Skocz do zawartości

Najlepszy i najlżejszy dla systemu antywirus


Recommended Posts

Tak jak w nazwie tematu jaki wybrać?

Nowy kaspersky odpada bo nie wiedzieć dlaczego wyrzucił mi sporo plików które na 100% nie były wirusami. Odpada także malwarebytes którego mam teraz z tego względu że ciagle wyskakują alerty z programami które nie są wirusami.

 

Myślałem nad starszą wersją kasperskiego, w szkole ich używamy i są w miare lekkie

 

Link to post
Share on other sites

 

 

w miare lekkie

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale dzisiaj już chyba każdy antywirus nie stanowi zbytniego obciążenia dla systemu.

Używam na różnych komputerach darmową Avirę i AVG bez problemów. W zestawie np. z Comodo Firewall.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale dzisiaj już chyba każdy antywirus nie stanowi zbytniego obciążenia dla systemu.

Używam na różnych komputerach darmową Avirę i AVG bez problemów. W zestawie np. z Comodo Firewall.

Z całym szacunkiem, ale avira i avg?

 

Ja używam pande cloud - przyzwyczaiłem się, czy jest dobra to nie wiem, ale na pewno lekka do tego jeszcze jakiś firewall znajdź.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale dzisiaj już chyba każdy antywirus nie stanowi zbytniego obciążenia dla systemu.

Używam na różnych komputerach darmową Avirę i AVG bez problemów. W zestawie np. z Comodo Firewall.

 

Sprzęt mam bardzo dobry, szukam czegoś co nie wrzuci mi automatycznie większości plików do kwarantanny tak jak miałem w przypadku kasperskiego, malvarebytes czy avg. Słyszałem że antywirus należy zainstalować na czysty system i nie będzie takiego problemu a ja zainstalowałem na mocno używany i musiałem się sporo bawić w odhaczanie plików. Jest tak jak pisze?

Link to post
Share on other sites

AVG - bez problemów, bez ustawiania niczego. Taki powinien być darmowy antywirus bez zbędnych bajerów. Instalujesz i działa bez ustawiania.

Avast - dużo niepotrzebnych dodatków, masa zbędnych ustawień, chore i ciężkie. Jak się wyłączy dodatki zaczyna być znośny. Ma opcję skanowania przy uruchomieniu (przed wgraniem Windowsa), jest to mega skuteczne przy ciężkich zarażeniach.

Link to post
Share on other sites
Gość SPACE GHOST

Jeśli ma być lekko to polecam Webroot SecureAnywhere, program ten działa jako SaaS czyli wszystkie zasobożerne operacje wykonywane są na serwerach producenta. Każdy AV może powodować fałszywe alarmy, ale gdy jesteś pewien że dany plik jest czysty możesz dodać go wykluczeń, jeśli nie wiesz czy plik nie zwiera złośliwego kodu wyślij go do analizy producentowi antywirusa którego używasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...