Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

Dodatkowo zbliża się premiera serii Fury, która mam nadzieje, ze da popalić kartą zielonych.

Nie mówię tego jako fan AMD. Po prostu będę zmieniał kartę graficzna i ostra konkurencja może spowodować spadek cen nawet o 30% w naszym kraju, gdzie karty kosztują niekiedy kilka stów więcej od ceny sugerowanej.

 

Też mam nadzieję że wreszcie będzie konkurencja na rynku. A może i Ja oceniany ostatnio jako fanboy zielonych zakupie fury x :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję, żeby się ktoś podjął testu R9 390 OC vs 970 OC, bo dużo takich opinio, że 970 zjada po OC 390X, a nigdzie takich testów jeszcze nie było. Może ktoś tutaj byłby chętny? Tylko proszę, nie podsyłajcie mi linków 290X OC vs 970 OC ;)

Link to post
Share on other sites

Z dwoch tong nie wyslo by ci 4000 rdzeni... Jakiś "feik"

Nie wiem czy wiesz ale AMD wydało tylko TongePro ( 1792/32/112), która siedziała w Radeonie R9 285. TongaXT(2048/32/128) w ogóle nie została wydana choć planowano ją wprowadzić w Radeonie R9 285X. 

FuryX będzie bazować na podwojonej TondzeXT a więc (4096/64/256) i to jest już pewne!

Karta będzie miała ścięte jednostki FP64 do 1/16

Podejrzewam, że w takiej sytuacji zwykłe Fury jest zbudowane na podwojonej TondzePro (3584/64/224) ;)

 

Zapowiada się ciekawa walka FuryX vs 980Ti.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale AMD wydało tylko TongePro ( 1792/32/112), która siedziała w Radeonie R9 285. TongaXT(2048/32/128) w ogóle nie została wydana choć planowano ją wprowadzić w Radeonie R9 285X. 

FuryX będzie bazować na podwojonej TondzeXT a więc (4096/64/256) i to jest już pewne!

Karta będzie miała ścięte jednostki FP64 do 1/16

Podejrzewam, że w takiej sytuacji zwykłe Fury jest zbudowane na podwojonej TondzePro (3584/64/224) ;)

 

Zapowiada się ciekawa walka FuryX vs 980Ti.

W GCN nie da się obciąć jednostek FP64, bo takich w ogóle nie ma.

Link to post
Share on other sites

FP64 oznaczają dokładność obliczeń zmiennopozycyjnych (64bity), pytanie co się przekłada na wydajność tych obliczeń ? Która składowa rdzenia ?

TMU, ROP, SP, SPu czy może jeszcze coś innego ? Bios też ma tu jakieś znaczenie.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...