Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

@up, co oni znowu odp..., znowu będą same kotlety a tylko jedna topowa karta ?

Czyli za jakieś 2 miesiące moja karta będzie wykrywana nie jako r9-280 a jako r9-370. Mm fajnie.

Model jest przecież wpisany w firmwarze :P

Ale pomysł wart podrzucenia marketingowcom. Samoupgradujące się karty %-)

Link to post
Share on other sites
Model jest przecież wpisany w firmwarze

No właśnie nie do końca to jest tak jak by się wydawało, jest wpisany ID i na jego podstawie wyświetlany jest model. U mnie tylko 3dmark wykrywa jako HD7950 a wszystkie inne programy, łącznie z systemem, sterownikiem i gpu-z piszą że mam r9-280 :P

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie do końca to jest tak jak by się wydawało, jest wpisany ID i na jego podstawie wyświetlany jest model. U mnie tylko 3dmark wykrywa jako HD7950 a wszystkie inne programy, łącznie z systemem, sterownikiem i gpu-z piszą że mam r9-280 :P

Mówiłem 3D Mark prawdę ci powie (wydajność i rodzaj GPU po liftingu)

Link to post
Share on other sites

Tahiti nie będzie już w RX 300, będzie Tonga. Co z tego że wprowadzą 2, czy 1 układ jak będzie wydajniejszy od NV to mnie to nie obchodzi. Najważniejsze żeby poprawili pobór energii w 290X (380X), oraz zwiększyli wydajność, żeby dorównała wydajnością do GTX 970, a 390X według mnie o ile plotki się potwierdzą nie będzie miał konkurenta, oczywiście w cenie poniżej 3000zł. Titan II będzie pewnie z 4000 zł na początek.

Link to post
Share on other sites

Tahiti nie będzie już w RX 300, będzie Tonga. Co z tego że wprowadzą 2, czy 1 układ jak będzie wydajniejszy od NV to mnie to nie obchodzi. Najważniejsze żeby poprawili pobór energii w 290X (380X), oraz zwiększyli wydajność, żeby dorównała wydajnością do GTX 970, a 390X według mnie o ile plotki się potwierdzą nie będzie miał konkurenta, oczywiście w cenie poniżej 3000zł. Titan II będzie pewnie z 4000 zł na początek.

 

Tez mi sie wydaje ze 380x to bedzie  szybszy 290x -konkurujacy z gtx 970,a nawet pewnie chca zrobic wydatniejszą karte widzac to 3.5 gb +0.5 w gtx 970. Ale zeby to konkurowalo z gtx 970  to muszą dac cene mniej niz 2 tysiaki ,

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

http://wccftech.com/amd-working-crazy-gdc/

 

AMD zapowiedziało, że pokaże coś naprawdę "crazy" na GDC. A te już na początku marca :> Czyżby nowe karty były blizej niż myślimy ?? Gdzieś mi się też obił tekst o uszy z ust amd, że nowe karty ruszą do sprzedaży w ciągu 4-6 tygodni. Nareszcie bo mi się już vram przegrzewa z tego oczekiwania :evil:

 

+

 

SK Hynix co-developed stacked High Bandiwdth Memory or HBM for short that is up to 9 times faster than GDDR5

 
 
czekamy na testy!
 
//edit
znalazlem info apropo 4-6 tygodni :P
 
Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Znalazłem z róźnych stron TDP nowych kart. (może się sprawdza albo będą całkiem inne TDP).

 

R9 390X - 300W
R9 390 - 250W -  275 Watts    
R9 380 - 300W -  275 Watts    
R9 380 - 230W
R9 370X - 220W
R9 370 190W -  190 Watts    
R7 360X - 120W
R7 360 100W -  150 Watts    
r7 350w 65W

 

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

Na razie wiadomo tyle, że AMD pracuje nad sterownikami dla nowych kart i prawie 3 miesięczne prace nie przyniosły zamierzonych efektów. W dalszym ciagu sterowniki AMD mają olbrzymi narzut na procesor przez co w wielu sytuacjach karty czerwonych przegrywają z zielonymi.

Obecny główny inzynier najprawdopodoniej straci bądź już stracił pracę ze względu na słabe efekty prac jego zespołu nad sterownikami dlatego AMD szuka nowego, głównego inżyniera do prac nad sterownikami i ich optymalizacjią.

Tutaj można znaleźć pełną ofertę

https://www.linkedin.com/jobs2/view/31034254?trk=jserp_job_details_text

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...