Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

RX 480 po OC do 1400 to już bdb karta, każda sztuka tyle zrobi nie ma bata, jest chłodniej, ciszej, wydajniej ;) Polecanie starej serii teraz to jest strzał w kolano, wymiana była warta zachodu, jestem bardzo zadowolony z tej grafiki, wszystko na full nawet Wiedźmin lepiej działa ;P

Link to post
Share on other sites

GTX 1080TI zbliża się powolnymi kroczkami :)

w sumie chciałbym aby Vega zrobiła jakiś szum i lekko namieszała,

kusiło mnie aby kupić GTX 1080 ale powiedziałem że biorę coś z TI :)

a Vega to wielka nie wiadoma. 

właśnie mi przyszły dwa monitory samsungi S24B300 w tej chwili mam trzy takie monitory

i mój główny nowy monitor LG 29UM58-P gdyby ktoś był ciekawy po co tyle monitorów, do lepszego obserwowania wykresów giełdowych :)  z czasem jeszcze dojdzie czwarty aby było symetrycznie :P

Wystarczy mi karta co uciągnie stabilne 60 fps i będę się cieszył.

Link to post
Share on other sites

Rx 470 to bardzo fajna karta. Bez HW na ultra mozna sobie spokojnie pograc płynnie w wiedzmina 3. Temperatury max 81st ale przy łagodnej krzywej wentylatorów.

 

Niby karta slabsza od gtx 970 ale roznice bardziej widac na papierze niz w grach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy posiada ktos moze karte RX 470 4gb Gigabyte gaming G1 ?? Chodzi mi dokladnie o kulture pracy tej karty oraz wydajnosc w grach.

 

Mam taką.

 

- Jak jest dobrze wentylowana obudowa to nie dobija do 45st.

- Chłodzenie ciche i wydajne.

- Wydajność na poziomie gtx 970 / r9 390 (przynajmniej różnica nie jest tak odczuwalna).

 

- Możliwości OC. Niby ASIC na 87% a wywala sterownik przy 1300mhz. Może kwestia sterowników.

Link to post
Share on other sites

Sporo też zależy od umiejętności :).

Duzo bardziej zalezy od szczescia.

 

Co nie znaczy ze jeszcze z ta karta skonczylem.

 

Na bazowyn napieciu robi 1280mhz/1750mhz.

 

Napiecie mozna zwiekszyc dosc sporo, wiec jest sie czym bawic.

 

Nowy bios moze tez cos da.

 

Zobaczymy.

 

Jednak na chwile obecna gpu trzyma maxymaly boost.

EDIT :

 

Po podniesieniu napięcia i power limit, karta wykręciła się stabilnie do 1350/1750 a to jeszcze nie koniec jej możliwości.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Jest w ogóle sens bawić się w to Fury? Różnica pomiędzy RX 480 waha się w zależności od gry tak od 5-10fps na korzyść Fury. Cenowo z wysyłką wyszłoby pewnie podobnie co kupno RX 480 w Polsce o ile będzie dostępny :P Samo Fury na Alledrogo idzie wyrwać powyżej 1,5k :P

Link to post
Share on other sites

W wysyłką to wychodzi koło 1320zł. W niektóych grach Fury niebezpiecznbie potrafi się zbliżyć do 1070tki. A te 10FPS więcej moim zdanie opłacalne ;). Zastanawiam się nad tym Fury jak zwróciłem 480 od XFX. Tylko problemem jest długość tej karty, mam 29.8cm miejsca na kartę, a to Nitro ma 30.7cm. Wyjmę jedną Sigmę Pro, albo wrzucę tam jakiś niskoprofilowy i powinno wejść :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...