Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

autorskich z referentami,

 

Zgadza się, ale jakiś punkt odniesienia musi być. Tylko sprawa z AMD jest o tyle specyficzna, że referent jest tragicznym rozwiązaniem i mało kto z niego korzysta. Przede wszystkim wpływa negatywnie na wydajność. W przeciwieństwie do Nvidii, których cooler jest dobry i można wersje referencyjne spokojnie kupować.

 

Najlepiej by było wziąć jakąś podstawową wersję autorską i obniżyć takty do poziomu referenta.

Link to post
Share on other sites

 

 

gadza się, ale jakiś punkt odniesienia musi być. Tylko sprawa z AMD jest o tyle specyficzna, że referent jest tragicznym rozwiązaniem i mało kto z niego korzysta. Przede wszystkim wpływa negatywnie na wydajność
Turbinka jest słaba, ale też trzeba zwrócić uwagę na TDP tych kart.

Referenty R9 290/R9 290X nie trafiają tak często na serwis jak wersje nieref. W tych drugich sekcja po pewnym czasie zaczyna padać. Tu znajdziesz fajne porównanie: http://www.hardware.fr/articles/923-8/gigabyte-radeon-r9-290-oc-test.html

 

To jest tylko 3DMark11 po OC, a temp. rzędu ~ 110C na VRM. Układ na dłuższą metę nie jest w stanie pracować w takich warunkach.

Link to post
Share on other sites

Ten Radek 390x ma tam cene 599 $  ??

 

bo cos ta stronka mi sie nie chce ladowac,..czyli to jest okolo 2 ,200 zl.Taniej niz gtx 980...,czy cos mi sie pomyliło..

 

Ale przeciez 390x ma byc wydatniejszy ok  30% od gtx 980,i jest od jako najmoicnjszy Radek ma byc rywalem  na cos grubszego od Nvidii od 980,czyz tak?

P.S data wydania ;kwiecien .... :)

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Ta stronka nie jest żadnym źródłem informacji. Wpisali sobie taką cenę jaka im się wydawała. Ja Ci powiem, że będzie kosztować $99 i to będzie tak samo wiarygodne.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Dlatego wolę Furmark i Prime 95 jak ma być max to max. A potem test w 3d mark.

 

Mamy wtedy minimum w pulpit średni w 3D mark i maksymalny (p95 fur) każdy może sobie w domu wykonać test. 

 

Bardzo nie lubię ukrywania miejsc testowych

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...