Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

czemu zmiana gtx 970 na radeona (290x) ?

 

 

Znudziła mi się już, nie trzymam GPU dłużej niż miesiąc, klient zaproponował dobrą cenę to sprzedałem.

 

Powodem sprzedaży nie było wywalanie sterownika podczas przeglądania sieci. 

Link to post
Share on other sites

Czesław, myśle że pokazanie pełnych ustawień wyjaśni kto ma racje. Pokaż nam je bo rozumiem że to rzadna tajemnica. Czekam do jutra.

Same ustawienia z gry to nie wszystko bo w sterownikach amd można zmniejszyć poziom tesselacji i ta zmiana wpływa bardzo korzystnie na wyniki.

http://pclab.pl/news63861.html

Nawet zastosowanie innej zbroi podczas pomiaru zmienia wyniki. Na niektórych zbrojach działa Apex Clothing i wydajność jest mniejsza ;) Do końca tygodnia wrzucę porównanie 390 vs 980 w oryginalnych ustawieniach, bez grzebania w sterownikach i w identycznych warunkach.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet zastosowanie innej zbroi podczas pomiaru zmienia wyniki. Na niektórych zbrojach działa Apex Clothing i wydajność jest mniejsza

Żeby było sprawiedliwie, w takim razie testy bez zbroi, w końcu każdy może rozebrać Geralta a majtki wszyscy mają takie same ;)

Link to post
Share on other sites

 

Od dobrych kilku mc NV leci sobie po prostu w kulki, stabilnych sterowników brak i tak też zapewne zostanie na jeszcze długi czas, ktoś się pytał dlaczego neo88 sprzedał 970tkę, otóż miał dość "Sterownik Nvidia przestał działać" tak więc pozbył się problemu tak samo jak ja. 

To taki jeden większy problem który skutecznie zmniejsza przyjemność korzystania z komputera, wiele osób się na to skarży, więc nie ma tu miejsca na trollowskie teksty tamtego gostka. 

 

Tylko czemu ten problem występowału mnie zaraz po premierze Wiedzmina a teraz znikł ? Zmiana 970tki na 390tkę to dopiero dobry krok :)

 

@neo odpowiedział co do swojej osoby, a czesio mam wrażenie że próbujesz się usprawiedliwić czemu sprzedałes 970tke i kupiłes 390 :D

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Miałem dwie 980, teraz mam 980 Ti i naprawdę nie miałem problemu ze sterownikiem. Prawdą jest, że na forach ludzie psioczą na ten temat. Niedawno wyszedł jakiś hotfix, nie pomaga?

Też nie mam od dłuższego czasu tego problemu, ale nie wiem, inni dalej się skarzą.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ktoś pisał wcześniej że 390 nie wykorzysta więcej jak 4gb. Nieprawda, ostatnio grając w gta program od msi pokazał zużycie na poziomie 4.3 GB. To że karta jest do hd albo wyższej to nie znaczy że nie skorzysta z więcej ram.

 

Nie wierz we wszystko kolego co napiszą.

Lord of the fallen na dzień dobry 4gb a w niektórych lokacjach 4,2gb.

Shadow of mordor napewno więcej łyknie ;)

Link to post
Share on other sites

No i wtedy komputer się zawiesza, wyskakuje każdy możliwy błąd oraz uruchamia się automatyczne formatowanie dysku.....

 

 

Masakra, nie przypomina sobie abym odczuł jakieś większe szarpnięcia w grach na GTX 970. Więc jak gra chce 4,2 a dostanie 4, to raczej tego bardzo nie odczujemy.

Link to post
Share on other sites

Ten temat raczy chyba o karcie amd radeon r9 390. Możecie już skończyć z tym fanboystwem który niczego innego jak zamieszania w temacie nie daje. Mam 970 kolego i szarpie na maksymalnych ustawieniach nawet po mocnym oc. Więc prosze już nie pisać głupot nic nie wnoszacych do tematu

Link to post
Share on other sites

Widocznie nie zrozumiales sensu wypowiedzi.

To już Twój problem.

R9 290 / r9 390 / GTX 970 będzie szarpać np w wiedźminie 3, nie dlatego że brakuje mu pamięci ale dlatego że do uber się te karty nie nadają i tyle w temacie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Widocznie nie zrozumiales sensu wypowiedzi.

To już Twój problem.

R9 290 / r9 390 / GTX 970 będzie szarpać np w wiedźminie 3, nie dlatego że brakuje mu pamięci ale dlatego że do uber się te karty nie nadają i tyle w temacie.

wałkowane juz kilka razy, co prawda to prawda "+"

Link to post
Share on other sites

ragnar-lothbrok,djxbeat no i gdzie te wasze testy?


