Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Przy tej blokadzie na 30fps to karta pewnie ledwo co pracuje, zegary nie wchodzą na pełne obroty a wykres użycia gpu wygląda jak  ekg kogoś umierającego. MIK ty robisz blokade przez vsync czy przez limit klatek w ustawieniach sterownika ?

Link to post
Share on other sites
MIK ty robisz blokade przez vsync czy przez limit klatek w ustawieniach sterownika ?

 

AMD - RTSS lub w grze jak jest możliwość. A przypadku nV adaptacyjna synchronizacja z połową odświeżania.  

 

 

 

Przy tej blokadzie na 30fps to karta pewnie ledwo co pracuje

 

Tak zwłaszcza w Wiedźminie 3 na ultra. . . Fluktuacje w przedziale 30-50. Dlatego blokuję na 30 aby było w miarę stabilnie. 

 

Tym bardziej mnie to razi, że mam bezpośrednie porównanie z wersją W3 na ps4. Ten sam TV. Te same lokacje. Na AMD tragedia a na ps4 można śmiało grać. A cały czas wyświetla 30fps i 33,3ms. Wykres płaski jak brzuch anorektyczki. 

 

Tomb Raider na X360 i nV chodzi podobnie. Na X lekko mniejszy imput lag. AMD jak o 10 fps'ów mniej. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Dobra, R9 280 od Power color. Wiedźmin 3 lock na 30 klatek i w novigradzie nie da się grać (i5 4690K 4.9GHz)... Jest gorzej od NV (na NV też stuttering + przycięcia) Lecz już w zalesionych terenach obraz jest bardzo płynny. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ile klatek pokazuje w tych dwóch różnych miejscach?  

 

30 FPS, blokada jest. 

 

AC:Unity - płynność spoko

Far Cry 4 - słabo, na oko 20 FPS widoczne

AC:Liberation HD - bardzo fajna płynność

 

Wszystko przy blokadzie na 30 FPS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale problem jednak jakiś jest skoro w obrębie jednej gry potrafi chodzić inaczej (W3). Tak samo z FC 4 i primal. Niby klatek tyle samo a odczucia inne. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Ustawcie kontrole szybkosci klatek w ustawieniach globalnych na 30 i zobaczcie wtedy, nie wiem nie gram w 30 fps więc trudno mi się odnieść nawet nie mam tych gier co wymieniliście. Ale w ostatnio wykupiłem młodemu access w origin i graliśmy razem w BF4, on ma NV z i5 ja 390 z i7 i u niego fps był w okolicach 60 ze spadkami do 45. Nie mogłem grać u niego tak rwało, doszedłem do wniosku że czas na zmianę gpu. On twierdzi ze nic nie czuje i ze gra mu się dobrze ale jak dla mnie lipa. To samo miałem z 680 po przesiadce z 7970. Znów po zmianie z 780 na r9 390 też nie jest to jakiś mega skok wydajności ale jestem w pełni zadowolny że wróciłem do amd. Nie wiem jaki z tego morał, chyba taki że każdy powinien spróbować co mu pasuje i pozostać przy tej firmie :)

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

spróbować co mu pasuje i pozostać przy tej firmie :)

 

Problem w tym, że to uprawianie fanbojstwa. Rynek kart się zmienia z czasem i nie da się do końca przewidzieć, co będzie lepsze w przyszłości. Kupowanie samych Radeonów czy też samych Nvidii może nie być dobrym pomysłem.

Link to post
Share on other sites
Problem w tym, że to uprawianie fanbojstwa. Rynek kart się zmienia z czasem i nie da się do końca przewidzieć, co będzie lepsze w przyszłości. Kupowanie samych Radeonów czy też samych Nvidii może nie być dobrym pomysłem.

Tylko odróżnij fana od fanboya danej firmy :)

Link to post
Share on other sites
co mu pasuje i pozostać przy tej firmie

 

 

Wyjdzie na to, że 390 to moja ostatnia poważna karta. Szkoda przepłacać. Potem człowiek się denerwuje a po co? Posiedziałem trochę na tej 750Ti i jakoś dopłata ponad 1000zł jest bezcelowa. 

 

Polecam jak ktoś ma chwile i zna dobrze angielski. Bardzo fajny i obrazujący "problem" film gdzie redaktor z Pentiuma i 750Ti wyciska cuda. Crysis 3 na high w FHD i mocnym AA.  :roll:

 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Fex nie chodziło mi na stałe źle to napisałem, sam widzisz że zmieniam zresztą w domu są karty zawsze amd i nv. I nie wiem co kupię po wyjściu nowych a priorytetem nie są testy w necie przy wyborze.

Link to post
Share on other sites

Też z ciekawości sprawdziłem u siebie Wiedźmina 3ciego z lockiem na 30fps w grze i faktycznie źle to wygląda (wydaje mi się, że kiedyś było ok). Nie wiem dlaczego, ale jak daję locka ze sterowników, to pod wiedźminem mi nie działa.

Sprawdziłem też quantum broken i tam przy locku na 30 (w grze) chodzi fajnie. Albo coś z lockiem w grach nie tak, albo znowu coś zwalili w sterownikach.

 

 

 

Wyjdzie na to, że 390 to moja ostatnia poważna karta. Szkoda przepłacać. Potem człowiek się denerwuje a po co? Posiedziałem trochę na tej 750Ti i jakoś dopłata ponad 1000zł jest bezcelowa.

No, jeśli dobrze kojarzę i siedzisz na i3 sandy bridge, to faktycznie zakup karty pokroju r9-390 jest faktycznie lekko bezsensowny ;)

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...