obortach organąć:

- blok na GPU (EK-VGA)

- blok na CPU (EK-Supremancy)

- chłodnice Alphacool Nexxos 240mm

- chłodnice XSPC AX240

 

Daje rade z taką ilością sprzętu , ale ledwo ledwo.

 

Ja teraz zmieniłem pompke na MAgicoola (za ok150), Wydajna i niesłyszalna (po przyłożeniu ucha ledwo ledwo coś słychać  :P  ) Zmieniałem poniewąż chce wymienić jedna chłodnice 240 na 420mm a z nią już by nie poszło...

i tak z AIO zrobiło się WC :) u mnie temat lekko przygasł...życie ale już po mału zmierzam w tym samym kierunku z tym, że ściągam z Chin blok bardzo podobnie zrobiony do EK i chce zobaczyć jak on sobie poradzi :) a co do pompki Magicoola to słyszałem BDB opinie więc tez się na nią szykuję :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temat i tak się zastanawiam czy wrzucić na mojego AMD FX dobre AC czy założyć mu trytka bo niestety na prawdziwe LC mnie nie stać a coś muszę zmienić bo boxowe chłodzenie nawet bez tych upałów nie dawało sobie rady

Co polecacie ?

Link to post
Share on other sites

No właśnie ale z tym chyba nie jest aż tak tragicznie bo sporo ludzi z forum go używa i u nich jest ok owszem może się trafić wadliwy z tym się liczę ale mimo wszystko chce spróbować trytka bo zapewne po jakimś czasie stopniowo zmieni się on w prawdziwe LC

Teraz tylko pytanie do userów forum Ma ktoś może trytka na sprzedaż bo pisałem do kolegi lipton który na poprzedniej stronie pisał że ma ale niestety nie odpowiada na moją wiadomość

Edytowane przez Fazi7
Link to post
Share on other sites

A to pewnie dlatego nie odpisuje poczekam może ktoś z forum będzie miał bo w tym wypadku używka daje chyba troszkę większą nadzieję na brak przecieków a jeśli nikt się nie znajdzie to zaryzykuje i wezmę nowy

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja dopiero założyłem blok Bykski po lappingu (dostałem słabo obrobiona od spodu sztukę ale wewnatrz wykonczenie wzorowe) a triton służy jako rezo pompka.....blok (spód trytka) obróciłem w druga stronę by nie kradło przepływu i jak na razie testuje....układ wypłukałem i zalałem nowym płynem (w starym płynie zauważyłem jakieś syfy ni to glon bo nie zielone tylko białe :/- swoją drogą długo szła przesyłka z gamestora a złączki EK ,które zamawiałem (w starym tritonie przy odkręcaniu uszkodziły rez tritona i teraz mam blok V3) wyglądają inaczej jak te z angeli ...nie mają rantu dzięki któremu możemy wkręcać króciec a gwint jest dość słaby w porównaniu do tych które kupiłem u konkurencji...nie wiem czy to czasem nie podróba EK :/ takie mam na chłodnicy...lepiej gwint zrobiony moim zdaniem https://shop.ekwb.com/ek-csq-fitting-10-13mm-g1-4-nickela takie teraz na bloku http://www.angela.pl/p11151,ek-water-blocks-ek-acf-zlaczka-prosta-sk-10-13-g1-4-nickel.html

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Więc te stare miały lepiej wykonany gwint...tu jest mega cienki i przy mocniejszym dokręceniu uszkodzi się.....nawet na chińskiej starej jakiejś prostej złączce mam to lepiej zrobione (mocniejszy gwint)....może trafiłem na zła partię...tak wygląda blok Bykski i nowy trytek v3 jako pompka z rezem http://postimg.org/gallery/i9losef8/

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Też mam te ACF i wyglądają mi na tandetne...

Dokładnie, te wcześniejsze są lepiej wykonane moim zdaniem. Na chwile obecną pasta jeszcze się wygrzewa ale widzę, że wydajnościowo podobnie do trytka z tym, że zmieniłem orientację bloku tak aby wejście In było na górze a out na dole...zobaczymy później po dobrym wygrzaniu tej samej pasty GC Extreme....w IDLE przy odpaleniu trytka na pełne obroty spada temp średnia o 1-2C wiec widać, że mocniejsza pompka do tego bloku mile widziana. 

 

@anikocio

Jak sprawuje się blok, jak z jakością wykonania?

Jakość OK  aczkolwiek trafiłem na sztukę ze słabo obrobioną stopą bloku na zewnątrz (w środku jak widać w porządku) więc wykonałem szybki lapping do gołej miedzi :) Blok ma również "garbik" coś w stylu EK do wklęsłych IHS- mój zdaje się być bardziej prosty (IHS) i za jakiś czas zmienię orientację bloku zobaczymy czy coś to zmieni.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...