Widocznie nie zrozumiales sensu wypowiedzi.
To już Twój problem.
R9 290 / r9 390 / GTX 970 będzie szarpać np w wiedźminie 3, nie dlatego że brakuje mu pamięci ale dlatego że do uber się te karty nie nadają i tyle w temacie.

Ja też nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi,karty ze średniej półki cenowej kosztujące 1500-1600 nie są do najwyższych ustawień na full hd?to do jakich są,do średnich?(takie ustawienia to mam na ps4,zobacz sobie porównanie W3 PS4-PC,dużo gorzej nie wygląda,tylko te 30 fps ;)),jeśli chodzi o 970 to prawdopodobnie zaczynie łapać czkawkę ze względu na mniejszą ilość vramu szybciej niż się wszyscy spodziewamy,jak kupowałem moją starą kartę 1gb to pytałem się tutaj czy warto dopłacać do wersji 2gb "no co ty szkoda przepłacać,gry jeszcze długo nie wykorzystają 2gb..."mówili niektórzy z obecnych tutaj,to niedługo trwało raptem około roku,dobrze że zasilacz wziąłem mocniejszy niż fachowcy radzili.

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

I jak tutaj dyskutować z kimś kto nie myśli...?

Jeśli chcesz mieć maksymalne detale w każdej grze to kupujesz kartę typowo dla entuzjastów za 3000zł + +++

Uwierz że wydajność titana, gtx 980ti itp tylko chwilowo pozwala na odpalanie gier w takich ustawieniach.

Są to układy do tego przystosowane i to na nich będzie efektywne wykorzystywana pamięć vram (6-12GB).

 

 

karty ze średniej półki cenowej kosztujące 1500-1600 nie są do najwyższych ustawień na full hd?

Na chwilę obecną zagramy na nich w bardzo wysokich ustawieniach, jednak o wszystkich max upiększeniach/wygładzaniach/skalowaniach itd możemy zapomnieć.

 

 

 

 

jeśli chodzi o 970 to prawdopodobnie zaczynie łapać czkawkę ze względu na mniejszą ilość vramu szybciej niż się wszyscy spodziewamy

Prędzej czy później, jednak wolę aby tej pamięci zabrakło niż aby nigdy nie była wykorzystana.

 

Tak czy inaczej następna karta będzie już mieć pamięć HBM2, więc nie płaczę w poduszkę tylko cieszę się z gier w bardzo wysokich ustawieniach.

 

GTX 970 sprzedam po premierze nowej generacji. Do tego czasu spokojnie karta da radę.


P.s Ultra topowe pojedyncze GPU wystarczy maksymalnie na rok aby odtwarzać gry na najwyższych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites
I jak tutaj dyskutować z kimś kto nie myśli...?

Tylko mi tu bez takich :>

 

 

 

Jeśli chcesz mieć maksymalne detale w każdej grze to kupujesz kartę typowo dla entuzjastów za 3000zł + +++ Uwierz że wydajność titana, gtx 980ti itp tylko chwilowo pozwala na odpalanie gier w takich ustawieniach. Są to układy do tego przystosowane i to na nich będzie efektywne wykorzystywana pamięć vram (6-12GB).

 Nie wiem do czego dążą twórcy gier,"patrzcie jaką mamy super fajną grę w którą zagra sobie 1% na najwyższych ustawieniach",najpopularniejsze karty to średnia półka cenowa(970,390) więc te karty powinny łykać gry na full hd w max detalach ze stałymi 60 fps,tak samo jak gtx 980ti powinien to robić w wyższej rozdzielczości a titan w 4k.(ale się rozmarzyłem :D)

 

 

 

Prędzej czy później, jednak wolę aby tej pamięci zabrakło niż aby nigdy nie była wykorzystana.

To już kwestia gustu,ja tam wolę jak mi złotówka zostanie niż miałoby mi jej braknąć ;).

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Grafika na r9 390 / GTX 970 / titanie jest do siebie zbliżona. Nie ma drastycznych roznic. Pomiędzy wysokimi bez msaa a ultra w fhd na 22 calowym monitorze, detale zbytnio się nie różnią.

 

Ludzie chcieli premium i je dostali, tylko że to kosztuje.

GTX 980ti w SLI, miliadrd FPS i ultra detale. Oczywiście film na YouTube jacy to oni są wspaniali.

Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to sensu. Taka średnia półka cenowa spokojnie wystarczy na kilka lat. I nie ma znaczenia czy to Radeon czy GTX.b

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...